Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

HTC U11 Maximus HD ROM

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
L-a mai pus cineva? L-am pus ieri, vine cu update de August, SRGB screen si toate celelalte imbunatatiri.(plus root)  Momentan merge perfect.
La viteza, pe 4G+ am scos maximul 232 MBS (loool) si 46 MBS upload in Orange, testat pe serverul Orange. Posted Image

E foarte cool ca Magisk ala are o functie geniala sa ascunda root-ul de eventuale apps care maraie la root. Testat, functioneaza perfect. Ce sa mai zic, pare foarte ok. Astept si primele update-uri ca are OTA Updates dar momentan e nou deci, no updates.

Based on HTC U11 1.27.401.3
Android 7.1.1 (NMF26X)
Sense 9.0
Amazing battery life
Safetynet - Passed
Fast and Stable
Tweaked for Best Performance
OTA Updates
Auto-Kernel Flash
Advanced Power Menu (APM)
Magisk support
Sense 7.0 Features and Apps
OpenGL ES 3.0
Deodexed
Zippaligned
Rooted
Aroma Multi-Language Setup (Supports 26 languages now)
Option to remove unneeded apps
Option to install additional mods
Always newest ROM bases
And many more

https://forum.xda-de...-7-1-1-t3648595

Bonus, am bagat si camera de la Pixel 2 pe el, merge si asta impecabil.

https://www.androidf...840155545588837

#2
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,128
  • Înscris: 04.02.2011
Adică e mai rapidă camera la post procesare ca la cel stock? Asta e singura mare problemă la cel stock.  În rest merge și ăla bine,  păcat că mi-a crăpat telefonul mie. :(

#3
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View Postbenis, on 15 august 2017 - 22:18, said:

Adică e mai rapidă camera la post procesare ca la cel stock? Asta e singura mare problemă la cel stock.  În rest merge și ăla bine,  păcat că mi-a crăpat telefonul mie. Posted Image

Te referi la Pixel? Da, e mult mai rapida procesarea pe HTC :) Probabil de la 835. Dar e si diferita fiind softul bazat pe camera ce va fi pe Pixel 2.

#4
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,128
  • Înscris: 04.02.2011
Eu mă refeream la faptul că am HTC U 11 şi durează de la momentul în care am tras un cadru până ce îl pot vedea.

#5
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
Cum e, comparativ cu celelalte ROM-uri pentru U11? Am incercat Leedroid si merge prost, sacadeaza pana si la meniurile din setari, functii relativ putine. Viper in schimb e ok. Nu am testat Maximus, pare foarte similar cu soft-ul stock. Camera de la google cum ti se pare comparativ cu cea de HTC?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate