Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Unibuc CTI/Poli AC

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
miha011

miha011

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.07.2017
As vrea si eu niste pareri de la cei care au facut aceste facultati. Cum vi s-au parut? Ati alege altceva acum?
Eu as opta pentru unibuc(termin profil mate-info) pentru ca din cate am auzit aici este un program mai lejer si la final primesti aceeasi diploma, iar la poli sunt profesorii mai naspa si este mai greu de trecut(nu au fost afirmatiile mele deci nu stiu daca sunt chiar adevarate:)) )

#2
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

 miha011, on 16 august 2017 - 12:59, said:

si la final primesti aceeasi diploma,
De la FMI iesi licentiat in informatica, in timp ce Poli iti ofera diploma de inginer.

#3
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,603
  • Înscris: 30.07.2003

 jegmihai, on 16 august 2017 - 13:20, said:

De la FMI iesi licentiat in informatica, in timp ce Poli iti ofera diploma de inginer.
El vrea CTI si nu Informatica.

 miha011, on 16 august 2017 - 12:59, said:

Eu as opta pentru unibuc(termin profil mate-info) pentru ca din cate am auzit aici este un program mai lejer si la final primesti aceeasi diploma
Nu poate fi alt program daca diploma e aceeasi. Ai auzit tu ceva dar cu Informatica de la UniBuc, nu CTI, si oricum ai de lucru tu acasa de nu te vezi indiferent unde mergi daca vrei sa iesi meserias.

Edited by neagu_laurentiu, 16 August 2017 - 13:30.


#4
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010

 miha011, on 16 august 2017 - 12:59, said:

As vrea si eu niste pareri de la cei care au facut aceste facultati. Cum vi s-au parut? Ati alege altceva acum?
Eu as opta pentru unibuc(termin profil mate-info) pentru ca din cate am auzit aici este un program mai lejer si la final primesti aceeasi diploma, iar la poli sunt profesorii mai naspa si este mai greu de trecut(nu au fost afirmatiile mele deci nu stiu daca sunt chiar adevarate:)) )

am terminat CTI Unibuc in 2013. A fost super, ma mandresc cu titulatura de inginer acum. Lucrurile s-au imbunatatit de atunci. Da, tot asta as alege

#5
VladBtz

VladBtz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 24.09.2014

 pupama, on 16 august 2017 - 13:40, said:

am terminat CTI Unibuc in 2013. A fost super, ma mandresc cu titulatura de inginer acum. Lucrurile s-au imbunatatit de atunci. Da, tot asta as alege

Cred ca pe initiator il intereseaza si daca cat de usor ti-ai gasit de munca/ pe bani buni sau nu / ca doar nu face facultatea degeaba.

#6
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,603
  • Înscris: 30.07.2003
Locul de munca nu-i conditionat de unde-i hartia ci de cunostintele profesionale. Hartia doar de pus la dosar. Iar cunostintele tin de timpul alocat pt. studiu, nu de pe tabla facultatii!

Edited by neagu_laurentiu, 16 August 2017 - 15:03.


#7
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

 neagu_laurentiu, on 16 august 2017 - 13:28, said:

El vrea CTI si nu Informatica.
Intr-adevăr, m-am grăbit si am citit gresit.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate