Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Mai sunt cautati meseriasii (croitori, cizmari, ceasornicari etc)?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
nerva

nerva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 28.02.2007
Poate aprecia cineva ce venituri lunare poate realiza un croitor sau pantofar bun?

#20
floricris

floricris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 30.01.2007

View Postnerva, on 18 august 2017 - 07:33, said:

Poate aprecia cineva ce venituri lunare poate realiza un croitor sau pantofar bun?
Pai depinde de locatie, de calitatea serviciilor si de reteaua pe care si-o formeaza.

In Bucuresti mergeam din Dr. Taberei pana in piata Chibrit, ca p'acolo descoperisem un cizmar care lucra tare bine.
La croitor nu am avut noroc asa ca, pentru lucrarile care nu erau urgente, apelam la vechea cunostinta pe care o aveam in orasul natal.

Intr-adevar, meseriile astea nu mai au amploarea de altadata. Dar sunt destui cei care prefera sa cumpere lucruri de calitate pe care sa nu le arunce dupa cateva purtari.

#21
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,796
  • Înscris: 13.07.2011

View Postnerva, on 18 august 2017 - 07:33, said:

Poate aprecia cineva ce venituri lunare poate realiza un croitor sau pantofar bun?

depinde cat de bine lucrezi, daca te duci si nu iti place, a doua oara nu mai vi. Eu aveam un pantofar in nordul bucurestiului si ma duceam din dr. taberei, ca era singurul care facea un tip de pantofi anume. Si asta acum 10 ani sau mai mult imi cerea vreo 12-13 mil perechea. Deci daca este clientela, faci un ban, dar daca nu prea ai, mori de foame.

#22
dolly_c

dolly_c

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 30.06.2017
Unele persoane traiesc NUMAI ON line! Asta este viata lor! Scurta asta viata, ele o traiesc ON-LINE!

#23
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,884
  • Înscris: 21.04.2011
Eu nu reusesc sa gasesc croitoreasa buna in Bucuresti. Nu ma refer la mici retusuri

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate