Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Asuprirea din Coreea de Nord - de ce nu se sesizeaza vreun organism international?

- - - - -
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#19
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,287
  • Înscris: 08.11.2016

View Postandrei_ionut, on 18 august 2017 - 21:17, said:

Poate gresesc eu si ei nu se prefac.
Nu se prefac pe naiba. Ce, noi cand eram dusi la parade si ovationam crezi ca o faceam din placere? Cand aparea Ceasca trebuia sa urlam cat putem tot felul de prostii repetate cu zile/saptamani inainte.

#20
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012

View PostBombalurina, on 18 august 2017 - 21:24, said:

Nu se prefac pe naiba. Ce, noi cand eram dusi la parade si ovationam crezi ca o faceam din placere? Cand aparea Ceasca trebuia sa urlam cat putem tot felul de prostii repetate cu zile/saptamani inainte.
Normal ca se prefac . Mai exact plang fortat . E greu , dar cu antrenamentul potrivit :))

#21
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostBombalurina, on 18 august 2017 - 21:24, said:

Cand aparea Ceasca trebuia sa urlam cat putem tot felul de prostii repetate cu zile/saptamani inainte.
Hai ca nu era chiar asa nasol. Era distractie, scapai de munca, ceva zile libere si program flexibil.

#22
iliketoforkmyself

iliketoforkmyself

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 30.08.2016
Daca se prefac inseamna ca nu au nimic impotriva vietii pe care o duc; deci care e problema ?

#23
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016

View PostBombalurina, on 18 august 2017 - 21:24, said:

Nu se prefac pe naiba. Ce, noi cand eram dusi la parade si ovationam crezi ca o faceam din placere? Cand aparea Ceasca trebuia sa urlam cat putem tot felul de prostii repetate cu zile/saptamani inainte.

Parerea mea este ca se prefac 100%, dar avem userul care ma face idiot pt ca spun ca aia se prefac. Si na', i-am facut pe plac.

Edited by andreiMembruAnonimut, 18 August 2017 - 21:34.


#24
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,287
  • Înscris: 08.11.2016

View Postpasilla, on 18 august 2017 - 21:27, said:

Hai ca nu era chiar asa nasol. Era distractie, scapai de munca, ceva zile libere si program flexibil.
Nu era nasol dar nu era ceva sincer, faceam ceea ce ni se spunea.

#25
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012

View Postiliketoforkmyself, on 18 august 2017 - 21:28, said:

Daca se prefac inseamna ca nu au nimic impotriva vietii pe care o duc; deci care e problema ?
Tu esti serios ? Crezi ca le convine regimul de teroare . Normal .. noi aici facem ce vrem , ca domle sunt cetatean european si am drepturi dar ei ?

#26
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,287
  • Înscris: 08.11.2016

View Postandrei_ionut, on 18 august 2017 - 21:28, said:

Parerea mea este ca se prefac 100%.
Ia sa-ncerce sa spuna ceea ce simt cu adevarat ca-n momentul doi sunt ascunsi si poate omorati. La ei e mai dur decat a fost la noi.

#27
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017

View PostBombalurina, on 18 august 2017 - 21:24, said:

Ce, noi cand eram dusi la parade si ovationam crezi ca o faceam din placere? Cand aparea Ceasca trebuia sa urlam cat putem tot felul de prostii repetate cu zile/saptamani inainte.
Era o mandrie si o datorie de onoare, eu am fost pus odata sa tin portretul lui Ceausescu, toti colegii m-au invidiat pentru asta, nu le venea sa creada cat de norocos am fost; dupa ce s-a terminat parada, a plecat toata lumea rapid si ramasesem cu portretul, nu mai aveam cui sa-l predau, a trebuit sa ma intorc cu el acasa pe jos, tinandu-l la piept - altfel se uita lumea la mine pe strada, ma salutau cu respect si ma laudau pentru destoinicia mea si de faptul ca am portretul tovarasului la mine.

Edited by Memeito, 18 August 2017 - 21:36.


#28
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016

View PostBombalurina, on 18 august 2017 - 21:33, said:

Ia sa-ncerce sa spuna ceea ce simt cu adevarat ca-n momentul doi sunt ascunsi si poate omorati. La ei e mai dur decat a fost la noi.


Sunt curios cat o mai duce statul in felul asta. Din cate am vazut intr-un documentar, in curand vor intra in colaps, nu mai au mancare sa hraneasca toata populatia.

#29
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
topicul asta nu are nici un sens in conditiile in care nimeni de pe aici nu a fost acolo ca sa vada ce si cum.
toata tarasenia actuala despre corea de nord are legatura cu zacamintele alea indispensabile pentru industria de varf. aia e bataia pestelui. restul sunt graunte pentru gaini (noi). smecherii vor sa puna mana pe zacamintele alea.

#30
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,287
  • Înscris: 08.11.2016
Am inteles ca acolo se moare inca de foame. Nu stiu daca e adevarat.

#31
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostBombalurina, on 18 august 2017 - 21:30, said:

Nu era nasol dar nu era ceva sincer, faceam ceea ce ni se spunea.
Era ca si cum ai fi la angajat la teatru. Nu te obliga nimeni sa participi. Spuneai lozinca, injurai in gand si eventual beneficiai si de niste gustari si miscare in aer liber.
Repetitiile pe Stadionul Republicii erau un fel de iesire in club. Gacici misto, racoarea noptii, papica si ....muzica patriotica.

#32
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016

View PostBombalurina, on 18 august 2017 - 21:36, said:

Am inteles ca acolo se moare inca de foame. Nu stiu daca e adevarat.

Nu gasesc acum documentarul in care se facea referiore si la asta.

PS: ati vazut ca la ei traficul este inexistent? Oare ce industrie au?

Edited by andreiMembruAnonimut, 18 August 2017 - 21:40.


#33
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,287
  • Înscris: 08.11.2016
Nu stiu cat e de adevarat:
http://eustiu.com/26...ca-internautii/

#34
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostMemeito, on 18 august 2017 - 21:35, said:

Era o mandrie si o datorie de onoare, eu am fost pus odata sa tin portretul lui Ceausescu, toti colegii m-au invidiat pentru asta, nu le venea sa creada cat de norocos am fost; dupa ce s-a terminat parada, a plecat toata lumea rapid si ramasesem cu portretul, nu mai aveam cui sa-l predau, a trebuit sa ma intorc cu el acasa pe jos, tinandu-l la piept - altfel se uita lumea la mine pe strada, ma salutau cu respect si ma laudau pentru destoinicia mea si de faptul ca am portretul tovarasului la mine.
Eu am avut aceiasi misiune la o "intalnire" prin  Parcul Tineretului. Dupa cateva ore m-am plictisit ca nu venea tovarasul , am abandonat portretul in boscheti si am plecat.
Am fost "judecat" in organizatia UTC si nu am mai primit aprobarea pentru o excursie in Iugoslavia. Nici eu nu am mai platit cotizatia, o perioada, dar o plateau colegii in locul meu (jenant).

#35
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,287
  • Înscris: 08.11.2016

View Postpasilla, on 18 august 2017 - 21:37, said:

Era ca si cum ai fi la angajat la teatru. Nu te obliga nimeni sa participi.
Serios??? Ai incercat tu sa nu mergi? Eu am intrebat o profesoara de ce trebuie sa mergem acolo si mi-a raspuns ca unde-i lege nu-i tocmeala.

#36
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007

View Postiliketoforkmyself, on 18 august 2017 - 21:28, said:

Daca se prefac inseamna ca nu au nimic impotriva vietii pe care o duc; deci care e problema ?

Probabil esti mai tanar/a, altfel nu ai idee cum este in dictatura.
Dictatura ceusista a fost parfum pe langa ce este in Coreea.
Asta nu inseamna ca le aprob pasivitatea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate