Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Feedback

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
79 replies to this topic

#1
Cloudfare

Cloudfare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 15.05.2017
Un SM care are ca si deviz "maninc useri" - nu da niciodata suspend/warning points. Banare directa - pe viata!

O regula de bun simt a forumului: un topic in care primul primul post are like-uri si care are si reply-uri din partea unui Moderator nu va mai putea fi sters.
Inteleg sa stergi un post. Dar ce ai cu tot topicul? Au fost cazuri cind ati mutat topicul pe alte arii pierdute prin forum.
Abuzul vostru e vizibil!

Si o ultima remarca: un forum care aplica reguli de filtrare automate in "postari" si care accepta totusi un topic continind cuvinte invatate de pe 0 TV (cautati si voi "Marlan") chiar si pe aria Professional, care a fost destinata strict celor care stiu sa se exprime logic, va demasca perfect abuzul! Nu acceptam t_gan dar acceptam mirlan!

Edited by Cloudfare, 19 August 2017 - 13:27.


#2
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Poti sa fii mult mai explicit? Eu nu am inteles absolut nimic... In concluzie nu vad cum as putea sa verific problema ta.

#3
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,480
  • Înscris: 04.10.2007
In aceeasi ordine de idei, poate ar fi cazul ca macar in al 12 lea ceas cineva din administratie sa consulte aria de banari si suspendari si sa constate cate abuzuri au fost comise acolo.

Adica, daca se doreste activitate, de ce sa banezi useri?

View PostMonitoxus, on 19 august 2017 - 14:02, said:

Poti sa fii mult mai explicit? Eu nu am inteles absolut nimic... In concluzie nu vad cum as putea sa verific problema ta.
Lumea nu are curajul sa spuna cu subiect si predicat ce probleme intampina deoarece, de cele mai multe ori, cei care am scris pe feed-back am avut de suferit.
Scriem si noi in metafore.

#4
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,466
  • Înscris: 14.04.2002
Este vorba de "abuzul" de aici https://forum.softpe...statul-ne-fura/
La raspunsul meu ca nu e niciun abuz ci o intrebare, onorabilul user zice "Pare destul clar ca in cazult tau se aplica: inchipuirea e ultimul refugiu al unui incompetent!", motiv pentru care a primit suspend pe 7 zile pentru atac la persoana

#5
Cloudfare

Cloudfare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 15.05.2017

View PostMonitoxus, on 19 august 2017 - 14:02, said:

Poti sa fii mult mai explicit? Eu nu am inteles absolut nimic... In concluzie nu vad cum as putea sa verific problema ta.

colegul de forum @radu2014 are dreptate. scriem in metafore!

In mod normal eu nu cred in ajutor pe acest forum. Singurul tau "atu" ar fi ca ai id-ul 1.

Mai sint ID-uri disponibile? dinn zona sub 1000?
Se poate face cerere pentru unul? Pagina de linkedin ar fi suficienta ca un cont sa devina "trustable"?

Moderatorii si SM de pe acest forum fac ce vor... eu nu am incercat decit sa le demonstrez limitarile!
Nu exista o posibilitate sa faci diferenta dintre bine si rau pe acest forum intre M, SM, Adm.

Mie Adm mi-a raspuns cel mai logic: "de ce crezi ca trebuie sa-ti explice tie cineva de ce si de ce"?

Si acum raspunsul concrect la intrebarea ta: atunci cind un topic/post este mutat/sters ar fi util sa fie trimis un mesaj privat de la cel care l-a sters catre user continind si textul sters pentru a exista trasabilitate.

Noi nu investim timp in a scrie ceva logic pe forum si apoi peste doua saptamini sa descopar ca a fost sters tot!

#6
LG6

LG6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 23.07.2017
Ar trebui resetate id-urile banate sau inactive, este ceva sinistru sa gasesti un id liber, au ajuns ca majoritatea id-urile de pe forum sa fie ciudate si impersonale, lipsite de personalitate.

Si o problema cu regula de a inchide un subiect pe motiv "exista deja un subiect pe tema asta" si esti trimis pe un subiect mamut cu informatie inutila si veche, un subiect pe care nu il citeste nimenea si la care nu primesti raspuns.
Ar trebui ca subiectele pe aria tehnica sa fie lasate 24/48 de ore sa fie citite ca subiecte noi, sa apara utilizatorilor care citesc forumul si care in mod obisnuit te ajuta daca observa subiectele in bara cu subiecte noi.
Salutare.


#7
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View Postmorogan, on 19 august 2017 - 14:15, said:

Este vorba de "abuzul" de aici https://forum.softpe...statul-ne-fura/
La raspunsul meu ca nu e niciun abuz ci o intrebare, onorabilul user zice "Pare destul clar ca in cazult tau se aplica: inchipuirea e ultimul refugiu al unui incompetent!", motiv pentru care a primit suspend pe 7 zile pentru atac la persoana

Am inteles asta, in fine, nu cred ca a fost un atac asa marsav dar problema pare sa fie din alta parte. Still, ce topic s-a sters, ce discutii etc. Nu am cum sa inteleg ceva daca toata lumea discuta in parabole. Pe bune. Poate explica cineva?

View PostCloudfare, on 19 august 2017 - 15:38, said:

Noi nu investim timp in a scrie ceva logic pe forum si apoi peste doua saptamini sa descopar ca a fost sters tot!

Ce? asta tot intreb.. ce s-a sters, de cine etc. De ce...

#8
Cloudfare

Cloudfare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 15.05.2017
Mie imi pare bine sa am cu cine sa discut.

Mi se pare normal ca atunci cind dai Report pentru un post sa primesti un raspuns cu Da sau Nu.
UIte postul asta: https://forum.softpe...angajat-orange/
Cineva a atras atentia asupra exprimarii, de maidan, si postul i-a fost sters.
Am dat report la Topic si nu am primit nici un raspuns.
Un forum trebuie sa aiba capacitatea sa educe oamenii si sa nu permita limbaj de maidan.

In ceea ce priveste paginile sterse, asa cum am spus, eu nu vad rolul moderatorului in asta: oricum ramin in cache-ul browserului si pot sa demonstreze abuzul!
Uite, pagina atasata contine topicul care a fost sters la peste doua saptamini de la deschidere. Primul post a avut 4 like-uri. @tomaso a avut un comentariu critic si nu am mai avut ocazia sa-i demonstrez ca el s-a concentrat pe probleme minore distragind atentia de la problemele majore.


Iar in privinta reporturilor: uite post raportat (in poza) si nu s-a facut nimic in privinta userului: https://forum.softpe...6#entry21541226

Attached Files


Edited by Cloudfare, 19 August 2017 - 16:39.


#9
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Nu este clar ca exista useri noi, care nu au experienta cu forumul, le este teama de autoritate, nu au semnale pozitive de la super-autoritate si doar rabufnesc ? Iar ca la un anumit nivel de moderare nu sta nimeni sa explice ceva unui novice, pentru ca "doesn't give a fuck ?"

#10
Cloudfare

Cloudfare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 15.05.2017
ce treaba are "Nu este clar ca exista useri noi?" cu topicul meu de aici si cu faptul ca experienta unui user conteaza si nu faptul ca are ID nou pe forum.

Parca ai fi din grupul celor de la ANPC pe care nu-i intereseaza profesia omului inainte de a-i raspunde la o reclamatie, hahaha

UIte la userul meu, are 9 warning points si inca mai rezista.
Pentru ca SM nu a avut curajul necesar sa dea "ban direct" cu motivul "spam nesimtit"

Exista asa ceva? Spam nesimtit?
poate reclama nesimtita!

Edited by Cloudfare, 19 August 2017 - 16:45.


#11
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Ia explica-mi ce legatura are profesia, cu reclamatia la Anpc ? Si ce este de ras in asta ?

Stai ca am inteles. Tu esti user nou, cu experienta multa. Si doresti ce ? Sa nu mai fii chinuit pe forum, ci banat direct ?

Edited by Cr1spy, 19 August 2017 - 16:49.


#12
Cloudfare

Cloudfare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 15.05.2017
Cine stie stie! Asa cum tu stii sa cistigi un avantaj intr-o discutie asa stiu si eu.
Nu trebuie sa te superi. Poti considera ca sintem "egali"

Rasul ma ajuta sa imi pastrez o atitudine pozitiva!

#13
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Nu am de ce sa ma supar. Mi se pare pertinent ce ai de spus punctual, dar nu inteleg ce doresti per ansamblu, fiindca ai un stil de parca te-ar ataca cineva in permanenta si nu-ti permiti sa ramai descoperit.
Deci, este greu de descoperit ce doresti defapt. Probabil cine va descoperi este castigatorul concursului tau.

#14
Cloudfare

Cloudfare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 15.05.2017
Nu e chiar un concurs stilul meu dar eram curios daca poate atrage atentia si in sensul bun.
Este stilul in care ne vorbesc noua politicienii, ei sau prin interpusi, Live sau in presa sau pe acest forum!

Thanx!

#15
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,480
  • Înscris: 04.10.2007

View PostLG6, on 19 august 2017 - 16:13, said:

Ar trebui resetate id-urile banate sau inactive, este ceva sinistru sa gasesti un id liber, au ajuns ca majoritatea id-urile de pe forum sa fie ciudate si impersonale, lipsite de personalitate.

Si o problema cu regula de a inchide un subiect pe motiv "exista deja un subiect pe tema asta" si esti trimis pe un subiect mamut cu informatie inutila si veche, un subiect pe care nu il citeste nimenea si la care nu primesti raspuns.
Ar trebui ca subiectele pe aria tehnica sa fie lasate 24/48 de ore sa fie citite ca subiecte noi, sa apara utilizatorilor care citesc forumul si care in mod obisnuit te ajuta daca observa subiectele in bara cu subiecte noi.
Salutare.
Multe ID-uri inactive sunt clone "adormite". E o idee sanatoasa sa fie disponibilizate atat in scop de a oferi nickname-uri mai prietenoase dialogului cat si in scopul de a sanitiza forumul( nu are rost sa explica deoarece se intelege).

Se poate incepe cu conturile vechi si foarte vechi ce au mai putin de 100 de mesaje si de pe care nu s-a postat de aproape un deceniu.

#16
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Din ce vad e postat la Editoriale unde e fix problema ta ce gandesti si ce crezi, de unde si ideea de Editorial Posted Image
Nu inteleg de ce l-a sters cineva, chiar daca, trebuie sa admit ca postezi cam singur in el Posted Image In fine, i-am dat restore si o sa sterg si suspendarea primita tinand cont de circumstante, dar pe viitor fii mult mai clar si incearca sa nu mai jignesti oamenii aiurea. Pur si simplu unii sunt mai sensibili si ...

#17
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,480
  • Înscris: 04.10.2007

View PostMonitoxus, on 19 august 2017 - 16:16, said:

Am inteles asta, in fine, nu cred ca a fost un atac asa marsav dar problema pare sa fie din alta parte. Still, ce topic s-a sters, ce discutii etc. Nu am cum sa inteleg ceva daca toata lumea discuta in parabole. Pe bune. Poate explica cineva?



Ce? asta tot intreb.. ce s-a sters, de cine etc. De ce...
Threadul acesta trateaza doar un studiu de caz. Buba mare cu aria "Abuzuri" e inutilitatea ei; se solutioneaza in favoarea petentilor maxim un caz din cateva zeci, odata la cateva luni.
E foarte improbabil ca de fiecare data moderatorii sa aiba dreptate in deciziile lor. Dpdv statistic e imposibil.

Nu ma credeti pe cuvant, studiati cazurile.
P.S.
@pentru colegi: ar fi nobil si civilizat ca dialogul s-a se poarte  doar intre @admin, @SM, @Mods si noi userii ce venim cu feedback.
Nefiind arie de opinii nu are rost sa dialogam intre noi sau sa ne erijam rolurile celor numiti mai sus. Mai mult incurca

Edited by radu2014, 19 August 2017 - 17:30.


#18
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Este perceptia ta ca fiind arie de reclamatii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate