Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Prima TV, în negocieri de vânzare cu un grup de oameni de afaceri apropiați de RCS-RDS.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
71 replies to this topic

#19
cristian68n

cristian68n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 01.06.2012
Am vizionat o vreme acest canal free pe vremea cind transmitea de pe Intelsat 904 (45 grade est) cu antena mica de 60 de cm dar momentan sau mutat pe alt satelit ...uneori mai gaseam ceva interesant dupa butonarea celorlalte canale....Posted Image

Edited by cristian68n, 12 August 2017 - 13:15.


#20
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

View PostErwin_Rommel, on 12 august 2017 - 11:39, said:

Poate va reinvia ''Cronica Carcotasilor''...
O, nu, Dumnezeule, nu! Emisiunea aceea trebuia sa dispara de mult, preferabil cu ceva timp inainte de a deveni rasuflata.

Mie mi-a placut Prima. Eu am ce am cu Antena, toate si Pro Tv. Dar, cine se mai uita la TV?!

#21
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
Deci am avut dreptate cu faptul ca prima ar urma sa ajunga la RDS.
Semne erau demult:
-Publicitate la emisiunile PrimaTV pe DigiFM si ProFM
-Colaborare foarte stransa intre Digi24 si ziarul Adevarul detinut tot de Burci.

La fel am zis ca Patraru ar putea sa se duca la PrimaTV dupa scandalul cu Prelipceanu.


Ar fi bine sa se duca la RDS dar eu inca sunt dezamagit de RDS dupa faza cu Patraru. Sa impui unui jurnalist sa urmareasca interesele companiei nu e normal mai ales pentru RDS ca se vrea a fi o companie serioasa.
Deci la Digi24 sunt cam multe probleme, se pare ca se va reduce bugetul.

Oricum ar fi binevenita o asemenea schimbare, prima e in deriva de ceva vreme, e full de reclame si teleshopping.

Cu ocazia asta poate o da pe idioata aia cu teleshopping-ul ei cu tot de pe post!

#22
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostYOUR_GOD, on 12 august 2017 - 13:15, said:

O, nu, Dumnezeule, nu! Emisiunea aceea trebuia sa dispara de mult, preferabil cu ceva timp inainte de a deveni rasuflata.
Corect, emisiunea era rasuflata de cand se numea La Striscia Notizia si era difuzata de Italia1. Posted Image

#23
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016

View PostYOUR_GOD, on 12 august 2017 - 13:15, said:


O, nu, Dumnezeule, nu! Emisiunea aceea trebuia sa dispara de mult, preferabil cu ceva timp inainte de a deveni rasuflata.

Mie mi-a placut Prima. Eu am ce am cu Antena, toate si Pro Tv. Dar, cine se mai uita la TV?!
E buna emisiunea dar nu prea are buget acum. E un fel de cronica de criza. Poate cu banii de la RDS o mai repara.

#24
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View PostYOUR_GOD, on 12 august 2017 - 13:15, said:

O, nu, Dumnezeule, nu! Emisiunea aceea trebuia sa dispara de mult, preferabil cu ceva timp inainte de a deveni rasuflata.

Mie mi-a placut Prima. Eu am ce am cu Antena, toate si Pro Tv. Dar, cine se mai uita la TV?!
Inseamna ca pentru tine ''Traznitii'' is ouchaei.

Edited by Erwin_Rommel, 12 August 2017 - 14:20.


#25
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008

View Postericmario, on 12 august 2017 - 13:21, said:

Corect, emisiunea era rasuflata de cand se numea La Striscia Notizia si era difuzata de Italia1. Posted Image
Striscia la Notizia, chiar ei recunosteau ca de acolo luau formatul.

Vrei sa Fii Miliardar/Milionar cu Virgin Iantzu, 2011-2012 la Kanal D, dau reluari acum cat e Mantea si WowBiz in concediu. Eu l-am vazut la prima din 2000 pana in 2003 cat o fi fost. In fiecare sezon schimbau sigla, in fiecare sezon veneau cu ceva nou.

Interesanta colaborare si preluare de catre RDS, in conditiile in care Prima si Kiss TV erau cam singurele canale romanesti pe care serviciul TV al RCS-RDS refuza sa le preia prin fibra optica. Mai erau Etno/Taraf (aici cu atat mai mult cu cat nu vor HD de la Prigoana) si Trinitas dar nu prea conteaza.

#26
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
2 întrebări:
1) De ce a ajuns aşa de perimat postul... când pe vremuri era destul de o.k.;
2) Oare ce tip de emisiuni l-ar putea revitaliza? Alt fel decât cele cu ţâţe, buci şi înjurături.

#27
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View Postdjl, on 12 august 2017 - 14:33, said:

2 întrebări:
1) De ce a ajuns aşa de perimat postul... când pe vremuri era destul de o.k.;
2) Oare ce tip de emisiuni l-ar putea revitaliza? Alt fel decât cele cu ţâţe, buci şi înjurături.
Pai are deja Dosarele DNA, o poate imbunatati.

#28
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 30.12.2012

View Postericmario, on 12 august 2017 - 13:21, said:

La Striscia Notizia si era difuzata de Italia1. Posted Image
Poate vrei sa zici Canale5. Emisiunea exista si acum.

#29
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Si a existat de dinainte de Revolutie 89.

#30
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,027
  • Înscris: 26.09.2010

View PostFlorin9, on 12 august 2017 - 11:36, said:

Deci dacă se vinde o sa devina Digi One sau Digi Sport 5.
De unde stii ma tu? Te bagi ca musca in lapte pe toate topicurile, doar de dragul de a zice si tu ceva.

#31
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008

View Postgumball3000, on 12 august 2017 - 11:39, said:

Eu ma intreb cum de inca mai exista, au aceleasi emisiuni rasuflate de acum 15 ani.
„Mama mea gătește mai bine” nu e chiar răsuflată. Mama vorbește ore-ntregi cu rudele despre asta și nu numai; deci se poate.

#32
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017

View PostNeaceasca85, on 12 august 2017 - 12:48, said:

Intre 2000 si 2004, perioada liceului meu, numai la Prima ma uitam, erau emisiuni una si una, Cronica Carcotasilor am urmarit-o din 2000 pana in 2010 cand a dat Huidu cu capul de pom, din 2010 sa nu mai aud de Prima TV.

La Caciulata la pensionari au doar cateva canale in regie proprie ca sa nu plateasca patronii cablu TV, dar Prima TV e unul dintre ele, inseamna ca pensionarii se uita, in loc de Kiss TV au bagat 1 Music acolo.
stai in caciulata? am trecut pe acolo acum multi ani. stiu ca am stat in unul din hotelurile alea din statiunea calimanesti. prima  data cand am inotat in piscina Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#33
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016

View Postdjl, on 12 august 2017 - 14:33, said:

2 Ăźntrebări:
1) De ce a ajuns așa de perimat postul... cĂąnd pe vremuri era destul de o.k.;
2) Oare ce tip de emisiuni l-ar putea revitaliza? Alt fel decĂąt cele cu țĂąțe, buci și Ăźnjurături.
A fost o perioada a crizelor in televiziune, prin 2013-2014, cred ca de atunci i se trage. Pe vremea aisa i se canta Vesnica penire ProTV-ului. Uite ca a rezistat si incaa e cel mai bun post tv din Romania, iat din toamna se pare ca va fi si mai bun!
Se pare ca Prima si TVR au clacat in perioada aia. Si National TV la fel.

Prima e usor de readus la viata, Prima e un brand, face audiente plina de teleshopping si mizerii. Mai greu e sa infintezi o televiziune noua(vezi TvH care zic eu ca e mai buna ca prima dar la audiente sta foarte prost).
Indicat ar fi s-o aduca in HD si sa puna niste emisiuni de calitate si filme bune. Bine ar fi sa incepa de dimineata cu un matinal ca cel de la A1, niste vorbarie linga gen vorbeste lumea, stiri mai bune si eventual mai multe plus niste seriale si meciuri de fotbal  si isi revine, o vad pe undeva pe la 5-600000 in prime time si 2-300000 media pe zi.

#34
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postnumerci, on 12 august 2017 - 14:53, said:

Poate vrei sa zici Canale5. Emisiunea exista si acum.
Emisiunea a fost initial pe Italia1, oricum Italia1, Rete4, Canale5 sunt ale lui Berlusconi.

#35
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017

View Postericmario, on 12 august 2017 - 13:21, said:

Corect, emisiunea era rasuflata de cand se numea La Striscia Notizia si era difuzata de Italia1. Posted Image
intre 2000-04 chiar si umpic mai mult a avut succes. insa dupa aia glumele au devenit mai slabute iar stiristii au inceput sa greseasca ceva mai putin. pacat ca nu au umplut spatiul de emisie cu ceva standup comedy sau mici regii amuzante asta printre balbele si gafele de televiziune.
in fine in Romania unde mai toata lumea se uita la gen tociu si palade...

View Postheinz, on 12 august 2017 - 17:16, said:

A fost o perioada a crizelor in televiziune, prin 2013-2014, cred ca de atunci i se trage. Pe vremea aisa i se canta Vesnica penire ProTV-ului. Uite ca a rezistat si incaa e cel mai bun post tv din Romania, iat din toamna se pare ca va fi si mai bun!
Se pare ca Prima si TVR au clacat in perioada aia. Si National TV la fel.

Prima e usor de readus la viata, Prima e un brand, face audiente plina de teleshopping si mizerii. Mai greu e sa infintezi o televiziune noua(vezi TvH care zic eu ca e mai buna ca prima dar la audiente sta foarte prost).
Indicat ar fi s-o aduca in HD si sa puna niste emisiuni de calitate si filme bune. Bine ar fi sa incepa de dimineata cu un matinal ca cel de la A1, niste vorbarie linga gen vorbeste lumea, stiri mai bune si eventual mai multe plus niste seriale si meciuri de fotbal  si isi revine, o vad pe undeva pe la 5-600000 in prime time si 2-300000 media pe zi.
antena 1 a fost ridicata de actualul patron de la b1 oancea daca nu ma insel. ei bine de atunci pana acum antenele au pastrat formatul consacrat: matinal dimineata cu haz si glume, observator la 1 cu tot felul de vedete si seara un blockbuster, vineri-duminica un show interactiv sau emisiune concurs. exact pe acelasi stil au facut si protv-ul cu exceptia ca ei n-au avut matinal de glumeti. ei au mers cu busu si care mai sunt exact pe partea de stiri tintind mai mult publicul varsta a 2-a spre a 3a in timp ce antena s-a axat pe publicul mai tanar si foarte exaltat.

#36
superdigital

superdigital

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,031
  • Înscris: 12.02.2008
digi1 😉one

Edited by superdigital, 12 August 2017 - 17:26.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate