Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Samsung J7 (2017) sau Huawei P10lite

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Albert

Albert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 20.08.2006
Va salut, daca se poate sa ma sfatuiti putin va rog, am avut o perioada de timp un HTC E9+ foarte multumuit de el ca performante pentru necesitatile mele, doar ca sa defectat, am primit bani storno pe el, acum sunt putin indecis intre cele doua modele precizate in titlu, suma storno este de 1400 ron as vrea sa nu pun in plus mai mult de 100 ron, Samsungul imi place ca are un  display mare, lucru care ma avantajaza, stau mult pe internet...mai simplu de citit etc.... ce nu imi place este procesorul mi-se pare putin slab... si faptul ca are doar 16g stocare...astept pareri...

Multumesc

ps: doar Android

Edited by Albert, 16 August 2017 - 15:48.


#2
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Alege Samsung J7 2017 pt. ecranul amoled, carcasa premium, cea mai buna implementare de android, design, etc.
Comparatia corecta a lui P10Lite este J5 2017 si chir si in acea comparatie tot Samsung castiga.

Edited by Kroghy, 16 August 2017 - 15:44.


#3
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,281
  • Înscris: 08.11.2016
Dintre cele doua, Samsung.

#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Samsung

#5
daybreak246

daybreak246

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 05.07.2014
Bateria pare buna pentru samsung,dar performantele sunt slabute atat pentru J7 cat si pentru P10lite.

http://www.gsmarena....&&idPhone3=8598

#6
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Huawei P10 Lite

Vezi si Moto G5 Plus https://www.emag.ro/...y/pd/D7RGLKBBM/

#7
Andyyx0

Andyyx0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 25.07.2011
Cum sa recomandati petarda de J7...? Daca vrei sa iti storci nervii pe telefonul ala, go for it.  Ati ajuns sa aruncati cu bani aiurea doar pentu o sigla..

View PostKroghy, on 16 august 2017 - 15:38, said:

Alege Samsung J7 2017 pt. ecranul amoled, carcasa premium, cea mai buna implementare de android, design, etc.
Comparatia corecta a lui P10Lite este J5 2017 si chir si in acea comparatie tot Samsung castiga.

Prin cea mai buna implementare de android te referi la " Ne pare rau, dar TouchWiz s-a oprit?" Posted Image
Confuzi seria J cu S sau Note.


Recomand  Huawei P10 Lite pentru camera, soft, hardware si constructie premium.

Edited by Andyyx0, 16 August 2017 - 16:21.


#8
Redount2k9

Redount2k9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 13.07.2010
Daca nu te limitezi la telefoanele din titlu, eu detin Zenfone 3 si sunt multumit de el. Camera foarte buna, se misca fluent (3GB Ram) si are stocare destula. Singurul dezavantaj este ca are un design alunecos, dar daca nu esti bleg nu o sa ai probleme (ai grija sa nu il scapi pe jos).
Bafta!

#9
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
j7 2017 categoric , e destul de puternic , iar autonomia e grozava.

View PostKroghy, on 16 august 2017 - 15:38, said:

Alege Samsung J7 2017 pt. ecranul amoled, carcasa premium, cea mai buna implementare de android, design, etc.
Comparatia corecta a lui P10Lite este J5 2017 si chir si in acea comparatie tot Samsung castiga.


Cand nu o sa mai ai job, te poti angaja linistit la Samsung in vanzari, treci cu brio interviul Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by TruculMagic, 16 August 2017 - 16:30.


#10
Albert

Albert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 20.08.2006
nu vreau sa ma limitez la cele din titlu, doar ca alea mi-se par ok pentru mine :) mai exact care Zenfone 3 ? ce model exact ca am vazut ca au mai multe coduri ..

#11
Redount2k9

Redount2k9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 13.07.2010
ze520kl, adica ecran 5.2 ca cel de 5.5 era cu 400 lei mai scump (cand am cumparat eu)

#12
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
P9 (simplu, nu lite), undeva pe la 1500 lei; poate gasesti si mai ieftin (pe Olx sigur gasesti, sigilate).

#13
Albert

Albert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 20.08.2006
Multumesc de ajutor,am ramas la P10lite,ironia face ca am avut ocazia sa le butonez pe amandou ieri pana am dat comanda si am si ridicat P10, cu toate ca eram 75% spre J7, cand le am avut pe amandoua la dispozitie, mi a placut mai mult P10, l am butonat ore bune de la achizitie, si deocamdata singurul lucru ca nu imi place este faptul ca nu se poate roti desktopul, in rest sunt surprins de optimizarea softului, de autonomie, camera iar m a surpins placut, chiar daca are 12mp este peste cea a Samsungului si a fostului meu HTC, per total sper sa fi facut alegerea potrivita, avand in vedere bugetul si necesitatile.

#14
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Cum nu se poate roti desktopul ??
In ce situatie ai incercat sa rotesti ecranul si n-a mers ??
De ex, cand citesti forumul, nu iti roteste ecranul cand rotesti telefonul ??
Bine-nteles, daca ai optiunea bifata ... (la P9 am la Setari -Afisare - Rotire automata ecran).

Edited by shymano, 17 August 2017 - 09:13.


#15
Albert

Albert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 20.08.2006
daca sunt pe desktop sau in meniul lui, altfel se roteste fara probleme... pe internet, poze etc.. doar pagina principala cu wallpaperul si meniul nu se rotesc, sau cel putin nu am descoperit inca cum se face... dar ma indoiesc

#16
miroase

miroase

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 13.08.2017
Chestia asta nu e valabila nici la modele de top. Bucura-te de celelalte utilitati, nu de detalii insignifiante. Te asteptam cu un feedback peste un timp.

Eu as fi mers pe J7, mai ales ca e versiunea 2017. Ecran mai mare si, mai ales, bateria pe masura. Dar daca tie ti-a placut celalalt, important e sa te bucuri de el. Pentru ca, vorba aia, telefoanele sunt ca femeile, te bucuri de ele cand le iei si cand le dai.

#17
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010

View PostAlbert, on 17 august 2017 - 12:36, said:

daca sunt pe desktop sau in meniul lui, altfel se roteste fara probleme... pe internet, poze etc.. doar pagina principala cu wallpaperul si meniul nu se rotesc, sau cel putin nu am descoperit inca cum se face... dar ma indoiesc
Pagina cu walpaper nu se roteste la niciun model, din cate stiu (personal am P6, P7 si P9).
In meniul "Setari" sau "Agenda" ar trebui sa se roteasca ... la mine se roteste.

#18
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011
J7 2017 are exact același senzor ca LG G6, Nokia 8 și probabil alte flagship-uri. diafragma este f/1.7 ca la S7 și S8, deși calitatea opticii nu este la fel de bună și nu are OIS (dar să nu uităm că vorbim de un telefon mid-range.)

calitatea imaginii în mare este grozavă pentru categoria de preț din care face parte J7, mai ales după ce o să-i scadă prețul pe la 1000 lei (îi dau 3-4 luni, cel mult.) pe vremea asta, la anul, probabil va avea același pret ca J7 2016 acum (aprox. 800 lei). eu zic că în 2, cel mult 3 ani, flagship-urile nu vor mai avea sens. telefoanele mid-range vor domina piața și oamenii le vor schimba mai rar, la fel cum se întâmplă cu laptop-urile acum.

eu unul văd mai multe avantaje decât dezavantaje la Samsung față de concurență. l-aș fi ales în locul lui P10 Lite.

Edited by bluke424, 18 August 2017 - 12:17.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate