Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

What Happened to Monday? (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,937
  • Înscris: 18.10.2007
Nu am crezut ca-mi va place filmul, nu va asteptati la cine stie ce dar e mai interesant decat alte alternative pe care le aveam.
Noomi e actrita buna, s-a achitat de rol bine, chiar a convins ca interpreteaza 7 personaje.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3OJlDv7KSIM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Incep sa cred ca netflix va ajunge un jucator major pe piata producatorilor, clar filmul acesta nu e hollywood.

Edited by bullterrorist, 18 August 2017 - 22:33.


#2
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 11.10.2006
Cele mai multe scene de exterior filmate in Bucuresti (centrul vechi, Biblioteca Nationala) arhitectura imbinata armonios cu cea a metropolei fictive.

#3
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Il adaugasem acum cateva zile in lista mea. M-ai facut curios si in weekend-ul asta o sa-l vizionez.

#4
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 11.10.2006
In trailer titlul filmului este Seven Sister.

#5
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Din trailer chiar mi se pareau cunoscute unele cladiri.

 malmoth, on 18 august 2017 - 23:04, said:

In trailer titlul filmului este Seven Sister.

La mine apare cu titlul original.

Attached Files



#6
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017
La filmul asta am lucrat si eu ca figurant. Actiunea se petrece intr-un viitor suprapopulat si in care saracia este foarte raspandita, asa ca producatorii au venit sa il filmeze in Romania pentru ca sunt foarte multe locatii darapanate care ofereau un decor excelent. Timp de o saptamana s-a filmat in Constanta, in centrul vechi, pentru ca sunt foarte multe ruine acolo si cladiri in stare de degradare avansata. Au mai adus si cateva camioane cu gunoaie pe care le-au imprastiat pe strazi ca sa para si mai nasol, iar pe urma ne-au inghesuit sute de figuranti pe niste stradute inguste, sa marsaluim acolo, in timp ce actorii principali mergeau prin multime, intrau in cladiri, vorbeau intre ei, etc.
L-am vazut si pe Willem Dafoe de aproape, am ramas uimit cand am vazut cat de scund si slab este, si la cum era imbracat asa mai saracacios, nu il deosebeai de un roman amarat de la noi. In scenele lui isi ducea fetita la scoala si statea de vorba cu ea pe strada.
Am avut si o "intalnire de gradul 3" cu el, m-am dus la o toaleta dintr-o rulota si in timp ce imi faceam treaba in cabina, aud ca mai intra altcineva si incepe sa foloseasca pisoarul. Cand am iesit din cabina, am vazut ca era chiar Willem Dafoe, nu i-am zis nimic, nu ar fi fost politicos sa il deranjez in timp ce se usura...

#7
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,706
  • Înscris: 10.12.2006
Eh, deci de aia erau cam multe nume romanesti cand a intrat tipa in baza de date.

Scenariul asta mergea dat pe mana lui Luc Besson si ar fi iesit ceva grozav, asa a fost doar o executie cam mediocra.

Nu ma prea omor eu dupa Noomi Rapace, dar a jucat bine toate rolurile.

[ https://68.media.tumblr.com/f2602a12f4162b499fa4182e71bb8ddf/tumblr_opnzramzsk1s027l5o1_500.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,156
  • Înscris: 16.10.2008
Mi se pare mie ,sau si-a facut un lejer boob job? Ca era total plata.

#9
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,706
  • Înscris: 10.12.2006
Nu cred ca exista implanturi atat de mici Posted Image)

[ https://cdn2.aznude.com/noomirapace/whathappenedtomonday/noomi_rapace_ca7b91.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am citit acum ca scenariul era initial pentru 7 frati, asa se explica unele scene de lupta ridicole in care Noomi Rapace distruge niste barbati de doua ori cat ea.

Edited by Mizu, 20 August 2017 - 05:58.


#10
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017

 Mizu, on 19 august 2017 - 22:47, said:

Scenariul asta mergea dat pe mana lui Luc Besson si ar fi iesit ceva grozav, asa a fost doar o executie cam mediocra.
Pe mine m-a uimit cat de putin implicat a fost regizorul la filmari. Ma asteptam ca un regizor sa dea ordine in stanga si dreapta, indicatii, sa intervina la fiecare scena cu explicatii, sa fie o forta creativa care sa conduca tot proiectul in asa fel incat sa iasa cat mai bine, etc. In schimb filmul a fost practic regizat de asistentul lui. Regizorul asta - Tommy Wirkola, era un tip asa mai tocilar, timid, mergea pe platou cu capul in jos, se ferea de privirile celorlalti, etc. Asistentul lui insa era un tip solid, bine facut, impunator, cu o voce puternica, care dadea ordine ferme la toti. Regizorul aparea cam din ora in ora, se uita la monitoare sa vada ce s-a filmat, mormaia asistentului cateva indicatii, dupa care pleca, se retragea intr-un cort si revenea apoi dupa o vreme sa vada ce s-a mai filmat intre timp...
  Unele scene au fost filmate de alti asistenti, niste pustani care probabil abia terminasera scoala de film, la scenele astea nici regizorul nici asistentul principal nu erau macar sa vada ce se intampla, dupa ce terminau ei cadrele esentiale cu  Noomi Rapace, se retrageau si venea o dublura a ei sa filmeze scenele in care era filmata de la spate si nu i se vedea fata.

#11
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Cat malai ai luat...?

#12
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017
50 RON/zi, am fost sase zile, deci 300 RON plus inca un bonus de 20-30 RON pentru o scena cu ploaie in ea. Copiii primeau dublu, dar trebuiau sa vina insotiti de un parinte, deci tot cam pe acolo ajungeau. Negrii au primit cate 300RON pe zi, femeile gravide pentru o scena din maternitate cate 700, mai era niste cascadori cu armura pe ei, care alergau cu pistoalele cu capse in maini si trageau - astia primeau cate 200-300 Euro.
Am vazut filmul si din toate scenele filmate la Constanta timp de o saptamana, cate 12-16 ore pe zi, au pastrat doar un minut si ceva - o scena cand politia confisca copilul unei femei, cateva cadre scurte cu Noomi Rapace mergand pe strada, scena urmaririi prin port si explozia apartamentului - asta a fost reala, fara efecte pe computer, au primit permisiunea sa detoneze dispozitive pirotehnice intr-o cladire veche si abandonata din Constanta.
Mai multe scene au fost taiate - nu au aparut nicaieri de pilda gravidele acelea platite bine, o zi intreaga am filmat intr-o biserica un preot care tinea un discurs moralizator care nu mai aparea apoi deloc in filmul final, scena urmaririi din port a fost scurtata mult(doar cateva secunde), etc.

#13
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 Memeito, on 21 august 2017 - 16:34, said:

50 RON/zi, am fost sase zile, deci 300 RON plus inca un bonus de 20-30 RON pentru o scena cu ploaie in ea. Copiii primeau dublu, dar trebuiau sa vina insotiti de un parinte, deci tot cam pe acolo ajungeau. Negrii au primit cate 300RON pe zi, femeile gravide pentru o scena din maternitate cate 700, mai era niste cascadori cu armura pe ei, care alergau cu pistoalele cu capse in maini si trageau - astia primeau cate 200-300 Euro.
Am vazut filmul si din toate scenele filmate la Constanta timp de o saptamana, cate 12-16 ore pe zi, au pastrat doar un minut si ceva - o scena cand politia confisca copilul unei femei, cateva cadre scurte cu Noomi Rapace mergand pe strada, scena urmaririi prin port si explozia apartamentului - asta a fost reala, fara efecte pe computer, au primit permisiunea sa detoneze dispozitive pirotehnice intr-o cladire veche si abandonata din Constanta.
Mai multe scene au fost taiate - nu au aparut nicaieri de pilda gravidele acelea platite bine, o zi intreaga am filmat intr-o biserica un preot care tinea un discurs moralizator care nu mai aparea apoi deloc in filmul final, scena urmaririi din port a fost scurtata mult(doar cateva secunde), etc.
Cam putin fata de negrii
Dar per total ai avut o experienta misto...

#14
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Mie mi-a placut. A jucat chiar bine domnita cele 7 roluri.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate