Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Sfat Smart TV Panasonic

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostSTARTREK1, on 18 august 2017 - 09:29, said:

mai te abţii decat sa dai asa sfaturi
doar televizoarele 4k suporta formatu HEVC/H.265, ce ia ce la initiator/intiatoare nu e cazu
Daca nu ai facut treaba asta niciodata abtine-te.....eu am schimbat o groaza de fisiere din mp4 in mkv si au functionat (pe laptop) pentru ca in mp4 nu vad subtitrarea....Asa ca nu mai comenta ca eu nu comentez la ce scrii tu....

Edited by Clovis, 21 August 2017 - 11:08.


#20
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,231
  • Înscris: 06.12.2006

View Postcorina_geo, on 21 august 2017 - 10:26, said:

Revin cu o intrebare. Dupa ce am mai citit in week-end din diverse surse, am ramas la sugestia de a folosi Kodi - acum a ramas sa ma decid ce dispozitiv sa cumpar pentru Kodi. Majoritatea sugereaza Amazon Fire Stick ca o solutie  buna si in acelasi timp printre cele mai ieftine.

Are cineva experienta cu Fire Stick? Ati recomanda un alt dispozitiv pentru Kodi? (<100 EUR)

Din ce stiu, Amazon Fire stick are propriul magazin de aplicatii (diferit de Google Play Store). La o simpla cautare pe web gasesti o sumedenie de tutoriale de cum sa instalezi Kodi: How To Install Kodi 17.3 Krypton on the New Updated Fire TV Stick.
Sincer sa fiu, eu incerc sa evit asemenea situatii, dar daca pe tine nu te deranjeaza, spor la cumparaturi.

Recomandari ai primit, citeste parerile utilizatorile fata de Amazon Fire Stick vs Mi Box si vezi ce dispozitiv ti se pare cel mai usor de folosit.

Edited by dba, 21 August 2017 - 13:00.


#21
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
Daca ai abonament la Amazon Video merge si Fire stick-ul dar ca sa-l cumperi doar pentru Kodi nu ti-l recomand.
Doar pentru Kodi RPi3 este cea mai buna solutie.
Daca vrei ceva cu Android Mibox-ul mi-se pare o solutie ft.buna pentru cat costa.

Edited by MD, 21 August 2017 - 13:55.


#22
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View PostDanosul, on 17 august 2017 - 21:58, said:

Esti sigur ca nu suporta sunet DTS ? eu am o plasma mai veche Panasonic 42ST50 din 2012 sau 2013 si vad filme cu DTS cu playerul intern chiar, e  adevarat ca nu merg chiar toate filmele pe el cum merg pe un Samsung dar totusi DTS  suporta, mi-e greu sa cred ca televizoarele mai noi sa nu suporte sunet DTS.
sigur nu suporta toate . Eu am un PANA din 2015 si nu suporta - a trebuit sa iau un palyer separat pentru filmele cu DTS

#23
pepeman

pepeman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 13.04.2007
Salut, am un Panasonic LX-nuștiucât. De azi dimineață a rămas blocat în ecranul de start și nu mai pot ieși de-acolo cu niciun chip. Celelalte funcții merg, de ex. pot selecta, să zicem, informațiile meteo, dar ”OK”-ul nu funcționează, nu pot intra în aplicație. Ce-o fi?

#24
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
Salutare. Pun o intrebare aici pentru ca mi se pare a fi cel mai apropiat topic de problema mea: am un LED Smart 3D Panasonic, TX-55CX700E si pana acum cca 1/2 an reda fara probleme lista de muzica aleasa pe youtube. De atunci a inceput sa aiba probleme, in sensul ca reda 1-2-3 melodii dupa care ramane "agatat" si nu trece mai departe la urmatoarea melodie din lista. Trebuie sa ii dau eu manual sa treaca la urmatoarea melodie. Aveti idee despre vreun remediu la aceasta problema, astfel incat sa ruleze intreaga lista fara intreruperi? Multumesc.

#25
rzv74

rzv74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 30.09.2014
Am un tv panasonic 50cs630 si nu arată subtitrare la unele canale: nat geo hd,  digi world, digi...... etc
Au ceva probleme cu transmisia rds?

#26
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,362
  • Înscris: 06.11.2014
Ai activat din meniu subtitrarile digitale (DVB)?

#27
rzv74

rzv74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 30.09.2014
Habar n.am ca are un meniu asa ciudat..  si e tv.ul părinților, aia de la rds nici nu știau sa dea scanare programe.  Sa ma duc maine sa mai incerc,

Edited by rzv74, 15 December 2019 - 21:53.


#28
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,231
  • Înscris: 06.12.2006
apasa pe telecomanda butonul STTL

#29
rzv74

rzv74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 30.09.2014
A mers cu sttl . Multumesc mult! Moșu voia sa cumpere alt tv.eu !!!!!!

Era păcat, ca se vede binisor tv.ul

Edited by rzv74, 15 December 2019 - 22:02.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate