Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

salvare conversatii whats app vechi

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
newgirl

newgirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 17.06.2009
Salut,
am urmatoarea problema, mi-am schimbat telefonul in urma cu 2 luni, si la acel moment nu mi-am salvat conversatiile vechi de pe whats app pe noul dispozitiv. O data cu trecerea timpului, mi-am dat seama ca as avea nevoie de ele. As mai putea la acest moment sa le aduc? Am facute pe telefonul vechi back-upuri zilnice, dar acestea nu au fost salvate in google drive.
Problema mea e ca nu as vrea sa pierd nici conversatiile din ultimele 2 luni(si pt acestea am facute back-upri pe telefonul nou), deci as vrea daca se poate sa le am pe toate la un loc.

Oare s-a mai lovit cineva de aceasta problema?

#2
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Pai ca sa le pastrezi pe toate, reactivezi whatsapp pe tel vechi. Backup full. Delete whatsapp pe tel nou, apoi restore la tel nou din Google. Dar, sa le unesti nu mai ai cum. De fiecare data cand schimbi telefonul e ideal sa faci inainte de asta un backup in Gdrive la whatsapp.

Exista solutii software pentru a le uni dar pot genera probleme si nu sunt free. In fine, poti incerca asta: http://www.backuptra...p-transfer.html
Este singurul soft care a functionat cu succes la mine acum cateva luni. Teoretic, legi vechiul telefon la PC cu Whatsapp ACTIVAT, respecti instructiunile (atentie mare la ele) apoi ai pe PC un backup full al contului de whatsapp vechi.

Dupa asta activezi whatsapp pe tel nou, urmezi din nou pasii si vei avea un backup si de la noul cont de whatsapp. Copy paste la conversatiile noi in baza de date de la cel vechi, si in teorie vei avea conversatiile unite.

Procedura presupune mai multe activari si dezactivari de whatsapp asa ca trebuie facuta usurel ca altfel iei ban temporar de la Whatsapp daca activezi de prea multe ori in 24 de ore.

Nu e simplu dar intr-un final le poti uni. Personal nu stiu daca chiar merta efortul, dar asta e alegerea ta. Eu am apelat de cateva ori la procedura asta pentru a uni conversatiile de pe iPhone cu cele de pe Google, pt ca iOS nu iti permite sa faci backup in Gdrive. Unul dintre motivele pt care am renuntat definitiv la iOS. Posted Image

#3
Otineu

Otineu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,316
  • Înscris: 08.02.2015
Am ajuns și eu în situația asta, dar m-am blocat la unul din primii pași. Concret, nu știu de ce nu mi se salvează în Google Drive. Sau poate s-a făcut salvarea și nu mi-am dat eu seama. Sunt la primul experiment de acest gen, așa că m-aș bucura dacă ați avea înțelegere dacă nu stăpânesc foarte bine situația.
Mă poate lămuri cineva?

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate