Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Baby Monitor pt a folosi in croaziera

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017

View PostDev, on 14 august 2017 - 16:00, said:

N-au serviciu de baby sitting?

De obicei au dar pentru copii de la 3 ani in sus si nu cat vrea muschii tai si doar intre anumite intervale orare.
Cel mai bun sfat in cazul de fata este sa lasati copilul acasa. De ce sa va chinuiti si voi si el? Chiar are rost?

#20
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Mie un an și ceva mi se pare devreme sa îl lase acasă. Eu as zice ca soluția e sa îl ia cu ei pe punte în căruț sau carrier. Și sa renunțe la discotecă :lol:.

Și nava n-are baby sitting. Am cautat de curiozitate pe net.

#21
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005

View Postcsi1, on 14 august 2017 - 04:10, said:

WIFI baby monitor, gasesti pe google. ai acoperire wifi pe toata nava,cumperi pachetul full si ai acces nelimitat. ai si semnal la telefon dar pe mare te costa vreo 4 euro minutul in roaming.



se rezolva cu repeatere. eu am semnal in toate colturile navei pe 12 deck-uri(avem vreo 200 motorole sl 300 si dp4800 + vreo alte cateva sute de pagere) .

Avem si asa ceva dar exista un delay de 2-3 secunde. Poate parea infim dar e vital cand trebuie sa incarci tancuri la full.

#22
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,173
  • Înscris: 05.09.2007
la noi nu e nici un delay, fiecare canal are repeaterul lui iar pe cele digitale putem apela telefoanele navei direct din keyboardul statiei vhf. tot pe digital pot suna sau trimite mesaje direct pe alt vhf fara sa auda ceilalti convorbirea.canalele digitale is pt punte si masina, hotelul are canalele analogice plus IP/wifi telefoane.

scuze de offtopic.

Edited by csi1, 18 August 2017 - 02:38.


#23
Passenger001

Passenger001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 07.08.2015

View Postdjxhouse, on 13 august 2017 - 20:38, said:

Salutare tuturor.
Mergem cu familia in croaziera, cu vaporul MSC Divina (o lungime de 333m).
Dorim sa avem un baby monitor care are raza de functionare cat mai mare in conditii grele ( si anume vaporul fiind o cusca Faraday).
Ce baby monitor recomandati?
Macar sa aiba conditii de raza de actiune de 200 ~ 250m (si nu in conditii ideale (in camp liber), ci pe un vapor din metal 100%).
Multumesc frumos.
De cativa ani  MSC si AIDA ofera Babyphones la bord. Noi am avut asa ceva pe AIDA, functioneaza daca am inteles eu bine prin sistemul intern de Telefon (DECT). Vezi ca trebuie rezervat din timp, altfel poti sa ai surprize, nu au foarte multe aparate.

#24
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003

View Postdjxhouse, on 14 august 2017 - 15:55, said:

[...]Ca sa putem iesi pe punte, in club, la distractie. De la 10 seara pana la 11 ~ 12 noaptea.

Mda... io nu m-as risca pe vapor cu pitic de 1,3 ani. Mai bine il lasati la bunici, si asa n-o sa-si aduca aminte de croaziera.

#25
djxhouse

djxhouse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 21.10.2006

View PostPassenger001, on 22 august 2017 - 12:24, said:

De cativa ani  MSC si AIDA ofera Babyphones la bord. Noi am avut asa ceva pe AIDA, functioneaza daca am inteles eu bine prin sistemul intern de Telefon (DECT). Vezi ca trebuie rezervat din timp, altfel poti sa ai surprize, nu au foarte multe aparate.
Ms frumos.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate