Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Recomandare multifunctionala color

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,670
  • Înscris: 09.11.2010
Bună seara,

Așa cum spune titlul, aș dori să-mi recomandați o multifuncțională color dar să aibă cartușe reîncărcabile. Am vrut să iau un HP Deskjet și mi-a spus vânzatorul că are cartuse care nu pot fi reincarcate.

Buget maxim 500 lei.

Vă mulțumesc.

Edited by Autumn_Dream, 18 August 2017 - 17:32.


#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,968
  • Înscris: 01.12.2001
CISS Epson L310
Dar e 560 lei.
Cauta ceva CISS

#3
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006
Astea inkjet sunt o mare porcarie. Daca ai nevoie de color mai pune ceva banuti si ia-ti o scula de calitate: https://www.expertco...eza-28-ppm-4586

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,968
  • Înscris: 01.12.2001
In linkul tau e o imprimanta refurbished.
Pt una noua ii trebuie 3.200 lei. Deci trebuie sa puna... foarte mult peste bugetul lui.

Edited by dorin_2k, 18 August 2017 - 18:17.


#5
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006

View Postdorin_2k, on 18 august 2017 - 18:17, said:

In linkul tau e o imprimanta refurbished.
Si aia refurbished ce are, mai ales ca e atat de ieftina? Au marfa foarte buna astia, scule mult mai bune la SH decat toate chinezariile noi. Eu nu mi-as lua acum computer sau imprimanta laser noua cand am vazut marfa lor. Mi-am luat in 2009 2 computere de la ei, fabricatie 2005 cu 1 an garantie la vreo 200 si ceva de lei bucata, unul din ele merge si acum, celalalt e functional dar e "puturos" pe Win 7 (P4 la 2,8 GHz). Vreo 5-6 ani l-am folosit fara nicio problema, acum scriu la unul no-name cu Dual Core pe care proprietarul (un pustan de 18 ani) voia sa-l dea la reciclare deci l-am luat gratis. Avea HDD defect si placa video facea figuri, a trebuit inlocuita (40 lei o placa video la SH).

#6
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,670
  • Înscris: 09.11.2010
Nu ma intereseaza second hand. As dori ceva nou. Multumesc.

#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,968
  • Înscris: 01.12.2001

View Postjadcomp, on 18 august 2017 - 18:50, said:

Si aia refurbished ce are, mai ales ca e atat de ieftina?
NU e noua. De asta e redusa de la 3.200 lei la 700
Are cateva elemente schimbate sau reconditionate.

View PostAutumn_Dream, on 18 august 2017 - 21:27, said:

Nu ma intereseaza second hand. As dori ceva nou. Multumesc.
Laser nou color la 500 nu vei gasi.
Doar una CISS sau una la care sa ii pui cartuse resetabile.

#8
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View PostAutumn_Dream, on 18 august 2017 - 17:31, said:

Bună seara,
Așa cum spune titlul, aș dori să-mi recomandați o multifuncțională color dar să aibă cartușe reîncărcabile. Am vrut să iau un HP Deskjet și mi-a spus vânzatorul că are cartuse care nu pot fi reincarcate.
Buget maxim 500 lei.
Vă mulțumesc.
Daca listezi multe pagini cel mai recomandat este o multifunctionala cu CISS,  mie imi pare rau ca nu am cumparat o multifunctionala cu CISS sau ca nu i-am pus un kit CISS la Canonul vechi MP 210 cand gaseam pe toate drumurile.
Au baietii de la CissMarket o multifunctionala Canon MG6650 cu CISS la 600 de lei  dar pare desteapta  (nu stiu daca e si buna ! nu o detin insa e pe lista alba a mea Posted Image )
Multifunctionala cu CISS la 500 nu cred ca gasesti (la pretul asta gasesti doar imprimante cu Ciss)

Edited by stlk, 18 August 2017 - 23:02.


#9
smart_reset

smart_reset

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 10.05.2014
Imprimanta laser color cu cartuse mari (5000 pagini/negu si 4000 pagini/color) si care permite resoftare cu program de resoftare pentru anularea definitiva a cipurilor de pe cartuse  si transfer belt (ca asta e problema care doare cel mai tare pentru cartusele laser) + care permite refill cartus  pentru un cost de imprimare cat mai mic + cu asta nu ti se usca cerneala (fiind laser) fie ca imprimi fie ca nu, + 20pagini.minut viteza foarte buna de imprimare + duplex+ network ;   un chilipir de imprimanta dar cu o valoare mare .. recomandare testata :  Samsung CLP620

#10
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,670
  • Înscris: 09.11.2010
OK. Va multumesc pentru sugestii. Topicul se poate închide.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate