Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Accesorii Samsung Galaxy Note 8: huse, carcase, folii protectie ecran, etc

- - - - -
  • Please log in to reply
933 replies to this topic

#109
iuli777

iuli777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 20.10.2010
Husele mele:
Prima e Piele Naturala Premium Visinie VRS Design, nu am putut sa o montez pt ca îmi dezlipea folia alien, husa are o carcasa din plastic care este foarte fixă, se da jos destul de greu, compatibila cu o folie de sticlă
A doua e un no name cu kickstand protejează telefonul destul de bine dacă este pus cu fata în jos, se da jos ușor și cred ca este compatibila cu o folie de sticlă, culoarea este un roșu cărămiziu
A treia e UAG plasma cobalt, protejează foarte bine telefonul, ecranul nu atinge suprafata dacă telefonul e pus cu fata în jos, nu cred ca este compatibila cu folia de sticlă
A patra e tot un no name compatibila cu folia de sticlă, nu protejează ecranul dacă e pus telefonul cu fata în jos, e subțire
Toate husele le-am luat de pe mobiledirect, la toate husele porturile sunt decupate și s-pen e ușor accesibil, doar la husa vrs nu prea se aliniază decupajul pentru difuzor

Attached Files


Edited by iuli777, 21 September 2017 - 18:22.


#110
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,952
  • Înscris: 10.07.2014
Interesante fotografii. :)
Cea cu motive colorate e cea mai tare.

Edited by lawrence74, 21 September 2017 - 18:46.


#111
iuli777

iuli777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 20.10.2010

View Postlawrence74, on 21 septembrie 2017 - 18:45, said:

Interesante fotografii. :)
Cea cu motive colorate e cea mai tare.
Ms, pe aia o am acum pe telefon, e în relief modelul și nu schimba prea rau dimensiunile telefonului, acum observ ca au și huse cu unicorni.. Trebuie sa iau și una din asta :))
Preferata e aia de la uag albastrul ăla e demențial

#112
gelu_dh

gelu_dh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,148
  • Înscris: 26.09.2005

View Postiuli777, on 21 septembrie 2017 - 18:51, said:

Ms, pe aia o am acum pe telefon, e în relief modelul și nu schimba prea rau dimensiunile telefonului, acum observ ca au și huse cu unicorni.. Trebuie sa iau și una din asta Posted Image)
Preferata e aia de la uag albastrul ăla e demențial
Eu am sticla, care imi recomanzi sa imbrace mai bine marginea sticlei? Deci una care are adaincimea cea mai mare !!! UAG nu au adincime mare ???

Edited by gelu_dh, 21 September 2017 - 19:56.


#113
iuli777

iuli777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 20.10.2010

View Postgelu_dh, on 21 septembrie 2017 - 19:46, said:


Eu am sticla, care imi recomanzi sa imbrace mai bine marginea sticlei? Deci una care are adaincimea cea mai mare !!! UAG nu au adincime mare ???
Uag taie mult din colțuri asa ca nu cred ca o sa meargă cu o folie de sticla, celelalte sunt ok pt o folie de sticla. Eu aștept sa îmi ajungă sticlele de la chinezi, pana atunci nu prea pot sa zic decât ca uag nu merge cu sticla mai ales una cu adeziv pe margine

#114
i.bogdan

i.bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 09.08.2007
Am facut si eu comanda pentru UAG plasma cobalt. Iuli777, merge cu folie alien?
Astept sa vina in Romania UAG Monarch Crimson(rosie)

Edited by i.bogdan, 25 September 2017 - 19:49.


#115
iuli777

iuli777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 20.10.2010

View Posti.bogdan, on 25 septembrie 2017 - 19:48, said:

Am facut si eu comanda pentru UAG plasma cobalt. Iuli777, merge cu folie alien?
Astept sa vina in Romania UAG Monarch Crimson(rosie)
Eu am pus folie alien doar pe spate și laterale, pe ecran aștept sa îmi ajungă sticla, folia merge cu husa dacă o montezi atent sa nu agate folia, ridici cu un card marginea de cauciuc peste folie.
Singurele probleme pe care le am cu folia sunt la carcasele din plastic care agață folia de pe laterale.
Dacă montezi folia bine și o lași sa adere măcar 24 de ore înainte sa pui husa nu cred ca vei avea probleme, am alien pe lateralele altui telefon la care schimb foarte des husa și stau lipite foarte bine

Folia care se vede ridicata în poza cu husa uag este folia din fabrică, o țin provizoriu

Edited by iuli777, 25 September 2017 - 20:31.


#116
Lachitza

Lachitza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 10.01.2014
Din experienta mea cu mii de clienti ce folosesc huse si mai nou la Note 8: de la samsung clear cover sau stand cover au nev de folii micsorate. Si cam 99 la suta si carcasele UAG, ipaky, Spigen etc. Foliile standard daca nu din prima zI, dupa cateva zile se dezlipesc de la colturi datorita carcaselor. Ca sa va dati seama daca un case sau bumper au nev de folie personalizata: cautati poze reale cu carcasa pe telefon si daca nu vedeti in poze TOATA rama originala a acestuia,cea din jurul display ului neacoperita de carcasa, atunci cam 99 la suta folia trebuie micsorata. Cu stima.

#117
chesterb

chesterb

    Șefu' la bani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 23.11.2007

View PostLachitza, on 26 septembrie 2017 - 06:27, said:

Din experienta mea cu mii de clienti ce folosesc huse si mai nou la Note 8: de la samsung clear cover sau stand cover au nev de folii micsorate. Si cam 99 la suta si carcasele UAG, ipaky, Spigen etc. Foliile standard daca nu din prima zI, dupa cateva zile se dezlipesc de la colturi datorita carcaselor. Ca sa va dati seama daca un case sau bumper au nev de folie personalizata: cautati poze reale cu carcasa pe telefon si daca nu vedeti in poze TOATA rama originala a acestuia,cea din jurul display ului neacoperita de carcasa, atunci cam 99 la suta folia trebuie micsorata. Cu stima.
Am primit și am pus folia Smart Protection.
Merci mult.

Pe S7e sunt la a doua folie de la voi și nu am avut probleme până acum. Pe Note8, în schimb, mare grijă la folosirea S-penului. Mi-a rămas o dungă de aseară în lungul displayului, unde am apăsat mai tare pe pen și deocamdată nu dă semne să se retragă.

Am folia full body fără micșorare(față-spate doar, că lateralele mi-au dat bătăi de cap și am renunțat la ele) și, cu grijă, a intrat telefonul într-o carcasă VRS Design fără a desprinde folia.

Pentru seria Note și cei care folosesc S-penul, cred că ar fi indicată o folie de sticlă.

#118
Lachitza

Lachitza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 10.01.2014
Am testat folia pe note 8 si daca stii surface urile care au si ele Pen. Nu au fost probleme. Ce inseamna ai apasat mai tare? Trimite mi pls o poza cu situatia pe adresa mea tudor ad site ul nostru. Ms.

#119
iuli777

iuli777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 20.10.2010
Mi a ajuns folia de sticlă și este o dezamăgire de zile mari: luata de pe emag 45 folia 15 transport
Problemele sticlei: 1 transforma ecranul în oglindă
2 a scăzut sensibilitatea touch-screen-ului în asa hal încât a trebuit sa folosesc s-pen pt a desena pattern-ul
3 are niște puncte pe ea pt a nu crea efectul de pata de ulei, deranjante când este ecranul optit arata ca o clona ieftina de note 8 sau ca telefoanele la care vezi digitizer-ul în lumina soarelui
4 adeziv doar pe laterale, partea buna e ca e pe toate lateralele, am văzut și folii cu adeziv doar în 2 locuri
5 nu respecta forma telefonului în concluzie nici nu adera de tot pe el
6 margini foarte ridicate, riști sa o agăți și sa o dai jos
7 compatibilitate cu huse foarte scăzută, huse tip UAG exclus, merg doar huse minimaliste care nu acoperă deloc sticla ecranului
8 lumina ca un pom de Crăciun find distanta intre ea și ecran, foarte deranjant
9 are transparență destul de scăzută, e albicioasa
În pozele de mai jos folia nu e lipita perfect de ecran pt ca m am enervat și am pus folia de la alien și după mi am amintit ca poate sunt doritori de un mini review :) folia nu arata cu.mult mai bine când este lipita, tot același efect de oglindă îl are


În concluzie nu o recomand.

PS cei cu sticle, de unde le aveți și cum se comporta la transparență și sensibilitatea touch-ului?

Attached Files


Edited by iuli777, 26 September 2017 - 21:04.


#120
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
Oare tastatura fisica care se poate atasa de body, este compatibila si cu Note8?  Pe site-ul Samsug o gasesc la accesorii S8 S8+, dar nu si la Note.

Pentru mine care scriu mult pe tel, ar fi un accesoriu util

#121
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
Recomand metoda asta, nu neaparat kitul whitestone. Metoda e super pentru a aplica folie de sticla. Am pus pe 2xS8 si un s8+.

#122
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

View Postniggaru, on 28 septembrie 2017 - 21:27, said:

Recomand metoda asta, nu neaparat kitul whitestone. Metoda e super pentru a aplica folie de sticla. Am pus pe 2xS8 si un s8+.
si care e aia?

#123
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
Mda. Am dat reply la ultimul post pe care.l vazusem eu.  E vb despre metoda de lipire cu LOCA


#124
iuli777

iuli777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 20.10.2010
Ma bate gândul sa încerc adeziv loca, dar îmi e ca ataca stratul oleofobic. Momentan am folie alien dar nu ma încântă, rămân urme de la s-pen si unghii

#125
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
Uita.te pe youtube la clipul s8 loca adhesive tempered glass, tipul da jos o folie lipita cu loca, si pune alta, tot cu loca. Intre ele, curata ecranul, si se vede ca stratul e inca acolo.

Edited by niggaru, 29 September 2017 - 05:32.


#126
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,952
  • Înscris: 10.07.2014
M-am inoit cu doua huse slim sa le folosesc atunci cand ma plictisesc de led cover.

Edited by lawrence74, 29 September 2017 - 18:09.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate