Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Propunere modificare regulament.

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
66 replies to this topic

#19
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,002
  • Înscris: 29.11.2005
In primul rand oamenii normali nu stau pe forumuri ...
In al doilea rand cine stabileste ce e legal si ce nu este?
Niste hoti in parlament stabilesc regulile pe care trebuie sa le respectam si ei nu.
Asa ca totul este relativ.

#20
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009

View Postf300, on 12 august 2017 - 08:49, said:

Ma intreb cine are probleme pshihice mai mari, unii care posteaza probabil la misto sau cineva care sta sa le puna diagnostice de la distanta si sa tina in cap o baza de date cu zeci de postari care zice-se l-au deranjat ca-s facute de nebuni dar pe care le retine si despre care discuta.
Nu stă nimeni să țină în cap o bază de date cu zeci de postări, dar dacă te interesează serios anumite subiecte e logic că reții anomaliile, doar nu ți-ai pierdut brusc memoria și nu mai știi pe ce lume trăiești. Dar e posibil să se întâmple și asta, de ce nu?!

#21
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Inca nu s-a demonstrat in mod cert ca cei dinauntru gardului sunt mai nebuni decat cei dinafara lui.....

#22
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postshogun1, on 12 august 2017 - 08:49, said:

Definește-mi anormalitatea te rog. Abatere de la regula generală??? Păi așa am avea o  grămadă de subiecte tabu, de la gay la atei sau la folsirea pastei de dinți și a toaletei în interiorul locuinței...
Atât timp cât cineva își exprimă opiniile personale (indiferent care-s acestea) într-un mod decent, fără injurii și fără să încalce legislația (fără să incite la violență, sau la discriminări de exemplu) totul e ok. Ne plac aceste opinii sau nu, cum aș putea eu avea pretenția să se interzică discuțiile privind religia că-s io ateu? Posted Image
Ce vrei, democratia e grea.

#23
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postshogun1, on 12 august 2017 - 08:49, said:

@Cr1spy: realizezi că exact Ă®n baza ”argumentării” expuse de tine-n primul post ar putea dispărea-n ceață topicul ăsta? Nebuni, tulburați mintal, aberanți, oameni normal la cap (doar unii)

Definește-mi anormalitatea te rog. Abatere de la regula generală??? Păi așa am avea o  grămadă de subiecte tabu, de la gay la atei sau la folsirea pastei de dinți și a toaletei Ă®n interiorul locuinței...
Atât timp cât cineva Ă®și exprimă opiniile personale (indiferent care-s acestea) Ă®ntr-un mod decent, fără injurii și fără să Ă®ncalce legislația (fără să incite la violență, sau la discriminări de exemplu) totul e ok. Ne plac aceste opinii sau nu, cum aș putea eu avea pretenția să se interzică discuțiile privind religia că-s io ateu? Posted Image
Arata-mi tu undeva unde scrie ca gay, ateu credincios sau paros = nebun. Cauta in dictionar ce inseamna afectiune psihica si revino cu un punct de vedere la subiect.

View Postcleopatra00, on 12 august 2017 - 09:01, said:


Nu stă nimeni să țină Ă®n cap o bază de date cu zeci de postări, dar dacă te interesează serios anumite subiecte e logic că reții anomaliile, doar nu ți-ai pierdut brusc memoria și nu mai știi pe ce lume trăiești. Dar e posibil să se Ă®ntâmple și asta, de ce nu?!
Ideea este ca sunt foarte multe, nu ca le tin eu evidenta. Adica sunt f. usor de gasit. Poate ca unii s-au si obisnuit cu ele, de nu le mai sar in ochi. Chiar am vazut sfaturi pe forum si feedback, de la useri care spuneau: Nene, fugi de aici, cat inca esti sanatos la cap, in timp nu-ti vei mai da seama.

Si cu asta imi inchei discursul, cred este suficient de clar ce am vrut sa spun.

Edited by Cr1spy, 12 August 2017 - 09:22.


#24
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
BOR  nu are forum?,activeaza pe acolo daca te deranjeaza posturile pe aici ,acolo sant sigur ca este mai multa liniste si intelegere.

#25
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Sile, ti s-au terminat tigarile alea de 15 lei pachetul sau a mancat pisica prea mult, ce problema ai tu unde voi posta eu de acum incolo ?

#26
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
vad ca vrei sa interzici tot ce nu iti convine ..si vroiam sa ti atrag atentia ca poti ajunge o mica dictatoare..,treci peste ce nu iti place ,este mult mai simplu.

#27
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

View Postshogun1, on 12 august 2017 - 08:49, said:

Atât timp cât cineva își exprimă opiniile personale (indiferent care-s acestea) într-un mod decent, fără injurii și fără să încalce legislația (fără să incite la violență, sau la discriminări de exemplu) totul e ok. Ne plac aceste opinii sau nu, cum aș putea eu avea pretenția să se interzică discuțiile privind religia că-s io ateu? Posted Image
probabil ca un credincios se simte usor discriminat cand apar zilnic topicuri in care primeste injurii pentru ca a aderat la o anumita credinta. Aceste lucruri sunt permise, cred ca moderatorii rad si cu fundul daca cineva da report. Adica cum, intr-o tara care se declara majoritar crestina, sa te simti discriminat pentru ca iti practici credinta? Si totusi, sunt unii care numai cu asta se ocupa pe forum, si sunt lasati in pace, si li se uita toata lumea in coarne, cand de fapt fac flame si e clar ca scriu doar ca sa atace. Dau exemplul unuia care era foarte deranjat de difuzoarele bisericii din apropiere, s-au incins tastele cu idei si solutii, el s-a jurat ca inregistreaza, sesiseaza autoritatile, scandal mare. Dupa cateva luni l-am intrebat ce masuri a luat si ce rezulate are. A facut ceva? Nimic. Deci se pare ca nu era chiar asa de deranjant. In schimb topicul si-a urmat destinul clasic de a deveni loc de injuraturi adresate Bisericii si credinciosilor. N-am nimic impotriva, dar daca omul avea o problema reala, ma gandesc ca ar fi facut ceva in legatura cu asta, mai ales ca a primit nenumarate idei si solutii. Deci s-a dovedit de rea-credinta. Macar daca era cinstit si spunea de la inceput ca a facut inca unul din sutele de topicuri pe care se pot injura credinciosii la liber...

Edited by Michidoo, 12 August 2017 - 10:27.


#28
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009
E vorba de o propunere de modificare a regulamentului. Nimic greu de digerat, pentru cei pe care chiar îi interesează subiectul. Nu interzice nimeni nimic, neavând oricum pârghiile necesare.

#29
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Cred ca tu, neputand sa mai vorbesti.cu.mine pe Adevar (stii tu cu cine te-ai luat in coarne), ai venit sa faci chat aici.

#30
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
i a sa ajunga sefa ..sa vezi taieri de posturi..sau poate ca vrea sa se faca remarcata si sa fie unsa moderatoare Posted Image ...,doamne fereste!

#31
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Ar trebui sa fiu platita in aur sa-ti citesc tie zilnic postarile. Iar noaptea as visa pisici abandonate pe camp, miorlaind disperate. Doamne fereste !

Edited by Cr1spy, 12 August 2017 - 10:37.


#32
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
Nu-i nenoie de regulament ca cei cu probleme capata motiv de scandal.
Tehnica e simpla, ca moderator lasi lucrurile sa degenereze un pic, se gasesc destui troli care sa puna gaz pe foc, si pe urma poti sterge topicul fara nici o problema.

Edited by arg, 12 August 2017 - 10:45.


#33
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
te rog frumos ,nu mai face chat aici ..Posted Image

#34
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
@Michidoo: e aiurea să-i înjuri pe religioși (dar lumea n-are nimic cu credincioșii, ci cu bigoții care ne-ar vrea pe toți pupători de mumii!) pe aria de Religie, acolo-i locușorul lor, e ok să-ți exprimi opinia pro sau contra, fără jigniri pe Dezbateri sau Șțiință sau aiurea! Cum e ok să spun aici că pentru mine windows sucks, dar nu-i ok pe aria Windows, aia-i aria lor, ține de minimul respect, de bun simț! Idem, pentru mulți Linux sucks, Android sucks, șamd, ok, dar nu-i gigea să-i provocăm pe useri pe ariile destinate acestora, că intră la flame.
Orice discuție are un loc potrivit și multe locuri nepotrivite. Ideea e că cenzura-i nașpa!

Io aș înființa o arie exclusivistă, destinată celor suspendați, un fel de ”Insula Diavolului” , ar fi singurul loc de pe forum unde-ar putea posta cei suspendați (au drepturi read only pe forum, acolo ar avea read write), userii cu drepturi full ar putea intra și ei să socializeze cu proscrișii, cu ”bad guys”. Ar avea darul să-i mențină pe suspendați conectați cu forumul, cu prietenii virtuali, le-ar diminua frustrările, plictiseala, ar limita numărul de clone, și-ar fi util și pentru ceilalți, mai mult sau mai puțin trolli. Că-n afară de câțiva useri cu atitudine agresivă, scârboasă, majoritatea au simțul umorului, sunt amuzanți, eu aș intra pe acolo.

View Postarg, on 12 august 2017 - 10:44, said:

Nu-i nenoie de regulament ca cei cu probleme capata motiv de scandal.
Tehnica e simpla, ca moderator lasi lucrurile sa degenereze un pic, se gasesc destui troli care sa puna gaz pe foc, si pe urma poti sterge topicul fara nici o problema.
Nu se mai șterg topicuri, nu se mai închid, n-ai văzut noua politică? Se șterg doar mesajele aiurea.

#35
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postcleopatra00, on 12 august 2017 - 10:24, said:

E vorba de o propunere de modificare a regulamentului. Nimic greu de digerat, pentru cei pe care chiar îi interesează subiectul

Era bine sa fie o propunere de modificare a regulamentului.
Vechimea lui il face cateodata ineficient.

Dar nu este o propunere de modificare a regulamentului.
Este o propunere de asociere impotriva unor useri, care trebuie aratati ca nebuni
Dece ? Asa a hotarat colegul

introducere in regulament, a unui punct special dedicat cazurilor de boli mintrale. In ultimul timp este plin de postari are unor tulburati mintal, care nu incalca regulamentul, dar continutul mesajelor lor este profund disturbing

===========

Si eu am facut o propunere de modificare a regulametului.
Sa se considere spam, postarea repetata si obsesiva ,  fara comentarii personale, a citatelor in alta limba decat cea romana din anume publicatii.
Numai anume publicatii, totdeauna aceleasi la fiecare postare.
Toata lumea s-a facut ca ploua.


Asta nu inseamna doamne fereste ca ar fi dezechilibrati mental nici cei ce posteaza cu regularitate acel spam si nici cei care nu-i sanctioneaza
Am inteles ca pentru a se pastra echilibrul si pacea interna se mai si renuntari.
Am renuntat

Edited by vio69a, 12 August 2017 - 11:48.


#36
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Asa-i ca ai citit numai prima fraza si restul ai completat cu imaginatie ?
Asa-i.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate