Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

transfer scolar copil

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
sarateanu2004a

sarateanu2004a

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 09.09.2004
Buna ziua,

Am schimbat domiciliul din Ploiesti in Chiajna si in aceasta toamna va trebui sa inscriu copii la scoala.
Problema este ca sotia nu mai locuieste de 6 ani cu mine (de curand am cerut si divortul).
Cum pot face in cazul in care la scoala imi va cere si acceptul sotiei?
Multumesc!

Edited by sarateanu2004a, 19 August 2017 - 13:45.


#2
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,377
  • Înscris: 02.06.2005
Cererea de inscriere in invatamant se semneaza de ambii parinti (in cazul in care nu exista alte spete).
PS: plus copie Buletin /Carte de identitate părinti si copie dupa certificat de casatorie al parintilor ;

Edited by dreaQ, 19 August 2017 - 14:50.


#3
Serpent

Serpent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 09.01.2004
Salut,

Pai cum poti sa faci, obtii si acceptul (inca) sotiei!?!
Sa nu zici ca nu e de acord sa fie dati copii la scoala!

#4
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015
Ia vezi tu sa nu ramai fara loc pentru copii.

Cel tarziu in 1 septembrie du-te la scoala unde vrei sa inscrii copiii si explica acolo situatia delicata in care va gasiti. Macar provizoriu sa fie copiii inscrisi.

#5
sarateanu2004a

sarateanu2004a

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 09.09.2004
Am sa ma duc miercuri sa discut, si dupa aceea sa discut si cu sotia, problema sa nu fie faptul ca ea are buletinul pe Ploiesti.
In privinta scolii nu a interesat-o niciodata ce fac copii unde invata ce note au etc....

View PostSerpent, on 19 august 2017 - 14:53, said:

Salut,

Pai cum poti sa faci, obtii si acceptul (inca) sotiei!?!
Sa nu zici ca nu e de acord sa fie dati copii la scoala!
Si daca nu o sa vrea ce ma fac????
A mai avut chestii din astea, de exemplu nu a vrut sa mearga la notar sa dea declaratie ca nu are niciun venit si in consecinta nu am avut cum sa le fac bursa sociala la niciun copil.

Edited by sarateanu2004a, 19 August 2017 - 16:15.


#6
sarateanu2004a

sarateanu2004a

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 09.09.2004
Si atunci cum a putut doar ea singura sa transfere fata de la scoala in care eram arondat eu la scoala din cartierul ei?  FARA CA PE MINE SA NU MA INTREBE NIMENI NIMIC????

#7
Serpent

Serpent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 09.01.2004
Se poarta in mod curent in Bucuresti sa-si ia o viza de flotant (falsa) unul din parinti, pt. a-si inscrie copilul la scoala mult dorita si visata, chiar daca astfel pierde mult timp in plus cu drumul.
Nu conteaza unde are domiciliul celalalt parinte. Dar, aparent fara motiv (secretarele in scoli sunt exclusiv femei...), e mai important domiciliul mamei!

Probabil are o copie dupa CI-ul tau si a semnat ea in locul tau. Trebuia sa intrebi la scoala aia, asa aflai de falsul infaptuit. Si o aveai la mana cu asta, cred...

#8
sarateanu2004a

sarateanu2004a

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 09.09.2004
Serpent, eu nu am viza falsa , lucrez si locuiesc aici in Chiajna, pentru copii ar fi rau fiindca ar trebui sa faca zilnic naveta Chiajna - Ploiesti.
Sotia locuieste in Ploiesti , dar nu mai am nicio relatie cu ea, oricum nu are cu ce sa-i intretina daca ii las pe toti acolo.

#9
Serpent

Serpent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 09.01.2004
Nu m-ai inteles, nu pe tine te acuzam ca ti-ai luat o viza de flotant falsa...
Ci pe multii bucuresteni (sau locuitorii din imprejurimi), care zilnic isi transporta copii (cu masina?!?) la o scoala (la oarecare distanta) unde n-ar fi avut dreptul sa-i inscrie, daca n-ar fi apelat la o viza de flotant falsa!
Intelegi?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate