Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Jurnal de bord Hyundai I20

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
673 replies to this topic

#613
billyjoe

billyjoe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 07.12.2007
Chiar nu stiu cum este la comanda personalizata. Cred ca pe o configuratie de masina, poti alege doar culoarea. Cred. De intrebat dealer-ul.

#614
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 24.03.2007
I20 are bordul doar bicolor, depinde doar culoarea a doua, si aia vine variat si in functie de culoarea exterioara, si de echipare, dupa cum comanda importatorul.

#615
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008

View Postbillyjoe, on 11 noiembrie 2018 - 02:09, said:

Culoarea - Tomato Red.
Numar de difuzoare tot 2.
Si uitasem mai devreme sa mentionez, Stop/Start: functioneaza impecabil. Presupun ca demarorul este facut sa reziste macar 5 ani (garantia), pentru ca bateria este substantial mai mare decat la modelul vechi.

Cate mașini stricate ai văzut tu din cauza start/stop - ului? Eu sincer niciuna. Deci nu cred că e cazul să-ți faci griji. :)

#616
alexwck

alexwck

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.01.2011
As dori sa achiziționez si eu un i20 comfort+, însă ma asteptam sa primesc un discount mai mare fata de pretul din vara mai ales ca in perioada asta sunt vânzări slabe.
Am o ofertă de la Hyundai pro leasing de 9400 euro cu vopsea, sa mai incerc in alta parte ?

Edited by alexwck, 14 November 2018 - 10:08.


#617
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
Încearcă la Colina Motors și pune le un buget pe masă.

#618
Benni

Benni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.01.2007
Salutare tuturor!
In curand ma alatur si eu clubului cu un i20 TOMATO RED confort +
Tocmai am radiat vechiul matiz al sotiei cumparat acum 6 ani cu 6500 si primit acum la rabla tot 6500...

Dupa multe variante am ramas cu "dilema" i20 sau aygo. Cred ca stiti de ce am ales asa... :)
Pret final prin rabla 8935 euro. Si - apropo - TOMATO RED  pentru ca a fost singura culoare care nu trebuia platita :) Nu stiu daca colegul billy... poate confirma si in cazul sau.

#619
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Felicitari pt achizitie! Totusi Aygo nu trebuie comparat cu i20, este clasa inferioara. Ce imi place mie la Toyota e motorul, de departe este mai fun to drive decat 1.25 de 84 CP de pe i20. Dar i20 este mai mare, ai loc mai mult pentru bagaje, iar la dotari sunt tot cam pe acolo.

#620
billyjoe

billyjoe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 07.12.2007

View PostBenni, on 21 noiembrie 2018 - 20:26, said:

Pret final prin rabla 8935 euro. Si - apropo - TOMATO RED  pentru ca a fost singura culoare care nu trebuia platita Posted Image Nu stiu daca colegul billy... poate confirma si in cazul sau.
Nu neaparat dar veneam dupa un gri frumos si nu am vrut-o la fel. In plus, cel care o conduce decide culoarea si sotia a vrut-o rosie (nu chiar rosul pe care ni-l imaginam, dar este interesanta culoarea). Si arata bine in trafic, printre atatea rosii si grena-uri.

S-o conduceti sanatosi, bucurandu-va de ea!

Edited by billyjoe, 23 November 2018 - 23:13.


#621
LiaEscu

LiaEscu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.10.2018
Buna ...revin la postarea mea....numar orele pana ajunge ...dar vine incaltata de vara... Cei de la reprezentanta imi ofera anvelope de iarna Fulda. Imi puteti spune ceva despre ele ? Are cineva, cum se comporta ? Multumesc mult !

#622
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 24.03.2007
Is mai bune ca alea de vara. Cam atat pot zice.

#623
LiaEscu

LiaEscu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.10.2018
mda...trebuie sa recunosc lula_canci ca nu m-am gandit sa le compar cu cele de vara asa ca e o informatie de-a dreptul surprinzatoare :)

#624
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 24.03.2007
Nu incercam sa fiu rautacios sau ironic, chiar daca imi sta in fire de obicei. Chiar ma gandeam ca oricum ar fi, tot sunt mai bune decat cele de vara, iarna, si ca orice sofer care decide ca legea chiar trebuie respectata si eventual tine si la viata proprie, merita felicitat avand in vedere cati sunt de parere ca e ok si cu alea de vara iarna.

Altfel, pur teoretic, au clasa C pe suprafete umede, nu ar trebui sa fie rele pe zapada. De curiozitate, la ce pret ti le-au oferit? Pentru ca niste anvelope superbe de iarna sunt pe la 220 lei bucata.

#625
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Care sunt anvelopele alea superbe? Alea din top (Michelin sau Goodyear) sunt pe la 260-270 lei. Continental nu vreau, sunt bine plasate in teste dar am avut si nu au aceeasi cantitate de cauciuc natural.

#626
LiaEscu

LiaEscu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.10.2018
Nu am luat-o ca pe o ironie ci ca pe o gluma, eu sincer chiar nu am habar de anvelope, stiu vreo 3-4 nume la care se face reclama , atat...:)  Nu vreau sa lansez nici o disputa, am intrebat daca cineva are si cum sunt la utilizare, insa desigur condusul prudent pe timp de iarna e reccomandat indiferent de ce nume poarta.
960 dar nu stiu care Fulda sunt...:)

#627
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 12.12.2011
Mai pui maxim 100 lei si iti iei anvelope de la o firma consacrata.

#628
Nego10

Nego10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 22.01.2017
Bănuiesc ca dimensiunea este de 195/65 R15, iar la 960 sunt foarte scumpe!!! Mai bine iti iei Kleber sau BF care sunt foarte bune si iesi pe la 800.

#629
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 24.03.2007
Cum ziceam, la 220 de obicei gasesti Nokian, Michelin si compania. Nu are rost sa dai aceeasi bani de premium pe non-premium. Cine o tine ca Tigar is la fel de bune, va urez succes si mai ales noroc.

https://www.best-tir...5/diametrul-15/

Edited by lula_canci, 04 December 2018 - 08:27.


#630
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,023
  • Înscris: 16.06.2006
Eu am luat Nokian WR D3 la 220lei/buc. (Rusesti?)
Am tot auzit si citit despre Continental TS 860 dar sunt 260lei/buc.(sunt mai moi si se uzeaza mai repede)
Aruncati o privire pe tyrereview. co. uk /tyre
Gasiti acolo rating oficial din teste si rating de la useri.

Edited by radurus, 04 December 2018 - 08:52.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate