Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Aer Conditionat - Heinner

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
Tony7Y

Tony7Y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 05.12.2012
Salutare,

Sunt in cautare de 2 AC-uri pentru casa. Unul la parter, unul la etaj de preferat de 12000 BTU.

Am gasit urmatorul model: https://www.emag.ro/...l/pd/DDB4S3BBM/

Intrebarea mea e, stie cineva ceva de marca respectiva - Heinner?
Nu ma deranjeaza propuneri de alte marci pentru nevoile mele la preturi asemanatoare, de preferat pana in 1500 lei.

Multumesc!

#2
Qupidqu

Qupidqu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 04.08.2017

 Tony7Y, on 13 august 2017 - 21:23, said:

Salutare,

Sunt in cautare de 2 AC-uri pentru casa. Unul la parter, unul la etaj de preferat de 12000 BTU.

Am gasit urmatorul model: https://www.emag.ro/...l/pd/DDB4S3BBM/

Intrebarea mea e, stie cineva ceva de marca respectiva - Heinner?
Nu ma deranjeaza propuneri de alte marci pentru nevoile mele la preturi asemanatoare, de preferat pana in 1500 lei.

Multumesc!
heinner este marca care cumpara chinezerii la fel ca toate celelalte marci.

#3
Bahuru

Bahuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 21.03.2016
Gree.

#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Eu recomand Electrolux. Am AC de vreo 8 ani. Merge si vara si iarna, sunt multumit.

#5
DdorinN

DdorinN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 15.05.2007
Acum urmeaza sa iti recomande lumea daikin ca ala e bun ca face si drege.

Toate fac cam acelasi lucru, pentru 2 saptamani pe an cand e canicula nu are rost sa dai o basculanta de bani pe cine stie ce nave spatiale. Cumpara ce iti place, ai grija ca baietii ce le instaleaza sa foloseasca pompa de vid (nu vei avea probleme muuult timp de acum in colo daca aparatul e instalat corect)

Daca le folosesti si pentru incalzire iarna trebuie sa mai ajustezi bugetul.

Numai bine !

#6
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Ia-ti Heinner si dupa aceea o sa intri sa injuri pe aici ca de ce ti-ai luat!

#7
DdorinN

DdorinN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 15.05.2007

 Elenistic, on 13 august 2017 - 23:37, said:

Ia-ti Heinner si dupa aceea o sa intri sa injuri pe aici ca de ce ti-ai luat!


Care e problema cu AC-urile Heinner ? Punctual , ce defecte au ? Ce  e prost la ele ?

#8
Tony7Y

Tony7Y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 05.12.2012
Nu ma indrept neaparat catre Heinner dar cum nu am vazut nimic pe aici despre el aveam nevoie de ceva pareri ca sa pot face comparatii.
Daikin si Mitsubishi sunt constient cat de bune sunt dar preturile ceva mai ridicate ma face sa le las deoparte.

Deocamdata inclin spre niste modele de la Samsung.

La parter am un Yokohoma de 9000 BTU dar are peste 10 ani deci probabil orice achizitie o sa mi se para un +.

#9
instabilu

instabilu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 15.07.2007

 Tony7Y, on 13 august 2017 - 21:23, said:

Salutare,

Sunt in cautare de 2 AC-uri pentru casa. Unul la parter, unul la etaj de preferat de 12000 BTU.

Am gasit urmatorul model: https://www.emag.ro/...l/pd/DDB4S3BBM/

Intrebarea mea e, stie cineva ceva de marca respectiva - Heinner?
Nu ma deranjeaza propuneri de alte marci pentru nevoile mele la preturi asemanatoare, de preferat pana in 1500 lei.

Multumesc!

Heinner este o marca OEM, adică nu are fabrica proprie pentru produsele pe care le vinde. Le comanda la alți producatori si ei isi pun doar abtipildul cu numele pe ele. Acest aparat ac de care vorbesti e facut de Midea, uite, telecomanda e la fel
https://www.compari....hrn1-p36069017/

Mai bine iei originalul adică Midea care e o marca foarte buna si posibil sa fie si la o calitate mai buna decat Heinner. Trebuia sa spun invers, posibil ca Heinner sa fie fabricat la o calitate mai slabă decat Midea. Midea produce pentru altii la calitatea pe care o cere cumparatorul, mai buna sau mai proastă. Pretul e cam acelasi. Tot cam la acelasi pret găsesti Gree, producătorul nr 1 mondial de ac, si la o calitate foarte buna.

https://www.compari....anc-p337595124/

https://www.compari....a1c-p333845421/

Daca ai noroc poti gasi Gree cu compresor Daikin, sunt mai multe modele de la ei pana in 1400 lei, unele anul trecut aveau compresor Daikin. Neaparat montajul sa fie facut cu pompa de vid. Ar fi bine sa cumperi de la magazine care sunt specializate numai pe vanzare de ac si, daca se poate, sa iti facă tot ei montajul pentru ca, de obicei, montatorul iti ofera garanția. Emag colaborează cu Depanero in ceea ce priveste montajul si majoritatea s-au plâns de aceasta firma. Spor!

Edited by instabilu, 14 August 2017 - 06:29.


#10
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,093
  • Înscris: 30.04.2007
tine-te departe de heiner. am citeva produse d'ale lor si-mi dau cu pumnii in cap. desi arata bine, sunt de unica folosinta. aspiratorului i-a crapat fundul recipientului, in urma uni scurte blocari a admisiei - am tras un ciorap si "s-a supt fundul", iar o risnita -primita- avea cutitul din tabla 'de conserva". am mai vazut sinalte produse la raft si .... de atunci mi-am consolidat parerea despre firma si produsele ei in general. gasesti si alte firme care produc ieftin, ia de la altii, evita-i pe astia.

#11
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
Mai bine cumperi un AC Gree Lomo GWH12QB-K3DNB8D Inverter cu 12000 BTU: http://www.climatico...-12000-btu.html

Attached Files



#12
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 Elenistic, on 13 august 2017 - 23:37, said:

Ia-ti Heinner si dupa aceea o sa intri sa injuri pe aici ca de ce ti-ai luat!
Ai tu si ti s-a stricat?Eu am un Heinner inverter de 9000 care merge vara la greu pe racire,si iarna e principala sursa de incalzire la o camera de aprox 20 mp,si nu are nici o problema.Mai bine postati cei care aveti si sunteti in cunostinta de cauza,nu "am auzit de la un prieten ,care a auzit de la....

Edited by daniMMM, 14 August 2017 - 07:26.


#13
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006
Am primit cadou un storcator de fructe Heinner la cumpararea unui frigider. Ce sa spun, e si storcator si fantana arteziana.

#14
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 rosix, on 14 august 2017 - 08:24, said:

Da. E o chinezarie,
Sunt curios ce valori ai tu prin casa,de obicei astia care se dau bastani pe forum mananca la pranz paine cu pateu de trei zile,si stau cu nasurile lipite de vitrine.

Edited by daniMMM, 14 August 2017 - 08:46.


#15
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,093
  • Înscris: 30.04.2007
danyMMM - hai sa dezvolt putin ce am scris mai sus despre 2 produse heiner ;)
aspiratorul - desi am avut nenumarate neplaceri cu cuva care s-a spart in repetate rinduri si in diverse locuri, fiind gica surubica si avind la indemana ce mi-a trebuit (un fel de tesatura de fibra aramidica) l-am reparat tocmai pentru ca isi face treaba foarte bine. sunt multumit de motor si cum "trage", altfel, il faceam bucati, motorul il donam unui cunoscut care refoloseste pentru cu totul altceva diverese subansamble si-mi luam altul.
la fel si cu risnita. i-am schimbat cutitul si merge ..
problema este ca am intrebat la serviceul indicat pe certificatul de garantie de cuva si ... ciuci. deci garantia este o hartie fara valoare, iar in cazul unui aer conditionat ... deja este o problema ceva mai mare decit cirpeala pe care am facut-o eu unei cuve.

#16
AEROAQUA

AEROAQUA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 05.01.2007
Intr-un timp am livrat cateva produse de la heinner,....nu mai cumparati...sunt f proaste...
N-au service... daca se strica sau ceva trebuie vorbit cu cei de la depanero,de multe ori dau negatie cam la toate produsele.

#17
LG6

LG6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 23.07.2017
Ce model de aspirator?

#18
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Am un aer conditionai heinner si merge de 3 ani fara probleme. Intr-un alt dormitor am un Alizee, de 5 ani, tot o chinezarie de Gree la baza. La fel si ala merge si pe cald si pe frig fara dureri de cap. Daca le dai pe sleep sau ventilatia la minim poti dormi linistit.
Nu vad de unde atata agitatie pe seama asta, daca ai buget serios poti trece la o clasa superioara altfel nu vad de ce sa te tavalesti pe jos ca nu cumperi masina, e un cacat de aer conditionat. Prin anii 90 era ceva...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate