Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cum desfaci o usa blocata fara sa o faci praf?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
mariusyale

mariusyale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 19.12.2011
,,Ciocul respectiv nu are legatura cu zavorul sau cu yala, deci nu are ce sa fie folosita informatia la furt"
Ba citeodata are.Sunt usi cu miner exterior fix ,care tine usa inchisa fara sa fie incuiata.Sunt meseriasi
care deblocheaza si astfel de cazuri fara pagube,Si fii sigur ca nu le furi painea de la gura.
La fel sunt usi care au ,,demitur", adica posibilitatea de a trage limba de sus a broastei, din cheie
fara a apasa minerele.....treba cu flexul ,este cam naspa,treaba cu gaura in toc este pentru incepatori.
Unde faci acea gaura ? in dreptul minerelor? deasupra sau dedesubtul lor?Cite gauri dai ?
Probabil ca dupa ce strici 4-5 tocuri vei sti ca sunt diferite modele de broaste care au limba de
care spui la anumite distante ,fara sa vorbim de broaste mai inteligente care atunci cind sunt incuiate
limba se sus este blocata si nu merge impinsa......

Edited by mariusyale, 12 August 2017 - 20:36.


#20
adrian_popa

adrian_popa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 29.10.2015
Alta intrebare.....

Usa de termopan normala, la intrare in bloc.
Pentru acces in scara blocului este interfon.
Defectiune Electrica si curentul este luat de 8 ore.
Acumulator interfon terminat si usa nu se mai deschide pentru ca e inchis mecanismul de la interfon.
Nu se poate intra pe geam la nici un apartament.
Vecinii sunt plecati toti din bloc si nu e nimeni sa vina din vreun apartament, ca sa deschida manual din interior.
Cum reusesti sa intri in bloc, sa deschizi usa , fara sa spargi geamul usii ?

#21
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Cu cheia de la usa din spate.


#22
adrian_popa

adrian_popa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 29.10.2015
Blocul are o singura intrare, o singura usa.

#23
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,681
  • Înscris: 22.01.2015
Am deschis eu usa ce avea numa ciocu ala cu o bucata de plastic gen radiografie.L/10,l 5 cm.Introduci intre toc si usa in dreptul ciocului,impingi si tragi de usa.Daca are joc de 2mm cu rabdare reusesti.Cu cardu nu merge,e prea rigid.

#24
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

 adrian_popa, on 12 august 2017 - 23:59, said:

Alta intrebare.....

Usa de termopan normala, la intrare in bloc.
Pentru acces in scara blocului este interfon.
Defectiune Electrica si curentul este luat de 8 ore.
Acumulator interfon terminat si usa nu se mai deschide pentru ca e inchis mecanismul de la interfon.
....
Așa ceva nu trebuie sa se întîmplare
.Broasca trebuie să fie " normal deschis " și dacă se oprește curentul sa ramina deschisa.Tot așa este obligatoriu că ușa sa se poată deschide din interior , din miner, fara cheie sau cod .
Dacă ai undeva în caz , și este un alt mod , asociația poate fi amendată de cei de la ISU.

#25
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Termopan e sticla....

#26
petrusneacsu

petrusneacsu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.12.2006
Usa cu problema la mine a fost cea de intrare in casa din fata.
Eu am avut acces la usa si din interior si din exterior pentru ca mai aveam o usa de acces din exterior si din spatele casei.
Asa ca am desfacut suruburile de la balamale si am deschis usa din cealalta parte dinspre balamale.
Apoi am scos motul (ciocul) ca avea surub pe mijloc si ramane sa vad maine ce-i fac dupa ce am pus-o la loc in balamale.
Acum am inchis-o ridicand manerul si s-a inchis fara acel cioc. (la usa mea ridic manerul si apoi pot s-o incui).
Si inca o precizare: Usa e din lemn si la balamale avea holzsuruburi.  E posibil sa se mai fi olarit/slabit putin lemnul de la desfacutul suruburilor dar decat sa rup usa sau tocul... asta e.
Nu m-am mai logat de multa vreme aici pe forum dar am zis sa spun cum am rezolvat-o eu ca poate fi de folos si altora.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate