Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Medic tarat de politisti

- - - - -
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#37
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postdragne2017, on 14 august 2017 - 12:55, said:


trimit poza la sectie si afla daca cel ce nu vrea sa se legitimeze e un infractor periculos sau un doctor beat.

Poza ta e in baza de date a Politiei Romane?

View Postmariancristea1982, on 14 august 2017 - 12:56, said:

Sa i se acorde RESPECT.... a gresit, s-a imbatat, poate i s-a sculat aburii alcoolului in el si face galagie, chema-l la sectie cand se trezeste, explica-i ca a gresit da' nu te purta cu el ca un neicanimeni cu 2-3 clase sau ca un hot sau criminal ordinar.
Atata timp cat refuza sa se legitimeze, exact aia e. Un ordinar.

#38
mariancristea1982

mariancristea1982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 31.07.2017

View Postericmario, on 14 august 2017 - 12:59, said:

Este dreptul lor sa legitimeze pe cine vor.
Asa ceva se facea pe timpu' lu' Ceausescu cand lumea era luata de pe strada pentru legitimare. Acum daca nu sunt in misiune sa verifice un anumit caz/situatie n-au nici un drept sa te legitimeze daca mergi pe strada si nu le place "moaca ta". Au dreptul sa legitimeze o persoana daca sunt date clare ca asupra persoanei respective este emisa o reclamatie, o aducere la parchet, a comis o infractiune, chestii dinastea.... nu ca asa vor "poala lor"

View Postericmario, on 14 august 2017 - 13:02, said:

Poza ta e in baza de date a Politiei Romane?
Bineinteles, te duc la sectie daca n-ai buletinul al tine si pe baza CNP-ului daca-l stii sau a adresei de domicliu/resedinta se verifica in baza de date daca persoana semnalata de respectivul seamana sau nu cu el. Aici mai este o prostie...daca ma duc pana la un magazin de cartier noaptea pe la 21-22 sa cumpar o paine sau ceva de mancare..sau poate chiar si alcool ca nu-l beau pe strada il beau la mine acasa....  CHIAR trebuie sa am actele la mine? sau cand ma duc la un WC public si-mi bate unu' de la locala in timp ce ma.... va rog frumos sa va legitimati/.... ce-i ofer prima data?... hartia sau buletinul?

Edited by mariancristea1982, 14 August 2017 - 13:09.


#39
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 01.10.2004
@mariancristea1982 - trec peste prezumtia de vinovatie a politistilor ca nu opresc numai pe cei care au scris pe frunte interlop, dar daca persoana refuza sa se legitimeze, de unde sa stie un politist de strada ca respectivul este medic?

@dragne2017 - serios, asa ai vazut tu in filme, ca politia are soft de recunoastere faciala dupa poze facute cu telefonul?
Si unde ai vazut tu ca il bate pe cel care se opunea conducerii la sectie pentru identificare?
Si apropo, esti sigur ca politistii au telefoane de serviciu, mai ales cei din strada?

Este si conceptia asta o cauza a timorarii politistilor - nu te lua de cine nu trebuie.
Eu as vrea o politie ca afara, unde sa nu ai curajul sa ridici tonul sau sa-l atingi pe politist cu un deget, si sa stii ca daca nu executi comenzile date de el vei avea nevoie de ceva zile de recuperare. Iar cand toti vor constientiza asta, de la vanzatorul de tigari de langa piata, la medicul beat, dar recalcitrant, cred eu ca va fi mai OK pentru toti.
Bineinteles ca si politistul sa aiba de tras daca face abuzuri.

Edited by claudiu1, 14 August 2017 - 13:13.


#40
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
mariane, intreg serviciul lor e considerat "misiune".
Daca observa ca tu incerci sa violezi o femeie, nu au voie sa intervina?
Vezi ce prostii vorbesti?

Nu tie iti era adresata intrebarea cu poza din baza de date. Si oricum erai pe langa.

#41
mariancristea1982

mariancristea1982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 31.07.2017

View Postclaudiu1, on 14 august 2017 - 13:08, said:

@mariancristea1982 - trec peste prezumtia de vinovatie a politistilor ca nu opresc numai pe cei care au scris pe frunte interlop, dar daca persoana refuza sa se legitimeze, de unde sa stie un politist de strada ca respectivul este medic?
eu am patit caz real de genu acesta... vine imi bate in poarta cei de la Politia de Proximitate si-mi spune ca am o petitie fara sa se recomande si-mi cer buletinu' .. ce trebuia sa fac? sa-i dau actul? (le-am dat actul da-i dreaq de prostaci) de unde stiu eu ca nu sunt niste infractori in uniforma statului? a2a zi la sectie vroiau sa ma amendeze pentru tulburarea linistii publice pentru ca eu stateam in casa ma uitam la tv si "paratul" vine si ma face albie de prci in fata casei, ca ma da in judecata si eu l-am bagat .......... sa se care ca daca nu il arunc in copac..si-au dat seama ca aveam dreptate, ca nu era tulburarea linistitii publice daca stateam in casa si nu m-am luat de el si ce credeti ca constata "prostii" ca sa-mi dea totusi o amenda ... nu aveam viza de flotant stand la aceea adresa de vreo 2 luni... INTREB? sa respecti astfel de oameni care lucreaza in Politia de proximitate? care CULMEA inseamna "siguranta si incredere"

Edited by althea, 15 August 2017 - 05:49.
expresii vulgare


#42
dragne2017

dragne2017

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 560
  • Înscris: 11.08.2017

View Postericmario, on 14 august 2017 - 13:02, said:

Poza ta e in baza de date a Politiei Romane?


Atata timp cat refuza sa se legitimeze, exact aia e. Un ordinar.

da. si a ta e tot acolo.
te-au pozat cand ai schimbat CI.
si nu mai fa pe inteligentul, ca nu ai de ce.

#43
MihaiCK

MihaiCK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 09.09.2016

View Postmariancristea1982, on 14 august 2017 - 13:05, said:

Asa ceva se facea pe timpu' lu' Ceausescu cand lumea era luata de pe strada pentru legitimare. Acum daca nu sunt in misiune sa verifice un anumit caz/situatie n-au nici un drept sa te legitimeze daca mergi pe strada si nu le place "moaca ta". Au dreptul sa legitimeze o persoana daca sunt date clare ca asupra persoanei respective este emisa o reclamatie, o aducere la parchet, a comis o infractiune, chestii dinastea.... nu ca asa vor "poala lor"


Bineinteles, te duc la sectie daca n-ai buletinul al tine si pe baza CNP-ului daca-l stii sau a adresei de domicliu/resedinta se verifica in baza de date daca persoana semnalata de respectivul seamana sau nu cu el. Aici mai este o prostie...daca ma duc pana la un magazin de cartier noaptea pe la 21-22 sa cumpar o paine sau ceva de mancare..sau poate chiar si alcool ca nu-l beau pe strada il beau la mine acasa....  CHIAR trebuie sa am actele la mine? sau cand ma duc la un WC public si-mi bate unu' de la locala in timp ce ma.... va rog frumos sa va legitimati/.... ce-i ofer prima data?... hartia sau buletinul?
Ce inteligent esti! Wow,de unde cunosti atatea lucruri?Ar trebui sa scrii un regulament/metodologie de procedura si interventie pentru structurile de ordine publica si siguranta nationala.Cum de oamenii ca tine nu sunt promovati,o sa murim toti in lipsa unor cunostinte atat de vaste ca ale tale.Doamne-ajuta ca esti printre noi.

#44
mariancristea1982

mariancristea1982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 31.07.2017

View Postericmario, on 14 august 2017 - 13:09, said:

mariane, intreg serviciul lor e considerat "misiune".
Daca observa ca tu incerci sa violezi o femeie, nu au voie sa intervina?
Vezi ce prostii vorbesti?
Confunzi misiunea cu infractiunea... daca unu merge pe strada si nu face nimic iar altu merge pe strada si babardeste o baba dupa tine pe care ar avea dreptul sa-l legitimeze?

View PostMihaiCK, on 14 august 2017 - 13:20, said:

Ce inteligent esti! Wow,de unde cunosti atatea lucruri?Ar trebui sa scrii un regulament/metodologie de procedura si interventie pentru structurile de ordine publica si siguranta nationala.Cum de oamenii ca tine nu sunt promovati,o sa murim toti in lipsa unor cunostinte atat de vaste ca ale tale.Doamne-ajuta ca esti printre noi.
Asa se procedeaza intr-o tara civilizata in care Politia si cetateanu se respecta reciproc. Du-te si fa ca agent de politie asta la un cetean german, francez sau britanic ca-n maxim 2 saptamani ai zburat din sistem daca ai cerut omului actele si nu te-ai legitimat. Acolo iti spun din start..sunt X-ulescu, ai savarsit abaterea Y actele va rog ACTELE.... daca refuzi fara sa specifici un MOTIV pentru care nu ai actele ... ai dat de dracu.... daca nu se legitimeaza a dat EL de dracu. In Romania...daca nu te prinde cu nimic fac ce fac si se leaga de "abateri la ordinea publica" in caz ca n-au ce sa-ti faca. Pana in urma cu 2 ani respectam Politia Romana da' de cand am dat peste imbecili dinastia care isi bat joc de aceasta institutie, purtad hainele statului pe ei....  am voie sa ma abtin a mai avea incredere in ei

Edited by mariancristea1982, 14 August 2017 - 13:29.


#45
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostMihaiCK, on 14 august 2017 - 13:20, said:

Ce inteligent esti! Wow,de unde cunosti atatea lucruri?
Combateți ideile, nu persoana.
Mulțumesc.

#46
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postmariancristea1982, on 14 august 2017 - 13:22, said:

Confunzi misiunea cu infractiunea... daca unu merge pe strada si nu face nimic iar altu merge pe strada si babardeste o baba dupa tine pe care ar avea dreptul sa-l legitimeze?

Au dreptul sa-i legitimeze pe amandoi. Legal au dreptul asta.

#47
henrique

henrique

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 11.08.2017
Comportament urat din parte politistilor. De neacceptat. Huo! La panda pentru infractori nu la tarat oameni nevinovati.

#48
mariancristea1982

mariancristea1982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 31.07.2017

View Postericmario, on 14 august 2017 - 13:32, said:

Au dreptul sa-i legitimeze pe amandoi. Legal au dreptul asta.
Arata articolu de lege? NU EXISTA. Legitimarea unei persoane se face in anumite situatii... daca pare suspecta, daca sunt date ca a comis o fapta impotriva legii sau daca in zona respectiva are loc o actiune de control care sa "combata" un anumit eveniment impotriva legii.  Este aceeasi chestia cu controalele pe traseu a celor de la rutiera cand vroiau sa-i amendeze pe cei din trafic ca semnalizau (blitzuiri) pe cei de pe contransens ca este politia rutiera pe traseu si... nu exista articol in lege pentru asa ceva

Edited by mariancristea1982, 14 August 2017 - 13:38.


#49
henrique

henrique

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 11.08.2017
Gretos.

Sa ne spuna si noua prostimii cand are voi organu sa te tarasca pe jos.

#50
karapok

karapok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 07.08.2017

View Postdragne2017, on 14 august 2017 - 11:54, said:

Medicul a fost amendat contraventional, in baza unei legii civile.
Urmeaza sa vedem daca pe drept sau pe nedrept.
Nu a fost nimic penal pentru a pune subiectul la drept penal.

Asa este, l-au tarat pe jos ca pe un caine si le mai lipsea bata, sa il ciomageasca bine,

#51
meshgheru_andu

meshgheru_andu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.05.2009
Daca te vede suspect pe strada te legitimeaza, de ce? Fiindca atunci cand va fi comisa o infractiune sa aiba cateva persoane din zona respectiva la care sa se duca.

Poti fi tu sau poate ai vazut ceva, de aceea fac lucrurile astea. Dar voi cum  vedeti numai un "miltian", ca nu exista termenul de "politist" , bineinteles ca il sfidati.

Edited by meshgheru_andu, 14 August 2017 - 13:38.


#52
karapok

karapok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 07.08.2017

View Postmeshgheru_andu, on 14 august 2017 - 13:37, said:

Daca te vede suspect pe strada te legitimeaza, de ce? Fiindca atunci cand va fi o comisa o infractiune sa aiba cateva persoane din zona respectiva la care sa se duca.

Poti fi tu sau poate ai vazut ceva, de aceea fac lucrurile astea. Dar voi cum numai vedeti numai un "miltian", ca nu exista termenul de "politist" , bineinteles ca il sfidati.

Pai daca au apucaturi de miltieni, ce pretentii ai de la ei ? Atat stiu atat fac.....

#53
meshgheru_andu

meshgheru_andu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.05.2009
Miltienii aceea de care zici tu te bateau fara sa puna nici macar o intrebare, aici iti da alegerea aceasta la inceputul discutiei.

Daca suntem o natiune de "jmekeri', il trimitem direct in ma-sa ca asa e frumos.. si el actioneaza conform procedurilor.

#54
henrique

henrique

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 11.08.2017
Bine zis. Au maxim 10 clase.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate