Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Feedback

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
79 replies to this topic

#37
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005
SuperModerator este o functie globala, nu una specifica unei arii.

#38
MateiEvi

MateiEvi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 17.07.2017
xmanyacs77 - Big lips.
Ai citatul "patronului" in semantura, propui un Moderator sa ajunga SM.
La dracu ce munceste radumiki, pe bune ca ar trebui sa il ajuti si tu oleaca.

In loc de schimbare tu propui inca un SM.
Din cauza asta imi place mie tara asta, din cauza asta imi zic ca nu are rost sa ma duc la vot ca sansele sa iasa ceva din ce votez eu... sunt minime.

Edited by MateiEvi, 20 August 2017 - 17:37.


#39
Cloudfare

Cloudfare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 15.05.2017

View PostCloudfare, on 19 august 2017 - 15:38, said:

In mod normal eu nu cred in ajutor pe acest forum. Singurul tau "atu" ar fi ca ai id-ul 1.


Pierdeti din vedere aspecte importante. Ma vad nevoit sa ma repet cu afirmatia de mai sus.

Cine nu poate intelege diferenta dintre atacul la persoana si atacul la o institutie nu poate administra un form
Exemplu:

Marlanie facuta de un angajat Orange!
versus
Marlanie facuta de firma Orange!
...si au ajuns sa discute cu moderatorul 'althea' despre geamuri sparte.
Desigur, posturile mele au fost sterse. Daca postul e real atunci utilizatorul sa aiba bunul simt sa treaca ultimele cifre din numarul reclamat sa il verifice Orange_helper prezent aici pe forum!

la ce te poti astepta in tara asta unde Prim Ministrul discuta in termenii de mai jos, public, cu presedintele care l-a investit?!
Exact la fel este si acest forum!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ck7-qPNs8x8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Cloudfare, 20 August 2017 - 19:52.


#40
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View Postxmanyacs77, on 20 august 2017 - 17:07, said:

Adica @radumiki nu este demn sa ocupe functia de supermoderator al Poienii lui Iocan??? Posted Image


Eu cred ca va face fata cu brio! Posted Image

Cred ca a mai fost propus pentru functia de SMod, dar nu s-a intamplat inca nimic. Cred ca ar face o treaba buna.

View PostMarianG, on 20 august 2017 - 17:36, said:

SuperModerator este o functie globala, nu una specifica unei arii.
Nu prea conteaza. Asa cum Celest isi facea veacul odinioara pe Religie & Spiritualitatate asa si RaduMIKI poate sa acopere Poiana, si sa ia decizii pentru "Abuzurile" din Poiana.

Edited by chaosss, 20 August 2017 - 19:55.


#41
Cloudfare

Cloudfare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 15.05.2017

View PostMonitoxus, on 19 august 2017 - 16:16, said:


//Este vorba de "abuzul" de aici https://forum.softpe...statul-ne-fura/


Am inteles asta, in fine, nu cred ca a fost un atac asa marsav dar problema pare sa fie din alta parte. Still, ce topic s-a sters, ce discutii etc. Nu am cum sa inteleg ceva daca toata lumea discuta in parabole. Pe bune. Poate explica cineva?

Ce? asta tot intreb.. ce s-a sters, de cine etc. De ce...

Eu am fost impresionat de puterea lui Monitoxus de a reactiva un topic sters.
Ce nu m-a impresionat a fost ca nu a stiut sa faca un select * where topic_name like "%Statul ne fura%" and marked_deleted=true

Ramine cum am stabillit!

#42
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005

View PostCloudfare, on 20 august 2017 - 19:50, said:

la ce te poti astepta in tara asta unde Prim Ministrul discuta in termenii de mai jos, public, cu presedintele care l-a investit?!
Exact la fel este si acest forum!
Cand o sa te opresti cu generalizarile astea ?

Edited by MarianG, 20 August 2017 - 21:07.


#43
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View PostMarianG, on 20 august 2017 - 21:07, said:

Cand o sa te opresti cu generalizarile astea ?
Nici interventiile tale nu ajuta. Sterile. Mai bine zi pas.

Edited by chaosss, 20 August 2017 - 21:18.


#44
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

View Postchaosss, on 20 august 2017 - 19:55, said:

Cred ca a mai fost propus pentru functia de SMod, dar nu s-a intamplat inca nimic. Cred ca ar face o treaba buna.Posted Image


Nu prea conteaza. Asa cum Celest isi facea veacul odinioara pe Religie & Spiritualitatate asa si RaduMIKI poate sa acopere Poiana, si sa ia decizii pentru "Abuzurile" din Poiana.
@radumiki este diplomat, echidistant, el stie cum sa rezolve diversele probleme aparute in Poiana sau pe Forumul Softpedia.Posted Image

#45
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005

View Postchaosss, on 20 august 2017 - 21:18, said:

Nici interventiile tale nu ajuta. Sterile. Mai bine zi pas.
pai omul spune ca lumea are ceva cu el,

eu n-am inteles

Quote

Eu am fost impresionat de puterea lui Monitoxus de a reactiva un topic sters.
Ce nu m-a impresionat a fost ca nu a stiut sa faca un select * where topic_name like "%Statul ne fura%" and marked_deleted=true
Ramine cum am stabillit!
este o lauda sau o tragere de maneca ?

Poate forumul nu suporta acel model de intergorare.
De unde pana unde sa spui despre cineva (care pana la urma vrea sa te ajute) ca nu stie X, Y, Z ?

Edited by MarianG, 20 August 2017 - 21:27.


#46
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
@Monitoxus sunt curios cine si cum va rezolva acest proaspat abuz: https://forum.softpe...ator-alfa-alfa/

Edited by xmanyacs77, 20 August 2017 - 21:54.


#47
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017

View Postxmanyacs77, on 20 august 2017 - 21:53, said:

@Monitoxus sunt curios cine si cum va rezolva acest proaspat abuz: https://forum.softpe...ator-alfa-alfa/

Nu inteleg cine te crezi tu si care e treaba ta si ce abuz vezi tu acolo, si cine esti tu sa propui SM si asa mai departe. Vezi-ti de treaba ta, ca sa nu te trezesti cu contul inchis. Posted Image

Te bagi ca musca in .... lapte.

Edited by ronuquet, 20 August 2017 - 22:01.


#48
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

View Postxmanyacs77, on 20 august 2017 - 21:53, said:

@Monitoxus sunt curios cine si cum va rezolva acest proaspat abuz: https://forum.softpe...ator-alfa-alfa/

Si probabil aceleasi doua conturi postau accidental pe aceeasi arie, si tot acidental aveau un comportament exemplar Posted Image

Edited by RealThing, 20 August 2017 - 22:21.


#49
Cloudfare

Cloudfare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 15.05.2017

View PostMarianG, on 20 august 2017 - 21:07, said:

Cand o sa te opresti cu generalizarile astea ?

Mi-am adus aminte ca mai aveam un topic care mi-a fost sters, pe aria de Programe facute noaptea acasa.

Desigur, nu o sa apelam la number one pentru orice topic sters aiurea, pe mine ma interesa topicul ala cu titlul continind marlanie sa fie sters desi sincer sa fiu... daca lui number one i se pare ok ultimul post, al unui om care are impresia ca poate fi acuzat de rasism in ceea ce priveste "tuciuriii" dupa ce foloseste cuvintul mirlan, lasa-l ma ca merge si asa:

Gipsy:
A race of white people (most commonly found in large cities of central europe) with slightly darker skin than an average person, who live from stealing, robbing, mugging, cheating, kidnapping, raping and prostitution. They refuse to work even if they are offered a job. They live in dirty conditions, in houses that are about to collapse, or just houses made from scraps of metal and cardboard they find. They have no hygiene and therefore lose their teeth by the age of 40.
Gipsies swarm the streets after sunset and are out until about three in the morning. They like to hang out near pubs, and gambling places in large cities.
Gipsies from ages 12 upwards are often feared of due to their aggressive nature. They often attack children AND adults with knives to steal their mobile phones, belongings etc.


A.. topicul ala sters, oricum mi-l aduc aminte... Cum sa restaurezi pagini WEB din cache-ul browserului Chrome (probabil merge si cu altele)
- scrii chrome://cache la adresa
- cauti topicul tau.... sa inceapa asa: https : // forum.softpedia ... si ceva din numele topicului tau - dai click pe el
- o sa apara o pagina pe care o sa scrie Content-Encoding: br - salvezi pagina local pe disk
- salvezi intr-un nou fisier doar partea de la al doilea 00000000: in jos - pina la ultimul tag:
- folosesti xxd sa convertesti de la formatul ala la binary
- folosesti brotli sa decomprimi fisierul si ... voila: ai html-ul sters!

Edited by Cloudfare, 20 August 2017 - 22:35.


#50
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005

View PostCloudfare, on 20 august 2017 - 22:29, said:

Mi-am adus aminte ca mai aveam un topic care mi-a fost sters, pe aria de Programe facute noaptea acasa.
Daca tot mi-ai dat quote as dori sa-mi raspunzi, atat la intrebarea citata, cat si la "ce vrei sa insinuezi citandu-ma?"

#51
Cloudfare

Cloudfare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 15.05.2017
pai ti s-a spus deja: "Nici interventiile tale nu ajuta. Sterile. Mai bine zi pas."

#52
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005

View PostCloudfare, on 20 august 2017 - 22:37, said:

pai ti s-a spus deja: "Nici interventiile tale nu ajuta. Sterile. Mai bine zi pas."
aia e parera lui, eu te-am intrebat pe tine.

Edited by MarianG, 20 August 2017 - 22:47.


#53
Cloudfare

Cloudfare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 15.05.2017
Raspunsul e evident: cind va recunoaste cineva.
Tie cuvintul "marlanie" intr-un titlu de topic cum iti suna?!
Nu trebuie sa stii multe, inveti. Pur si simplu unele cuvinte nu pot fi folosite la intimplare!

#54
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005
imi suna fara context,

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate