Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Oameni omorati de caini.

- - - - -
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#145
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
E plin de câini pe strada din vina oamenilor ca arunca puii in strada, mai ales la sate. “Oamenii” de la sate sunt niște jegosi înapoiati, nu-i suport când ii văd nespălati și bătuți in cap. Fin cauza lor e plin se câini pe strada. Ce vina au câinii ca stăpânii lor nu-s atenți și ii lasă sa se înmulțească? Când vor dispărea ăștia ce s-au născut in comunism o sa se schimbe și mentalitatea asta de hai sa omoram tot ce nu ne place. Mie nu îmi plac rromii. Ar trebui sa-i vânez?
Gata cu omotatul câinilor fără stăpân. Nu asta r soluția. Soluția ar fi sa ae desființeze toate crescătoriile de câini sa nu mai cumpere orice bou câini in loc de jucării la copii ca dupaia sa-i abandoneze și toți țăranii aia prosti ce au câini la sate sa-și sterilizeze câinele dacă vor câine.
Auzi ma ce idee cum sa omoare câinii de pe strada. Bieții câini sunt nemaincati stau in frig și tu in loc sa ii ajuți tu cauți sa le faci rău.
Și sa nu ma ia nimeni cu oamenii străzii ca am încercat de câteva ori sa-i ajut și nu au fost curioși decât sa bea alcool și sa prefere sa stea pe străzi in frig și in propria urina
Eu am 4 câini. Unul l-am cumpărat și trei i-am adoptat. Și oricând as alege câinii mei decât un om cu 7 fete cum găsești la tot pasul in ziua de azi. Și câinii mei miros mai frumos decât oamenii cu care dau nasul toată ziua. Și sunt și mai loiali

#146
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005
cand te-o sfasia o haita pe strada o sa-ti schimbi parerea...

#147
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Bă da oamenii de la oraș nu s jegosi rău si înapoiati ??că si la oras aveti cîini..mi ati umplut satu cu cîinii vostri de la oras..o găină nu mai am în ogradă..

#148
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005
vorbeste doar in numele tau
eu am un singur catel, (care acu vrea la nani) si strang tot dupa el ... si beneficiaza de 3 plimbari pe zi.

#149
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
M a deranjat afirmatia lui despre oamenii de la sate.nu am voie ?sau tu ai aceiasi părere ?

#150
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Pai nu la sate sunt maltratate animalele? Câini ținuți in lanțuri fără mâncare? Copiii lor asta văd la părinți și de mici învață ca așa trebuie sa facă la rândul lor. Când ies din țara cu masina trebuie sa trec prin câteva sate si tot timpul vad prin sate câini piele și os alergând speriați sa se ascundă ca oamenii ii lovesc când ii văd. De ce? Ca atâta ii duce capul, sa lovească o ființa mai slaba, mai fără apărare ca ei. In plus nici nu traversează pe la zebra, se arunca sa traverseze strada pe unde au chef și nici nu se grăbesc Cică  las ca se opresc mașinile ca doar au frâna. De aia am zis ce am zis de oamenii de la sate. Și is cam betivi.

La mine in oraș e un cabinet veterinar care sterilizează animale fără stăpân gratuit. Dar nu au fonduri tot timpul. Dacă chiar vreți sa nu mai fie câini fără stăpân pe străzi, trebuie sterilizati. Și închise crescatoriile de câini care înmulțesc câini fără pedigree ca sa-i vândă mai ieftin sa aibă posibilitatea oricine sa cumpere un câine.
Dacă ar fi după mine un câine ar costa 5 mii euro ca cine-l cumpara sa nu-l abandoneze

#151
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Cred că ai ceva cu oamenii de la sate..eu sînt de la sate si cînd m ă duc la oraș văd o multime de oameni care nu traversează pe zebră ,de bețivi nu mai zic cîti văd si pe la oraș...asa că..
Cîinele tinut în lant nu e un cîine maltratat.
Cînd ajungi tu în vest i a întreabăi tu păia ei de ce nu sterilizeaza cîinii si le dau drumu înapoi în stradă ??,vezi ce zic.

#152
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007
La noi in sighisoara au luat unele persoane problema in mana lor , si sa "rezolvat" in mare parte , problema mare e ca vin din alte orase dubite pline cu caini , si le dau drumu noaptea la noi pe strazi(si sunt filmari cu asa ceva) , si la noi in cartier a adus 7 , si sunt chiar mari , o catea are deja 6 pui .... , cand am anuntat primaria ei "NU E TREABA NOASTRA , NU AVEM CE SA FACEM"\


Pentru persoana care zice ca la sate sunt matratati caini , nu stiu unde ai vazut tu asta , dar in satul unde stau parintii mei caini o duc bine mersi , la parinti mei ziua sta afara in curte si noaptea doarme in bucatarie.

Edited by antrax_beta23, 06 January 2018 - 11:57.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate