Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

LG V30 - discutii generale

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
350 replies to this topic

#289
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
La casti >50 ohm: le duce mai bine decat alte telefoane, se aude clar, frumos, dar volumul e destul de mic fata de cat se lauda DAC-ul ala. De altfel si la casti normale (Sennheiser 16 ohmi) sunetul la V30 e mai slab ca volum decat, de exemplu, la Samsung A8 2018.
Oricum ar fi, per total, V30 e un telefon misto. Eu am fost tentat sa il schimb cu un Mate 10 Pro si m-am cumintit. In rest nu am gasit alte alternative mai bune dpmdv.

#290
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,419
  • Înscris: 30.08.2017
Eu sunt mulțumit de volumul pe care Sennheiser 598 il scoate din Note 4. Ma aștept ca V30 sa aiba cel puțin același volum.

#291
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Cum s-a mai scris, V30 e comparabil la capitolul camera foto cu cele mai tari telefoane de acum, dar cu aplicatia Google Camera in niciun caz cu cea originala! P20 mi s-a parut mai bun dar acesta e de comparat cu V40...

#292
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
Tu folosesti de ceva vreme V30. Poti face un review pe termen lung, te rog?

PS: cat mai obiectiv, daca se poate.

#293
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Eu sau lyvoo?
Eu il am de vreo 4 luni. Daca va ajuta, pot scrie ce detalii doriti sau pot testa ce doriti voi.

#294
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
Liviu, mai.

Edited by Puferiu_, 05 October 2018 - 17:48.


#295
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005

View PostPuferiu_, on 05 octombrie 2018 - 17:19, said:

Tu folosesti de ceva vreme V30. Poti face un review pe termen lung, te rog?

PS: cat mai obiectiv, daca se poate.
In afara de ce am scris pana acum pe topic nu prea as mai avea de adaugat nimic.
Imi mentin opinia asupra capabilitatilor sale foto, la bataie si azi cu majoritatea high end-urilor 2018. Bateria a ramas la fel de buna, eu unul spre exemplu mergand 13h in Grecia cu waze-ul tot drumul si fara sa incarc telefonul, dar cu ecranul stins (se aude doar vocea), deschizandu-l doar la anumite manevre unde nu intelegeam  exact sau la nodurile de autostrada.
In mediul normal de utilizare, telefonul poate duce doua zile fara probleme daca ai munca de birou si nu folosesti GPS 30-40 min pana la munca si inapoi ori daca nu stai pe jocuri si filme. Eu am 95% acum, si e ora 12. Pana la 6 seara voi avea 85 sa spunem cu wifi deschis mereu si convorbiri. Daca nu as sta seara pe telefon acasa, as putea pleca maine dimineata lejer cu 60% dar nu se intampla mereu asa si atunci incarc dimineata cat ma pregatesc.

Nu am avut probleme de service pana acum. Incerc sa-i explorez mai bine si partea video caci mi-am luat un gimbal Smooth 4.

Daca de black friday voi avea sistem HiFi o sa ma folosesc mai mult si de DAC-ul incorporat.

Din pacate LG are un marketing slab in Romania pe telefoane iar perceptia publica este la fel de slaba. Mai ales la preturile de acum, v30 este pur si simplu imbatabil.

#296
valy_777p

valy_777p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 09.01.2008
A-ti incercat vreunul dintre voi sa filmati cu el ca si dashcam,pana acum este singurul lucru de care nu sunt multumit.Initial am crezut ca este de vina aplicatia folosita,dar am filmat si separat,iar stabilizarea este deplorabila,lucru care nu se intampla cu fostul Lg G6.Super multumit in rest iar bateria este peste G6.

#297
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,419
  • Înscris: 30.08.2017
Azi Emag l-a avut la 2000 ron asa ca n-am mai asteptat black friday. Primul lucru testat a fost quad dac-ul...foarte multumit de sunet. Acesta a fost, de altfel, si motivul pentru care am cumparat telefonul.

#298
Cosminelu5

Cosminelu5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.05.2005
Eu am doua V30 in casa. Unul al meu si unul al sotiei. Nu facem poze decat ocazional, nu ascultam muzica pe ele. Ne-a placut cum arata si le-am cumparat. Ea la liber din saturn(AT), eu la abonament la astia roz, tot din AT. Al meu a mers o perioada destul de lunga cu Here undeva la 8-9 ore pe zi. Urmarea? Am ramas pe display cu o limita de vitea :P. O sa il schimb pe garantie, nu e bai. Al sotiei, a fost folosit in mare parte pe youtube si normal, ca telefon. Deja are display-ul schimbat in urma unei dungi roz de sus pana jos pe mijlocul display-ului. In rest, suntem multumiti de telefon.

#299
octaviancosminsem

octaviancosminsem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 21.11.2007
Salutare. Intre v30 si g7 thinq ce ati recomanda? Primul vine cu android 7 al doilea cu 8, deci cel din urma va beneficia de actualizarea sistemului de operare mai mult timp de acum încolo? Din punct de vedere al calitatii audio sunt la fel am inteles, fiind un criteriu important pentru care m am oprit la LG. La capitolul display mi s au parut mai naturale imaginile pe v30 .Multumesc anticipat

#300
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Postoctaviancosminsem, on 29 decembrie 2018 - 20:47, said:

Salutare. Intre v30 si g7 thinq ce ati recomanda? Primul vine cu android 7 al doilea cu 8, deci cel din urma va beneficia de actualizarea sistemului de operare mai mult timp de acum încolo? Din punct de vedere al calitatii audio sunt la fel am inteles, fiind un criteriu important pentru care m am oprit la LG. La capitolul display mi s au parut mai naturale imaginile pe v30 .Multumesc anticipat
Eu as zice ca G7, cred ca doar bateria e ceva mai buna pe V30, in rest cam G7 e mai bun la orice.La ecran cu V30 e loz in plic, eu am avut ghinion si nu a fost ok..apropo si V30 are android 8.

#301
octaviancosminsem

octaviancosminsem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 21.11.2007
La 2000 lei vi se pare ok petul pt Lg G 7 thinq? În legatura cu sistemul de operare, din cate stiu, la lansare v 30 avea android nougat iar g7 oreo, de unde am tras concluzia ca in viitor, ultimul ar avea parte de inca doua actualizari majore _ androi 9 -Pie_ si ce o mai fi iar V 30 s-ar limita la PIE? Sau gresesc? neobisnuind sa schimb des telefoanele m ar interesa sa beneficiez de cat mai mult timp de un sistem de operare android la zi. În legătură cu acest aspect, stiti cumva cat timp se acorda suport pt o versiune de android ? Multumesc

#302
tatalor51

tatalor51

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 01.01.2014
Gasesti la PC Garage LG G7 cu 1830:

https://www.pcgarage...w-aurora-black/

Si da, isi face banii clar. Nu e nimic nici macar aproape la raportul asta pret calitate. Si telefonul e super cam din toate punctele de vedere. Nu se stie cate updates va primi, dar as paria pe cel putin 2.

#303
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Eu as zice ca inca doua updateuri primesc amandoua, probabil ca V30 ultimul il primeste mai tarziu...

#304
octaviancosminsem

octaviancosminsem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 21.11.2007
Am dat comanda pt lg G 7 ThinQ blue . Oare este blue moroccan?

#305
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Postoctaviancosminsem, on 30 decembrie 2018 - 20:56, said:

Am dat comanda pt lg G 7 ThinQ blue . Oare este blue moroccan?
Buna alegere, nu ai ce sa cumperi mai bun la banii astia, flagship cu pret de midrange...culoare aia cred ca e...

#306
octaviancosminsem

octaviancosminsem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 21.11.2007
...cum? Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate