Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Carkit in Modulator Fm Golf 4

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Andreiutz212

Andreiutz212

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 06.04.2015
Plec in vacanta acum si vreau sa ascult muzica de pe telefon (youtube). Vreau sa cumpar Car Kit Aukey BR-C8 Negru br-c8, dar cum masina (Golf IV Variant 2001) nu are intrare aux jack nu il pot conecta la boxe si vreau sa mai cumpar un modulator fm si aici sunt indecis. Ma gandesc intre Modulator FM Tuadia CLUB , functie MP3 player , ecran LCD, slot SDHC, USB, Telecomanda, Line-in si  Modulator FM Freeman FM60. Daca aveti alte sugestii in legatura cu modulatorul, le astept. In legatura cu car kit-ul sunt decis la acela, dar la modulator nu stiu. Astept parerea voastra. Multumesc mult!

#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Orice modulator FM de 35 de lei isi face treaba cu brio.

#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
https://www.emag.ro/...6/pd/DMN1C2BBM/

Bluetooth din telefon la el, radio de la el la ce ai pe masina
Am ceva similar si e ok.

Si pe olx : https://www.olx.ro/o...html#1210c7e21b

Eu am asa ceva:

https://www.amazon.c...ated/B010NI8JL0

dai next/previous direct din el prin rotirea partii superioare. E super ok si la calitate sunet. Daca dai de asa ceva la noi ia-l fara ezitare

Edited by exceswater, 14 August 2017 - 17:34.


#4
Andreiutz212

Andreiutz212

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 06.04.2015

 exceswater, on 14 august 2017 - 17:30, said:

https://www.emag.ro/...6/pd/DMN1C2BBM/
Bluetooth din telefon la el, radio de la el la ce ai pe masina
Am ceva similar si e ok.

Si pe olx : https://www.olx.ro/o...html#1210c7e21b

Eu am asa ceva:

https://www.amazon.c...ated/B010NI8JL0

dai next/previous direct din el prin rotirea partii superioare. E super ok si la calitate sunet. Daca dai de asa ceva la noi ia-l fara ezitare
Primul nu imi pare cine stie ce si mai e si 160 de lei. Asa mai bine dau 180-200 cu tot cu transport si stiu ca merge bine. Acel car kit de care am zis eu are niste functii care imi plac mie. Iar al doilea este pe amazon si nu am cum sa fac rost pana sambata. Deci vreau un modulator care sa nu aiba probleme pe jack in pana in 50 de lei.

#5
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
Nu mai bine schimbi casetofonul cu totul de banii aia?

#6
Andreiutz212

Andreiutz212

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 06.04.2015

 horatziu, on 14 august 2017 - 18:39, said:

Nu mai bine schimbi casetofonul cu totul de banii aia?
Daca tie ti se pare mult 200 de lei.. . Nu stiu unde gasesti tu casetofon la banii astia poate de ala de dacie.

#7
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006

 Andreiutz212, on 14 august 2017 - 18:45, said:

Daca tie ti se pare mult 200 de lei.. . Nu stiu unde gasesti tu casetofon la banii astia poate de ala de dacie.

Am dat un ochi pe emag acu. Pana in 250 de lei gasesti Sony, Pioneer, JVC etc. La 130 gasesti un E-boda ce are review-uri bune si are si BT. Sau mai ieftin, cauti modulator care are intrare de aux si sari peste intermediar (carkit cu BT). Sau, cum s-a spus mai sus, modulator direct cu BT. Oricum, orice modulator FM iei, o sa ai un sunet de caca.

Edited by horatziu, 14 August 2017 - 19:25.


#8
Andreiutz212

Andreiutz212

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 06.04.2015

 horatziu, on 14 august 2017 - 19:20, said:

Am dat un ochi pe emag acu. Pana in 250 de lei gasesti Sony, Pioneer, JVC etc. La 130 gasesti un E-boda ce are review-uri bune si are si BT. Sau mai ieftin, cauti modulator care are intrare de aux si sari peste intermediar (carkit cu BT). Sau, cum s-a spus mai sus, modulator direct cu BT. Oricum, orice modulator FM iei, o sa ai un sunet de caca.
Da frate ce zici tu alea sunt casetofoane de alea mici. Eu pe golf nu il pot schimba pentru ca este editia cu display. Daca as schimba ala ar ramane o gaura imensa in bordul masini. Si ti-am mai zis ca imi place niste functii de la acel carkit si nu vreau sa stau cu cablul de jack in telefon. Este decizia mea si eu am intrebat doar daca aveti idee de un modulator fm cu aux in jack 3.5mm pe care l-ati folosit si il recomandati. Daca nu are legatura cu topic-ul meu, te rog sa nu mai comentezi.

#9
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Modulatorul este de rahat Posted Image . Scrisesem altceva dar am vazut cat de amabil ai fost cu colegul dinante ...asa ca ...ia si de la mine .
Si sa nu te repeti ...ce zic eu are legatura cu topicul , doar ca nu-ti convine tie insa nu ai specificat sa postam doar in acord cu ideile tale .

Edited by JurasikMan, 14 August 2017 - 20:12.


#10
Andreiutz212

Andreiutz212

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 06.04.2015

 JurasikMan, on 14 august 2017 - 20:09, said:

Eu am luat un Smailo saptamana trecuta cu 119 ron si este perfect. Daca vrei cu BTexista varianta ceva mai scumpa cu vreo 50 ron . Asta il are un amic si este de mare angajament daca tine la el de 3 ani . Tipul este genul : "daca ceva nu merge ia un ciocan mai mare" .
Daca citeai mai sus e aproape imposibil de pus.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate