Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

dslr la mare

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
costinesti20003

costinesti20003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.03.2016
plec in concediul peste o saptamana  si o intrebare de la cei care vor sa dea un sfat
merita sa iau un dslr nikon 5300 + ob sigma 18-200  la mare ,
am un aparat foto compact dar  la o plimbare pe dunare a venit unul cu porshe pe apa si a facut valuri si a luat apa la oglinda si de multe ori pe poze apar pete albe.
problema la mare este nisipul care intra peste tot in geanta , in bere ,in macare,  rontaiam nisip si camera de filmat  avea nisip peste tot nisip Posted Image ca de sintem la mare
vreau un sfat .
acum sa nu ma faceti agramat ,analfabet ,prost ,tampit sau cum vor uni care se cred la limba romana si nu pe un forum , peste cati va anii o sa vb si scriem Posted Image araba

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
Aparatul foto compact a luat apa la oglinda?

#3
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Hai ca se intelege ce scrii.
Poti sa-l iei la tine dar nu recomand  pe plaja. In loc sa te bucuri de concediu stai sa pazesti/aperi aparatul de nisip si de ciori.

PS. Daca pot sa fac o gluma, vom fi mai putini cu unul cei care vom scrie in araba.

Edited by underb, 13 August 2017 - 21:33.


#4
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Mai bine cumperi GoPro HERO 4 Black Edition care filmeaza 4K, face poze in rafala 30 cadre pe secunda si este waterproof. Posted Image

Attached Files


Edited by xmanyacs77, 14 August 2017 - 06:31.


#5
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Eu de multi ani merg cu Nikon 5100 si 18-140 si nu am avut probleme cu nisip sau apa. Daca ai putina grija si atentie nu sunt deloc probleme.

#6
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 30.04.2007
ia-ti un bridge ultrazoom. nikon, fuji, canon, de care vrei tu. pentru "poze la mare" este de ajuns. dslr/mirorles este pentru fotografi/fotografii ...

#7
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006
Exista si telefoane waterproof, sau compacte.
Dar nici cu dslrul nu mi-e rusine, e plin de nisip, intru cu el in valuri, totusi am grija sa nu il scap in apa si nici sa toarne bebele nisip in oglinda.

#8
costinesti20003

costinesti20003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.03.2016
concluzia finala este bine sa nu iti iei dslr la mare .multumesc tuturor pentru parerile voastre

#9
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
cand mergi la plaja dslr-ul il lasi in camera... iar cand iesi la plimare il poti lua cu tine.
in cazuri extreme il babi intr-o punga de plastic si ii faci nod.

#10
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Eu am fost de zeci, poate chiar sute de ori cu dslr-ul pe plaja si de zeci de ori in apa, tinand aparatul deasupra apei.
Daca ai grija de el sa nu-l bagi in apa sau in nisip nu are nici o problema. Putina grija merita calitatea superioara.
Daca esti genul de om neglijent la care ii intra nisipul in bere sau in mancare atunci mai bine nu iei dslr cu tine la mare.

Edited by Kroghy, 14 August 2017 - 15:17.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate