Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Serie de atentate in Europa

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
857 replies to this topic

#37
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,155
  • Înscris: 16.06.2009
vio, tu cum iti explici ca intreg stadionul huiduia memoria victimelor?

LE. ai raspuns intre timp

View Postvio69a, on 18 august 2017 - 18:12, said:

PS
ma uit inapoi peste umar - u vad pe nimeni......
cui sa transmit "aveti o problema generala...."

lumii musulmane.

Edited by casuta_papusilor, 18 August 2017 - 18:15.


#38
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,333
  • Înscris: 20.05.2005

View Postcasuta_papusilor, on 18 august 2017 - 18:15, said:

vio, tu cum iti explici ca intreg stadionul huiduia memoria victimelor?

Asa se manifesta musulmanii moderati.

#39
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010

View Postcasuta_papusilor, on 18 august 2017 - 18:15, said:

vio, tu cum iti explici ca intreg stadionul huiduia memoria victimelor?



lumii musulmane.
Păi doamna a mai explicat odată: pe toate stadioanele spectatorii huiduie echipa adversă, arbitrul, suporterii adverși. De ce n-ar huidui și memoria victimelor unui atentat islamic?

#40
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,333
  • Înscris: 20.05.2005

View Posto_p_2005, on 18 august 2017 - 18:17, said:

Păi doamna a mai explicat odată: pe toate stadioanele spectatorii huiduie echipa adversă, arbitrul, suporterii adverși.
De ce n-ar huidui și memoria victimelor unui atentat islamic?

Cea mai grava problema este ca europenii nu au aflat ca sunt "echipa adversa" fata de musulmani.

#41
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
treaba e cam aiurea,in europa toti refugiosii au drepturi,toti turbanosii lui alah trebue respectati,ca auzisem ca se interzice ceva cu craciunul,ca se simt fiii lui mahomed discriminati.da in tarile calde de unde vin astia au europenii vreun drept?la astia trebue crapat capul ca la sarpe,intai eliminati si pe urma judecati

#42
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,155
  • Înscris: 16.06.2009

View Postgdans, on 18 august 2017 - 18:19, said:

Cea mai grava problema este ca europenii nu au aflat ca sunt "echipa adversa" fata de musulmani.

jucatorii europeni au aflat ca adversarii dau la gioale si inteapa cu cuiu in cur la cornere, da' antrenorii si patronii echipei europene au hotarat ca tre sa jucam linistiti si regulamentar in continuare.

Edited by casuta_papusilor, 18 August 2017 - 18:21.


#43
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,333
  • Înscris: 20.05.2005
Pare ca islamistii, prin actiunile din zilele acestea, nu sunt de acord cu realegerea lui Merkel.
Islamistii nu-i fac o campanie electorala prea reusita.

Edited by gdans, 18 August 2017 - 18:25.


#44
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,316
  • Înscris: 31.08.2006

View Postgdans, on 18 august 2017 - 18:05, said:


Cine vrei sa ia măsuri,  Merkel ?

                    Pai, ea ia masuri cu ideea ei creata cu "lasati islamistii sa vina la mine !" Ma intreb daca individa asta mai are somn noaptea, vazand ca prin deciziile ei a reusit sa-si puna pe constiinta sute si sute de victime. Parerea mea e ca are somn linistit si o doare undeva de atentate. Ceea ce e mai dureros, e ca e posibil sa castige iar alegerile. Pe nemti chiar nu-i inteleg

#45
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,853
  • Înscris: 22.05.2011
Pe mine ma mira atitudinea cetateanului simplu, victima acestor atentate. Stau ca boii, aprind lumanari si gata, isi vad mai departe de treaba ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Pana la urmatorul atentat, cand o iau de la capat cu lumanarile si cu floricelele. Eu cred ca ar trebui sa ceara la modul serios socoteala autoritatilor carora le platesc taxe si a caror principala misiune este sa le apere vietile si avutul.Fi-mi-ar scarba de politically incorrect!

#46
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,316
  • Înscris: 31.08.2006

View Postgdans, on 18 august 2017 - 18:19, said:


Cea mai grava problema este ca europenii nu au aflat ca sunt "echipa adversa" fata de musulmani.

   Europenii dusi cu capul, aia care i-au primit pe astia cu ursuleti de plus si le-au dat sa manance din mancarea lor. Pentru astfel de europeni de paie probabil ca victimele atentatelor sunt "vointa Domnului".

#47
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Eu propun sa ne mutam pe alte topice dedicate musu, sa nu ii facem topicul mare unui/unei adorator(are) al lui alah.

#48
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,853
  • Înscris: 22.05.2011
O doare in cur pe merkel de victime. Striga ca ceauseaca de la balcon: fiti calmi, stati pe locurile voastre.

#49
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,333
  • Înscris: 20.05.2005

View Postfansat, on 18 august 2017 - 18:30, said:

Europenii dusi cu capul, aia care i-au primit pe astia cu ursuleti de plus si le-au dat sa manance din mancarea lor.
Pentru astfel de europeni de paie probabil ca victimele atentatelor sunt "vointa Domnului".

Efectele distructive ale unei campanii permanente si tradatoare ale mediei.
Europenii au toata media pe cap cu propaganda de iubire fata de islamici.

In SUA, peste 90% media este pro-democrati care la randul lor sprijina musulmanii.
Votul populatiei a fost cam 50% / 50%, deci media NU reprezinta populatia, este in slujba altor interese.

De la mass-media pleaca totul.

Edited by gdans, 18 August 2017 - 18:39.


#50
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,316
  • Înscris: 31.08.2006

View PostChriss_Summer, on 18 august 2017 - 18:27, said:

Pe mine ma mira atitudinea cetateanului simplu, victima acestor atentate. Stau ca boii, aprind lumanari si gata, isi vad mai departe de treaba ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.

  Pai ai vazut marea aia adunare din Barcelona in memoria victimelor ? Aplaudau (ceea ce mi se pare o mare aiureala, dar ma rog, fiecare cu obiceiurile lui) si scandau. Pai, eu zic ca astfel nu fac decat sa-i indarjeasca si mai tare pe islamisti care probabil stau relaxati in fata televizorului, privind aceste imagini, si bat cuba, satisfacuti ca au mai bifat alte victime.

View PostChriss_Summer, on 18 august 2017 - 18:34, said:

O doare in cur pe merkel de victime. Striga ca ceauseaca de la balcon: fiti calmi, stati pe locurile voastre.

Da, foarte bine spus. Buna asemanarea cu Ceauseasca.

#51
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostPhobos, on 18 august 2017 - 18:10, said:

Pai eu intreb pentru ca stiu ca tu ai o imagine mai buna decat mine a ceea ce inseamna migranti, de ce sa nu recunosc. Ca lumea (sau chiar eu) nu suntem de acord cu tine intotdeauna e una, dar eu recunosc ca tu cunosti mai bine migrantii sau chiar lumea musulmana, deci n-am de ce sa nu vreau sa-ti cunosc parerea.

OK, cunosc lumea musulmana de langa mine.
30 de ani convietuim.

Uneori si eu sunt Dunare de negru....dar ma stapanesc.
multi mi-ar salva viata daca as avea un accident de masina sau mi-ar lua casa foc.
Altii,  asteapta sa intorci spatele sa-ti bage cutitul.

Revenind la imigranti

nu uita si altceva.Sunt un mozaic de tari, feluri de interpretari ale aceleiasi relgii si mai ales foarte, foarte diferiti educational in sensul educatiei cum o percepem noi

Observa ca pakistanezii, afganii sunt mai potoliti, africanii mai violenti.nu pot fi toti pusi in aceeasi oala ai aplicat untratament comun.
Dar cevorbim noi aici trebuiau sa fie dezbaterile la consiliul Europeei acu 3-4 ani....

#52
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,333
  • Înscris: 20.05.2005

View Postfansat, on 18 august 2017 - 18:26, said:

Pai, ea ia masuri cu ideea ei creata cu "lasati islamistii sa vina la mine !" Ma intreb daca individa asta mai are somn noaptea, vazand ca prin deciziile ei a reusit sa-si puna pe constiinta sute si sute de victime. Parerea mea e ca are somn linistit si o doare undeva de atentate. Ceea ce e mai dureros, e ca e posibil sa castige iar alegerile. Pe nemti chiar nu-i inteleg

Singura explicatie pe care o pot gasi este ca musulmanii cumpara politicieni europeni si americani si sunt in spatele actionariatului trusturilor de presa.
Faptul ca Fundatia Clinton primea fonduri de la tari islamice sustinatoare a terorismului este de notorietate publica.
Iar la Merkel, singura explicatie este ca primeste si ea bani de la musulmani.

Si in toate cazurile, ordinul nu este numai sa sprijine pe musulmani ci sa rejecteze imigratia est-europenilor.

Articol pe CNN de propaganda islamica si ne miram ca minimalizeaza nr de victime de la Barcelona:
http://edition.cnn.c...irpt/index.html
.

Edited by gdans, 18 August 2017 - 18:49.


#53
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,039
  • Înscris: 23.09.2005

View Postvio69a, on 18 august 2017 - 18:42, said:

Dar cevorbim noi aici trebuiau sa fie dezbaterile la consiliul Europeei acu 3-4 ani....

Ei, atingem o problema esentiala: de ce nu s-au dezbatut lucrurile astea?

#54
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,853
  • Înscris: 22.05.2011
Eu cred ca Rusia si Turcia au un amestec in ce se intampla. Ei sprijina orice poate destabiliza Europa.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate