Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

De ce cineva ar cumpăra așa ceva? Fatbike!

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015

View Postsirgoofy, on 15 august 2017 - 10:45, said:

Prin oras sunt bune de genul asta, nici cursiera dar nici mtb.
Merge si mtb-ul pe asfalt, daca vrei sa te chinui si sa mergi incet Posted Image
Exact.
Un MTB cu roti de asfalt pe 28 sau 29 dar profil de asfalt devine frecventabil. Doar ca, asa cum spui, esti limitat de viteza maxima. Rapoarte, alea, alea...
Pentru cine mai iese si de pe asfalt, pe uscat, poate folosi rotile de strada, dar altfel, musai sa ai un alt set de roti cu crampoane (asa am ales eu sa am).
Oricum, foarte probabil ca urmatoarea sa fie una de trekking si daca permit finantele, electrica.

#56
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Mie imi plac rotile (anvelopele),ca sunt groase ! Am vazut si in oras asa ceva,dar mai rar.

#57
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,630
  • Înscris: 21.06.2016
Sint groase ca sa poti pune aer la presiune mica in ele, dar iti ies ochii.

Edited by vrajitoruldinoz, 15 August 2017 - 17:10.


#58
PhaseZ

PhaseZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.01.2011
Vad din ce in ce mai multi monstri din astia la centrele de inchiriere din statiunile montane. Dotate si cu motor electric sunt pentru wannabe bikeri de vacanta. La urcat ii trage motorul iar rotile alea de tanc le permit sa coboare peste toate buturugile si pietroaiele. La un MTB normal tot mai trebui sa ocolesti una alta, sa stabilesti o traiectorie, ceea ce se pare ca este prea complicat pentru unii asa ca le dai una din asta, echipament pe care neaparat sa scrie Specialized, Trek sau ceva de firma sa-si traga o poza de Facebook si eventual o ruta pe Strava sa vada toti ce rideri hardcore sunt.

#59
silverflower

silverflower

    Anti-dogmatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,828
  • Înscris: 04.05.2008

View Postserginho74, on 15 august 2017 - 12:34, said:

Exact.
Un MTB cu roti de asfalt pe 28 sau 29 dar profil de asfalt devine frecventabil.
- Depinde de persoană, nu generaliza. De obicei roțile cu diametru mai mare se pun la cadre mai mari și se pretează la persoane mai înalte, iar avantajul la denivelări sau rezistență la înaintare este minim față de diametrul imediat inferior. Sînt biciclete pentru adulți care merg foarte bine cu roți de 20. Eu merg frecvent pe una cu roți de 24 și mi-e foarte potrivită. Pe față am balonul de 1,75 iar pe spate de 1,95, perfect pentru un oraș românesc.

Edited by silverflower, 19 August 2017 - 22:02.


#60
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,791
  • Înscris: 03.02.2007
Cine merge pe bicicletă măcar 2-3000 de km pe an, nu ar ar lua așa ceva. Cine e biciclist adevărat, nu s-ar chinui degeaba să împingă roțile alea pe asfalt. Preferă eficiența și viteza, să parcurgă mai mulți kilometri cu un efort mai mic. Dacă vrei slăbire, treci pe alergare, e mai eficientă decât bicicleta dpdv al timpului. inițiator, eu fac 6-7000 de km pe an pe bicicletă, merg împreună cu alți bicicliști care au chiar și 18- 20000 de km pe an. Niciunul dintre noi nu avem așa ceva și nici nu ne dorim.

#61
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Fat Bike-urile sunt ideale daca iti place sa te plimbi pe plaja, pe nisip in general, stiu asta de la un prieten care a inchiriat fat bike in Israel pentru o tura prin desert.

#62
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Aici pe la noi in nord sunt folosite cu precadere iarna, pe zapada proaspata. Am testat si eu una dar eficienta transferului de energie de la picioare pe pamant e teribil de proasta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate