Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Teapa transfer domeniu

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 09.09.2013
Salut, acum aproape un an am luat un domeniu .eu la gazduire.com.ro si de ieri doresc transferul lui, am inaintat transferul la o alta firma, insa cand sa adaug cheia epp da eroare, zice ca e invalida. Am luat legatura cu ei in ticket, le-au luat 24 ore doar ca sa imi zica ca cheia o pot afla de la administrare, aceeasi chestie pe care o stiu si eu, problema e ca acea cheie nu merge. Ce imi recomandati sa fac?

#2
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,314
  • Înscris: 21.04.2005
Si care e teapa ?

#3
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Intri frumusel pe https://enduser.euri...er/login?next=/ si iti faci un cont pentru acel domeniu(daca nu ai deja), intri apoi in cont si soliciti de acolo codul de transfer. Ai incercat asa?

#4
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 09.09.2013
Nu vor transferul domeniului? Nu e o teapa? Adica,ma tin cu forta la ei. Daca te intrebi de ce, e simpla treaba, la ei e mai scump. Cel putin cu tva-ul pe care il ia cand achiti online.

View Posttigerheart, on 14 august 2017 - 13:11, said:

Intri frumusel pe https://enduser.euri...er/login?next=/ si iti faci un cont pentru acel domeniu(daca nu ai deja), intri apoi in cont si soliciti de acolo codul de transfer. Ai incercat asa?
Nu, din acest motiv am cerut ajutorul vostru. Multumesc

#5
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Incearca atunci asa. Eu tot timpul am luat codul de transfer direct de la Eurid si nu am avut probleme. Important e ca domeniul sa fie inregistrat pe adresa ta de e-mail.

#6
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 09.09.2013

View Posttigerheart, on 14 august 2017 - 13:14, said:

Incearca atunci asa. Eu tot timpul am luat codul de transfer direct de la Eurid si nu am avut probleme. Important e ca domeniul sa fie inregistrat pe adresa ta de e-mail.
Multumesc mult. E inregistrat pe e-mail meu, am reusit sa imi fac cont si mi-a dat un cod automat.. Nu am generat unul. Incerc cu acesta sa vad :D Daca tot nu merge voi genera unul nou. Multumesc inca o data

Se pare ca baietii de la gazduire.com.ro nu te ajuta deloc cand e vorba de transfer.. Iti dau coduri gresite sii doare fix undeva de tine. Noroc ca am deschis aici topic altfel ma mai lungeam zile bune cu ei

#7
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,314
  • Înscris: 21.04.2005
Mda ... Au ei ceva cu tine . Sa te tina cu forta la ei . Ce oameni dom'le !!  Unde a ajuns lumea asta !

#8
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 09.09.2013

View Postndor, on 14 august 2017 - 13:32, said:

Mda ... Au ei ceva cu tine . Sa te tina cu forta la ei . Ce oameni dom'le !!  Unde a ajuns lumea asta !
Sa stii :) Chiar au ceva cu mine. De 48 de ore ma rog de ei sa imi dea un cod.. Si ei insista cu acelaso cod din panoul lor.
P.S. nu se suparau daca el dadeam 52 de lei reinoirea :)

#9
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Asa se fac afaceri in Romania. Cand supracotizezi e fericire, cand afla ca nu mai vrei, te si scuipa, ca esti nemernic si nu mai vrei sa cotizezi la profitul lor.
Din pura curiozitate, care e noul register si ce taxa anuala are?

#10
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 09.09.2013

View Postsamebo, on 14 august 2017 - 13:44, said:

Asa se fac afaceri in Romania. Cand supracotizezi e fericire, cand afla ca nu mai vrei, te si scuipa, ca esti nemernic si nu mai vrei sa cotizezi la profitul lor.
Din pura curiozitate, care e noul register si ce taxa anuala are?
www.cehost.ro am mai avut gazduire acolo timp de 6 luni si au fost ok. Am plecat pentru ca am zis sa iau gazduire de unde am si domeniul. A costat 5 euro cu tot cu transfer. Cu tot cu tva, transfer si reinoire pe un an, a costat fix 23 lei. E mult mai bine decat 51 lei. Normal ma costa 48 lei dar cu nustiu ce taxe imi cerea 51 lei, eu in cont aveam 50,99 lei....

#11
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Niciodata sa nu cumperi de la intermediari romani.
Domeniile nu se cumpara niciodata de la intermediar, cu atat mai mult romani. Cand alternative nu ai (nu poti cumpara de la sursa, sau sursa are un tarif mai mare cu mult), mergi pe varianta intermediarului multinational, strain.

#12
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 09.09.2013

View Postsamebo, on 14 august 2017 - 13:48, said:

Niciodata sa nu cumperi de la intermediari romani.
Domeniile nu se cumpara niciodata de la intermediar, cu atat mai mult romani. Cand alternative nu ai (nu poti cumpara de la sursa, sau sursa are un tarif mai mare cu mult), mergi pe varianta intermediarului multinational, strain.
Am avut noroc ca domeniul a fost inregsitrat cu datele mele... Adica e-mail, nume, etc... In asa fel am avut acces la el

#13
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Le: vezi ca la noul sa nu fie taxa de transfer mica (primul an la pret discount) si apoi la renewal sa fie dublu :D

Vad ca i-ai laudat degeaba pe aia de la cehost, nu le merge nici macar lor siteul... nu vreau sa stiu cum nu merg nici ale clientilor :D

#14
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 09.09.2013

View Postsamebo, on 14 august 2017 - 13:52, said:

Le: vezi ca la noul sa nu fie taxa de transfer mica (primul an la pret discount) si apoi la renewal sa fie dublu :DVad ca i-ai laudat degeaba pe aia de la cehost, nu le merge nici macar lor siteul... nu vreau sa stiu cum nu merg nici ale clientilor :D
Nu am gazduire la ei :) Nu-i laud. Reinoirea pentru noul an, momentan e fix 5 euro. Poate pana la anul se va schimba, nustiu.

#15
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,306
  • Înscris: 24.05.2010
Nu e teapa ci metode de marketing duse la maxim.

Eu am patit cu Godaddy am uitat sa intrerup reactivarea anuala si mi-au blocat pe card 100 de euro. Am renuntat la plan am facut ticket si in loc sa dea drumu la bani mi-au luat banii si mi-au returnat dupa 5 minute. Evident am pierdut 15 euro la cursul valutar

#16
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 09.09.2013

View PostMooF2010, on 15 august 2017 - 13:02, said:

Nu e teapa ci metode de marketing duse la maxim.

Eu am patit cu Godaddy am uitat sa intrerup reactivarea anuala si mi-au blocat pe card 100 de euro. Am renuntat la plan am facut ticket si in loc sa dea drumu la bani mi-au luat banii si mi-au returnat dupa 5 minute. Evident am pierdut 15 euro la cursul valutar
E destul de urat ca recurg la astfel de gesturi...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate