Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Am avut numeroase vise - premonitie

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
helamor

helamor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.08.2017
au tinut de cind am inceput sa constientizez ca exist

in copilarie te desfasori inafara constiintei, e normal

cind am intrat independenta in viata, recte, 22-23 de ani,

au inceput visele premonitie

nu le-am dat importanta, desi ma afectau interior

le tin minte pe toate

apoi, la un moment dat, cind mi se intimpla un lucru groaznic, imi aduceam aminte de visele avute si memorate

si le-am dat numele de premonitii, eu, in sinea mea, caci pe acea vreme nu se discuta despre asa ceva

Edited by helamor, 14 August 2017 - 12:57.


#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Facem Jumi-Juma la 6 din 49?

#3
palmdesert

palmdesert

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.08.2017
E o poezie ?

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Cred ca premonitiile tale sunt gresite!

#5
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Evident! Toate câte se întâmplă în viaţa omului pot fi asociate cu vise, cu blesteme, cu ce zice mama omida, pisica neagră, 13, ş.a.

#6
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostAdm, on 14 august 2017 - 13:02, said:

Facem Jumi-Juma la 6 din 49?
Nu merge asa, eu am fost in aceasi situatie, toata viata .

View PostAdm, on 14 august 2017 - 13:08, said:

Cred ca premonitiile tale sunt gresite!
Pai nu sunt chiar premonitii, adica nu sunt ce creierul emana ci sunt mesaje primite din afara constintei. Si nu are interesul sa castigi la loto.

#7
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Posthelamor, on 14 august 2017 - 13:24, said:



maybe

dar ce te faci, ca de-o vreme relativ mica

nu mai visez, sau nu-mi aduc aminte

io, care visam si daca atipeam numai
Eu nu mai reusesc sa-mi mai aduc aminte ce am visat. Stiu ca am visat insa uit complet la trezire.

Timp de peste 30 ani am avut asa zise premonitii, eu am realizat devreme ca sunt din afara constintei mele, pe multe le spuneam prietenilor, unii din ei erau speriati.
Ultima si cea mai tare care a bagat spaima in familie a fost sa spun cand va muri mama, s-a implinit exact cum am spus.

View Posthelamor, on 14 august 2017 - 14:18, said:



fiindca te stiu bine de pe aria S@R,

sint de acord cu afirmatia ca visele, asa-zis premonitii, vin dinafara constiintei

Sunt constient ca cineva sau ceva ne pun in tema , vor sa ne atraga atentia. Sunt convins ca exista entitati ce interfereaza in anumite momente cu oamenii. Nu suntem singuri vor sa ne spuna.

#8
NumbAnn

NumbAnn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 24.07.2017

View Posthelamor, on 14 august 2017 - 13:11, said:

de ce crezi asa?




nu

pt ca mi s-au adeverit in timp

un exemplu de vis pe care l-am si povestit colegilor de birou, pe atunci


si eu doar am povestit, ca pe o mirare de ce anume am putut visa

era extrem de simbolic

ca intr-un film suprarealist

pot sa-l povestesc, dar nu cred ca asta urmariti
Eu chiar asta urmaresc, asa ca, te rog...

#9
Nordstorm

Nordstorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 22.07.2010
poti sa dai un exemplu concret, al unui eveniment care urmeaza sa se intample?

#10
denache

denache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 18.01.2016
Daca am framantat un aluat si ma gandeam ca cam trancanesc cu castronul pe blat, sa nu il sparg cumva,  si mi-a cazut din mana la spalat pe urma - asta e premonitie ?Posted Image

#11
denache

denache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 18.01.2016
Pai de ce, premonitiile sunt neaparat in somn ?

#12
jimmyboy9111

jimmyboy9111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 29.07.2017
da, si eu aveam vise din astea cand eram mic..ma imbolnaveam si trebuia sa fac polidin..aveam  exact acelasi vis inainte sa racesc  :|..mda..urasc injectiile:|

#13
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

View Posthelamor, on 14 august 2017 - 14:04, said:

acum vreo 15 ani, am visat ca exul meu decedat in 2016
Nu-mi place să "mă iau",de o persoană feminină(femeie/fată),nici să fac corecții(cam de nici un fel),dar,ceva nu se leagă.
2016+15=2031.Or,noi suntem abia în 2017.
Sau nu am înțeles eu corect,sau a fost o greșeală neintenționată(oricum ar fi,îmi cer scuze pentru "atac").

Cât despre vise/premoniții,poate ar fi mai bine să fie ținute ascunse,iar dacă chiar sunt premoniții,cel mai bine probabil ar fi intervenția discretă și de la distanță.

Însă,nu tot ce visăm,oricât de real ar fi părea,sunt premoniții.
În mod conștient,nu avem acces la toată capacitatea creierului.
Dar la nivel subconștient,uneori avem "acces" la mai mult decât folosim în mod conștient.
Astfel încât,creierul procesează niște date,face extrapolări,iar noi nu suntem decât spectatori la concluziile finale(visul premoniție).

Părerea mea.

#14
Qupidqu

Qupidqu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 04.08.2017

View Posthelamor, on 14 august 2017 - 12:56, said:

au tinut de cind am inceput sa constientizez ca exist

in copilarie te desfasori inafara constiintei, e normal

cind am intrat independenta in viata, recte, 22-23 de ani,

au inceput visele premonitie

nu le-am dat importanta, desi ma afectau interior

le tin minte pe toate

apoi, la un moment dat, cind mi se intimpla un lucru groaznic, imi aduceam aminte de visele avute si memorate

si le-am dat numele de premonitii, eu, in sinea mea, caci pe acea vreme nu se discuta despre asa ceva
Spovedanie la preot si daca se impune consult psihiatric  si medicamentie intocmai si gata cu prostiile.

#15
jimmyboy9111

jimmyboy9111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 29.07.2017

View PostQupidqu, on 14 august 2017 - 21:53, said:

Spovedanie la preot si daca se impune consult psihiatric  si medicamentie intocmai si gata cu prostiile.

poate vede viitorul, si eu am avut acest dar, l-am pierdut din pacate:|..ma bucur ca mai exista oameni ca mine..sau, cum imi place mie sa-i numesc..supermani. Se vede ca esti ignorant si superficial in gandire:|..e trist ca nu poti vedea adevarul

#16
Qupidqu

Qupidqu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 04.08.2017

View Postjimmyboy9111, on 14 august 2017 - 22:12, said:

poate vede viitorul, si eu am avut acest dar, l-am pierdut din pacate
Slava Domnului.

Quote

Se vede ca esti ignorant si superficial in gandire:|..e trist ca nu poti vedea adevarul
Poate, dar daca mai ai stari in care "vezi viitorul", sa stii ca orice psihiatru sau orice orice duhovnic /preot iti sta la dispozitie.
In general cei care "vad viitorul" au probleme medicale despre care inca nu stiu. E mai bine sa prevenim, decat sa tratam.
Tu esti tare: nu stii de ce te-ai nascut, insa vezi viitorul, ba mai ai si impresii despre tine  =))

Edited by Qupidqu, 14 August 2017 - 22:24.


#17
jimmyboy9111

jimmyboy9111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 29.07.2017

View PostQupidqu, on 14 august 2017 - 22:24, said:

Slava Domnului.

Poate, dar daca mai ai stari in care "vezi viitorul", sa stii ca orice psihiatru sau orice orice duhovnic /preot iti sta la dispozitie.
In general cei care "vad viitorul" au probleme medicale despre care inca nu stiu. E mai bine sa prevenim, decat sa tratam.
Tu esti tare: nu stii de ce te-ai nascut, insa vezi viitorul, ba mai ai si impresii despre tine  =))

eu cred ca esti gelos..un mare invidios pe supermani..poate pentru ca faci parte din turma  si nu poti vedea mai mult..poate nu esti capabil de mai mult:| ..noi suntem generatia noua, cei care vom deschide ochii la cei alesi..

PS. necredinciosul a devenit credincios??  tu stii de ce te-ai nascut?? iti cunosti scopul pe acest pamant?? Eu nu-l cunosc..stiu doar ca trebuie sa fie ceva important:)

Edited by jimmyboy9111, 14 August 2017 - 22:31.


#18
Qupidqu

Qupidqu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 04.08.2017

View Postjimmyboy9111, on 14 august 2017 - 22:28, said:

eu cred ca esti gelos..un mare invidios pe supermani..poate pentru ca faci parte din turma  si nu poti vedea mai mult..poate nu esti capabil de mai mult:| ..noi suntem generatia noua, cei care vom deschide ochii la cei alesi..

PS. necredinciosul a devenit credincios??  tu stii de ce te-ai nascut?? iti cunosti scopul pe acest pamant?? Eu nu-l cunosc..stiu doar ca trebuie sa fie ceva important:)
Nu stiu bre dar din moment ce tu stii "viitorul" atunci nu ar trebui sa fie o problema sa stii de ce te-ai nascut.Beleaua  este ca la chestii reale si concrete,  toti cei care cunosc "viitorul" se comporta de parca ar fi niste habarnisti cu diploma ai prezentului.

Edited by Qupidqu, 14 August 2017 - 22:39.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate