Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP
 

Cautare job absolvent automatica si calculatoare bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
mychel

mychel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.04.2007
Salutare, am terminat anul trecut Facultatea de Automatica si Calculatoare Bucuresti master, specializarea Automatica, cu o nota mai modesta (8.36 media generala, 8.75 lucrarea de diploma), si in prezent de peste un an caut sa ma angajez oriunde ca programator. Am incercat sa ma angajez pe java sau pe php, dar la majoritatea interviurilor mi se spune ca nu am experienta sau "Te sunam noi, la revedere!" Am tot incercat sa invat unele lucrri care se cer, cum ar fi:-pt web developer Php, MySql, Html, Css, Javascript, Jquery, Twitter Bootstrap, iar pt java developer J2EE, Threads, Jsp, Tomcat, etc. Am facut si niste programe in java cum ar fi un chat, transfer de fisiere folosind sockets, sau o pagina jsp de transfer fisiere, upload si download, si un website de prezentare in bootstrap de la zero, cunosc php astfel incat sa pot sa fac de la zero un magazin virtual. Intrebarea este ce ar trebui sa mai aprofundez sau sa mai fac(proiecte pt portofoliu, etc) ca sa reusesc si eu sa ma angajez undeva? Mentionez ca momentan lucrez ca zidar cu ziua, tencuiesc. De asemenea, ma pricep si la vopsit acoperisuri, batut tabla, etc. Ma gandesc sa dau la doctorat daca nu gasesc de munca pentru bursa desi nu cred ca il voi termina vreodata. Orice sfat este binevenit, multumesc!

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,594
  • Înscris: 30.07.2003
Am mai vazut filmul asta!

#3
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Ai incercat freelancing ??

#4
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Ba, iar incepi?

#5
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Right !
https://forum.softpe...ent-automatica/

#6
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Not again
In alta ordine de idei eu am cunostinte care au intrat la FUT Posted Image  au terminat la MUC Posted Image  si lucreaza in vanzari.
PS - Nu fac mishto Posted Image
FUT - Facultatea de Utilaj Tehnologic
MUC - Masini si Utilaje pentru Constructii

#7
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017

View Postmychel, on 12 august 2017 - 15:02, said:

Mentionez ca momentan lucrez ca zidar cu ziua, tencuiesc.
Meseria e bratara de aur! Insista pe zidarie, zidari o sa se mai caute si peste 20 de ani, programarea o sa fie insa complet automatizata si facuta de roboti.

#8
romio79

romio79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,655
  • Înscris: 30.03.2005
Pare ca e si un boom pe partea de construcții, ii dau dreptate colegului de mai sus

#9
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postmychel, on 12 august 2017 - 15:02, said:

Salutare, am terminat anul trecut Facultatea de Automatica si Calculatoare Bucuresti master, specializarea Automatica, cu o nota mai modesta (8.36 media generala, 8.75 lucrarea de diploma), si in prezent de peste un an caut sa ma angajez oriunde ca programator. Am incercat sa ma angajez pe java sau pe php, dar la majoritatea interviurilor mi se spune ca nu am experienta sau "Te sunam noi, la revedere!" Am tot incercat sa invat unele lucrri care se cer, cum ar fi:-pt web developer Php, MySql, Html, Css, Javascript, Jquery, Twitter Bootstrap, iar pt java developer J2EE, Threads, Jsp, Tomcat, etc. Am facut si niste programe in java cum ar fi un chat, transfer de fisiere folosind sockets, sau o pagina jsp de transfer fisiere, upload si download, si un website de prezentare in bootstrap de la zero, cunosc php astfel incat sa pot sa fac de la zero un magazin virtual. Intrebarea este ce ar trebui sa mai aprofundez sau sa mai fac(proiecte pt portofoliu, etc) ca sa reusesc si eu sa ma angajez undeva? Mentionez ca momentan lucrez ca zidar cu ziua, tencuiesc. De asemenea, ma pricep si la vopsit acoperisuri, batut tabla, etc. Ma gandesc sa dau la doctorat daca nu gasesc de munca pentru bursa desi nu cred ca il voi termina vreodata. Orice sfat este binevenit, multumesc!
Toptal.

#10
Qupidqu

Qupidqu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 04.08.2017

View Postmychel, on 12 august 2017 - 15:02, said:

Salutare, am terminat anul trecut Facultatea de Automatica si Calculatoare Bucuresti master, specializarea Automatica, cu o nota mai modesta (8.36 media generala, 8.75 lucrarea de diploma), si in prezent de peste un an
Fa-te asistent universitar.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate