Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Mi-as dori... Cea mai arzatoare dorinta!

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
nextmf00100

nextmf00100

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 41
  • Înscris: 13.08.2017
Sa iti doresti ceva si sa se si indeplineasca iti asigura satisfacita necesara.

Simplul fapt sa poti sa spui ce iti doresti, chiar si fara sa stii rezultatul, ajuta un pic.
Ce ne mai putem dori, acum cind le avem pe toate?
Like-urile probabil ajuta si ele, faptul ca posturile de pe forum au o logica si ca topicurile nu dispar dupa un timp.. in burta din Cloud.

Mi-as dori ca toate reclamele care ne inconjoara, media, internet, sms, fluturasi, spam sa fie semnate. Vedem reclama dar nu vedem producatorul reclamei. Nu stim cine ne vorbeste.
Eu stiu ca nu e bine sa asculti ce-ti spun necunoscutii.

E frumos sa fii inconjurat de... frumos, dar daca cineva exagereaza si minte trebuie sa fim capabili sa decidem si singuri - acum si in viitor!

#2
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Ar fi bine daca nu s-ar mai baga reclame ieftine de la Uronat Gold, Aspasia, etc. ce iti dau impresia ca sunt reclame de la radio.

#3
denache

denache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 18.01.2016
Toate reclamele sunt semnate. Altfel nu sunt reclame. Cred ca nu te referi la "consumati 2 l de apa pe zi..." chestia aia de la TV, nu ? Aia nu e semnata, dar se stie de unde vine...
Poate vrei sa spui ca ai vrea sa stii care este compania producatoare a reclamei ? Mesajul nu este al lor, ci al celor care vand produsul/serviciul la care se face reclama....

Oricum, draguta intrebarea... eu nu stiu ce mi-as dori...

Edited by denache, 14 August 2017 - 10:45.


#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
1st world problem/summer slump!

#5
karapok

karapok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 07.08.2017
imi doresc si daca vreodata o sa intru in politica o sa militez pentru ca toate legile sa aiba in corpul lor numele persoanelor care au scris respectiva lege, de exemplu mi-ar placea sa stiu carui spiridus de la finante i-a dat prin cap ideea ca cei care lucreaza part time sa plateasca taxe ca pentru un program normal,si mi-as dori sa stiu care spiridus de la ministerul muncii a hotarat ca firmele sa primeasca amenzi pentru cei care lucreaza peste program, pai daca platesc taxe ca pentru program intreg, care e problema statului?

Sa stim si noi cine a fost cel care a scris legea, nu cei care au semnat-o, aia semneaza precum primarii, orice li se pune in fata, dar exista altcineva care le scrie, doar nu credeti ca sta Tariceanu sa scrie legi, de exemplu legea 230/2007 conceputa de Gigi Vasile, Ionescu Aurel, corectata juridic de X Andrei, apoi semnata de .....

Edited by karapok, 14 August 2017 - 11:02.


#6
nextmf00100

nextmf00100

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 41
  • Înscris: 13.08.2017

View Postdenache, on 14 august 2017 - 10:45, said:

Poate vrei sa spui ca ai vrea sa stii care este compania producatoare a reclamei ? Mesajul nu este al lor, ci al celor care vand produsul/serviciul la care se face reclama....

Oricum, draguta intrebarea... eu nu stiu ce mi-as dori...

De obicei e invers... cel care vinde nu stie mare lucru si trebuie sa invete de la cei mai buni. Si apoi, luat de val, e in stare sa spuna... orice! E si un film pe tema asta; Joy


View PostAdm, on 14 august 2017 - 10:58, said:

1st world problem/summer slump!

Ce vrei, nu e ca in reclame. Fetita de 5 ani da cu mopu, cine crezi ca stringe dupa ea? Bunica da si ea ce mai poate la 90 de ani.
Si vara se lucreaza - in ture.

#7
nextmf00100

nextmf00100

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 41
  • Înscris: 13.08.2017

View Postdenache, on 14 august 2017 - 10:45, said:

Cred ca nu te referi la "consumati 2 l de apa pe zi..." chestia aia de la TV, nu ? Aia nu e semnata, dar se stie de unde vine...

Aia cu "Pentru linistea dvs. nu va ganditi la bani! Cheltuiti cu chibzuinta! Statul are grija de dvs. cu 2 l de apa pe zi"
Si as mai completa: Daca se opreste lumina ati ramas ultimul din casa!

View Posthelamor, on 14 august 2017 - 12:44, said:


sa vad ce voi mai face

Incearca la Psihologie

#8
nextmf00100

nextmf00100

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 41
  • Înscris: 13.08.2017
Nu esti consistent intre posturi. Te grabesti?
Evident aria de psihologie de pe forum

#9
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postkarapok, on 14 august 2017 - 11:00, said:

imi doresc si daca vreodata o sa intru in politica o sa militez pentru ca toate legile sa aiba in corpul lor numele persoanelor care au scris respectiva lege, de exemplu mi-ar placea sa stiu carui spiridus de la finante i-a dat prin cap ideea ca cei care lucreaza part time sa plateasca taxe ca pentru un program normal,si mi-as dori sa stiu care spiridus de la ministerul muncii a hotarat ca firmele sa primeasca amenzi pentru cei care lucreaza peste program, pai daca platesc taxe ca pentru program intreg, care e problema statului?

Sa stim si noi cine a fost cel care a scris legea, nu cei care au semnat-o, aia semneaza precum primarii, orice li se pune in fata, dar exista altcineva care le scrie, doar nu credeti ca sta Tariceanu sa scrie legi, de exemplu legea 230/2007 conceputa de Gigi Vasile, Ionescu Aurel, corectata juridic de X Andrei, apoi semnata de .....
Vrajeli...Mi-as dori sa naufragiez pe o insula pustie cu Scarlett Johansson ,sa-i dau pana n-are aer...

#10
nextmf00100

nextmf00100

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 41
  • Înscris: 13.08.2017
O... da. O sa fie ca in reclame :)
Dar tot e ceva!

#11
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View Postdenache, on 14 august 2017 - 10:45, said:

Toate reclamele sunt semnate. Altfel nu sunt reclame. Cred ca nu te referi la "consumati 2 l de apa pe zi..." chestia aia de la TV, nu ? Aia nu e semnata, dar se stie de unde vine...
Poate vrei sa spui ca ai vrea sa stii care este compania producatoare a reclamei ? Mesajul nu este al lor, ci al celor care vand produsul/serviciul la care se face reclama....

Oricum, draguta intrebarea... eu nu stiu ce mi-as dori...
pey la sectorul 2 sunt multe fantani facute de primarie :) sa fie Ontanu in spatele reclamei?(si a gratiilor, desigur)

View PostdaniMMM, on 15 august 2017 - 09:00, said:

Vrajeli...Mi-as dori sa naufragiez pe o insula pustie cu Scarlett Johansson ,sa-i dau pana n-are aer...
si dc ea o sa tot vrea si tu nu o sa mai poti ?

#12
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,976
  • Înscris: 15.06.2007
Si eu mi-as dori sa nu se termine concediul, sa mai stau o luna, sau pana la inchiderea sezonului  prin octombrie..
Dar maine se termina..

Edited by tfmercedez, 16 August 2017 - 22:44.


#13
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postsonnydellmarco, on 16 august 2017 - 11:00, said:




si dc ea o sa tot vrea si tu nu o sa mai poti ?
Asta deja e de domeniul fantasticului.

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Mi-aș dori sa mă țin de scris... în loc să joc Sims hahahahaha.
Ca dorința mega serioasa, mi-aș dori sa trăim într-o societate de gen Star Trek.

Dorința realizabilă e sa călătoresc mai mult.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate