Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Windows nu recunoaste al doilea monitor

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,395
  • Înscris: 08.02.2011

View Poststlk, on 12 august 2017 - 19:24, said:


Eu stiam ca partea on board se anuleaza daca folosesti placa dedicata (ca merge sa pui doua placi dedicate, e alta poveste ! )


Multe placi de baza mai noi permit folosirea simultana a placii integrate, cat si a celei dedicate. Trebuie doar setat din BIOS in acest sens.

#20
Qupidqu

Qupidqu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 04.08.2017

View Postchaseyoung, on 12 august 2017 - 17:10, said:

Am pe prima linie : DVI, VGA, HDMI
pune domne monitorul cu vga la mufa vga, si monitorul de hdmi la mufa hdmi, si apoi
din softul placii nvidia selecteaza domne extended display pe 2 monitoare.
http://www.wikihow.c...p-Dual-Monitors
Si gata, ce tot atata convertoare and flying shit

#21
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Stai tu linistit, ca NU stim daca vreunul din monitoare are mufa HDMI.
Si, ia uite aici, chiar nu are nici unul HDMI: "Monitorul cel nou este un samsung 720N si are doar VGA in sapte. Monitorul cel vechi este un samsung 2043 si la fel are tot un VGA in spate."

Dar, ia uite si aici:
Samsung SyncMaster 2043XX (ca sint mai multe modele) se pare ca are DVI-D
Deci, inceraca sa conectezi acest monitor la mufa DVI - una din cele 2 negre.

#22
comanu

comanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 23.10.2010
SALUT AM UN I7 6700K SI 8GB DDR4 SI PLACA VIDEO GIGABITY GTX750 TI SI NU MERGE AL DOILEA MONITOR AM CONECTAT  MONITORUL LA PLACA VIDEO PRIN ADAPTAOR VGA DVI SI MERGE PERFECT CAND BAG CABLU HDMI DE LA TELEVIZOR SE BLOCHEAZA CALCULATORUL IMI DISPAR TOATE ICONITELE DE PE ECRAN SI RAMANE DOAR BARA DE JOS SI SE BLOCHEAZA CAND SCOT HDMI SE DEBLOCHEAZA PE LOC AM INCERCAT ADAPTOR HDMI DVI SI LA FEL FACE. CE POATE FI?VA ROG AJUTOR

#23
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Nu era nevoie sa scrii in CAPS.
Cel mai probabil ai extins desktopul asupra celui de-al doilea display, caz in care este firesc sa nu iti mai apara iconurile pe celalalt display. Probabil ai impresia ca se blocheaza din cauza ca nu iti apare cursorul de mouse pe cel de-al doilea display. Ca sa iti apara trebuie sa treci cursorul dincolo de limitele primului display (spre dreapta).
In functie de cei ai nevoie sa faci mai exista optiunea de a clona primul display pe cel de-al doilea display (cu modificari de rezolutie) sau de a vizualiza desktopul pe un singur display dintre cele doua (nu simultan pe ambele).
Mai poate fi o problema si cu acele adaptoare, dar aceasta nu face obiectul ariei de software.

#24
comanu

comanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 23.10.2010
merci fain.am rezolvat-o.am schimbat cablu din spate de la tv din hdmi2 in hdmi-dvi se merge perfect

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate