Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

De ce?!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
159 replies to this topic

#37
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,480
  • Înscris: 17.04.2014

 Monitoxus, on 12 august 2017 - 07:20, said:

Este un topic in care cineva isi expune niste pareri. Nu e treaba mea ce pareri. NU am cum sa judec eu parerile tuturor oamenilor. E un forum de DISCUTII si de acum asa se va comporta. Se DISCUTA. Nu iti place o discutie? Move on! Mai sunt si altele.

Discutii, dezbateri etc.

Atata timp cat discutia este despre copii cred ca are legatura cu aria.

 Monitoxus, on 12 august 2017 - 07:35, said:

Eu propun sa ii inchidem unde pe toti care nu gandesc FIX ca tine. Si sa ii cenzuram pe unde putem. Ca daca ei nu mai pot scrie ce gandesc, sigur s-a rezolvat problema. Anii 80? Ring a bell? Au incercat altii asta cativa zeci de ani fara succes.

Fiecare isi asuma ce scrie si raspunde daca e cazul pentru asta. Acesta este un FORUM DE DISCUTII! So, lasati oamenii sa discute. Daca ii lasam sa discute nu inseamna automat ca sustinem ce spun ei insa, e dreptul lor sa discute. Oricum presupunand ca ar avea o problema unii, discutand poate invata ca nu e chiar asa cum cred ei. Si daca nu invata, e fix problema lor.

Quote


Complet gresit. Sub nicio forma nu ar trebui sa fie asa. DACA a disparut un thread inseamna ca a incalcat intr-un mod barbar regulamentul. Anyway, inca nu stiu despre ce discutie era vorba.

Gata l-am gasit si restaurat. Sorry.
multumesc frumos pentru atitudine!

Edited by GRATEFUL, 12 August 2017 - 08:36.


#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 MembruAnonim, on 12 august 2017 - 07:47, said:

..o discutie nesanatoasa poate face rau...

Subiectul era in legatura cu acel film animat. Initiatoarea si-a expus punctul de vedere. Discutia trebuia sa curga pe marginea acelui subiect, daca vorbim de exemple sanatoase si nesanatoase si cat de sanatos este un asemenea exemplu de film in societate, numai ca au intrat pe arie cei pro-gay hard core care au inceput in prima faza sa arunce cu jigniri si injurii in stanga si in dreapta si sa puna stampile. Toate partile au loc intr-o discutie, atata timp cat au un minim de bun simt.

#39
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

 MembruAnonim, on 12 august 2017 - 08:30, said:

Da' nesanatoasa ala ti a scapat? Sper ca acest topic sa nu fie sters pt ca v ati asumat o atitudine amume.

Inceteaza cu porcarille cu asumarea. Softpedia Forum si-a asumat ca lumea poate discuta pe acest forum. Asta e singura "asumare". Parerile personale ale celor din administratia acestui forum nu conteaza aici si nu fac obiectul discutiei. (ca sa nu mai spun ca difera, asa cum e dealtfel normal)

E vorba de un principiu pe care, aparent, tu nu il poti intelege.

#40
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 cleopatra00, on 12 august 2017 - 08:25, said:

Nu am Ăźnțeles niciodată de ce pe acest forum primează traficul Ăźn detrimentul calității. Mult și prost, numai să fie!
Culmea este ca pe termen lung, efectul a fost exact invers. S-au pierdut foarte multi useri pentru ca s-au facut anumite alegeri. Si exista useri care s-au laudat "la vedere" ca au contribuit la acest lucru, probabil din anumite interese.

 MembruAnonim, on 12 august 2017 - 08:36, said:



Subiectul era in legatura cu acel film animat. Initiatoarea si-a expus punctul de vedere. Discutia trebuia sa curga pe marginea acelui subiect, daca vorbim de exemple sanatoase si nesanatoase si cat de sanatos este un asemenea exemplu de film in societate, numai ca au intrat pe arie cei pro-gay hard core care au inceput in prima faza sa arunce cu jigniri si injurii in stanga si in dreapta si sa puna stampile. Toate partile au loc intr-o discutie, atata timp cat au un minim de bun simt.
Subiectul era de propunere de CENZURARE/INTERZICERE a unor desene animate.

Edited by Cr1spy, 12 August 2017 - 08:49.


#41
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009

 Cr1spy, on 12 august 2017 - 08:45, said:

Culmea este ca pe termen lung, efectul a fost exact invers. S-au pierdut foarte multi useri pentru ca s-au facut anumite alegeri. Si exista useri care s-au laudat "la vedere" ca au contribuit la acest lucru, probabil din anumite interese.
Dar nu e treaba noastră, cum nu e nici casa noastră, pentru a face noi regulile. Scrii aici, ai intrat în horă. C'est la vie, pas en rose, mais c'est toujour la vie!

#42
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,336
  • Înscris: 29.07.2013

 cleopatra00, on 12 august 2017 - 08:25, said:

Nu am înțeles niciodată de ce pe acest forum primează traficul în detrimentul calității. Mult și prost, numai să fie!

Eu nu am inteles si nu inteleg in continuare de ce temele de discutie care-ti plac sunt bune iar cele care nu-ti plac sunt proaste ?!

In orice discutie se aduc argumente pro si contra, caci de aceea se numeste discutie si nu monolog sau laudatio. Cine stabileste ce-i "calitate" si ce nu e ?
Atata timp cat tema si argumentatia nu incalca regulile, ramane o discutie si atat. Ai libertatea sa participi sau nu, e foarte simplu.

#43
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,556
  • Înscris: 06.03.2016
Ce face democrația asta din om..
Foarte mulți deja confundă libertatea cu nesimțirea şi prostia.

Hai să-i ridicam statuie inițiatorului că are dreptul să aibă alta părere decât ceilalți, dar hai să me batem joc de homosexuali şi să-i încuiem în case.
Îmi place că doar voi aveți dreptul la libertate deplină, iar restul ar trebui să tacă şi să vă asculte aberațiile.

#44
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 cleopatra00, on 12 august 2017 - 08:55, said:


Dar nu e treaba noastră, cum nu e nici casa noastră, pentru a face noi regulile. Scrii aici, ai intrat ĂŽn horă. C'est la vie, pas en rose, mais c'est toujour la vie!
Bineinteles, discutam ca opinie.

#45
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 argonaut, on 12 august 2017 - 08:57, said:



Eu nu am inteles si nu inteleg in continuare de ce temele de discutie care-ti plac sunt bune iar cele care nu-ti plac sunt proaste ?!

In orice discutie se aduc argumente pro si contra, caci de aceea se numeste discutie si nu monolog sau laudatio. Cine stabileste ce-i "calitate" si ce nu e ?
Atata timp cat tema si argumentatia nu incalca regulile, ramane o discutie si atat. Ai libertatea sa participi sau nu, e foarte simplu.

Ai citit topicul despre care se vorbeste? Singurele argumente ale initiatoarei sunt ca ei ii vine sa vomite cand isi imagineaza doi homosexuali intr o poveste de iubire, ca homosexualitatea este o boala, ca homosexualitatea este la fel ca pedofilia. Si din aceste motive isi asterne homofobia pe un topic in care pot citi si copiii. Si dup aia ne miram ca exista fenomenul de bully in scoli.


Sa va fie rusine!

Edited by MembruAnonim, 12 August 2017 - 09:21.


#46
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,336
  • Înscris: 29.07.2013

 MembruAnonim, on 12 august 2017 - 09:13, said:

Ai citit topicul despre care se vorbeste? Singurele argumente ale initiatoarei este ca ei ii vine sa vomite cand isi imagineaza doi homosexuali intr o poveste de iubire, ca homosexualitatea este o boala, ca homosexualitatea este la fel ca pedofilia. Si din aceste motive isi asterne homofobia pe un topic in care pot citi si copiii. Si dup aia ne miram ca exista fenomenul de bully in scoli.

Sa va fie rusine!

Presupunand ca dam curs indemnului, ni se face rusine si stergem topicul, dispare fenomenul ?! Dispar argumentele ?! Dispar homofobii ?!
Discutia, din punctul tau de vedere, ar trebui sa continue in a-i argumenta unde greseste, fara insa a avea certitudinea  ca reusesti sa o convingi.
Iar daca argumentele tale sunt credibile, puternice, convingatoare, chiar si un copil care citeste va afla ca in afara de homofobie exista si alte puncte de vedere solide, logice, pertinente.

Asta doar daca vrei ca intr-adevar discutia sa fie una constructiva, nu una distructiva, plina de jigniri.

Trebuie sa-ti amintesc de eternul "ascuns sub pres" cu care ne-am confruntat atata vreme ?

#47
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Eu nu prea vad cum ai putea discuta constructiv cu o persoana care afirma ca face sex , fara a-si atinge clitorisul, din motive religioase. De-asta nici nu am participat la discutie,  fiindca nu vad ce argumente ar putea fi intelese. Cum nici eu nu inteleg cum este cu putinta o asemenea comedie.

Edited by Cr1spy, 12 August 2017 - 09:35.


#48
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009

 argonaut, on 12 august 2017 - 08:57, said:

Eu nu am inteles si nu inteleg in continuare de ce temele de discutie care-ti plac sunt bune iar cele care nu-ti plac sunt proaste ?!

In orice discutie se aduc argumente pro si contra, caci de aceea se numeste discutie si nu monolog sau laudatio. Cine stabileste ce-i "calitate" si ce nu e ?
Atata timp cat tema si argumentatia nu incalca regulile, ramane o discutie si atat. Ai libertatea sa participi sau nu, e foarte simplu.
Ai înțeles prost, căci nu discutam despre așa ceva. Nu stau să îți explic, pentru că nici tu nu ai făcut efortul să înțelegi sau să întrebi la ce m-am referit. Posted Image
Dar poți să citești mesajul userului care  a scris după tine, ca să îți faci totuși o idee.

P.S. Bănuiesc că nici nu ai citit topicul în cauză și nici nu știi despre ce este vorba, dar hai să discutăm ca să ne aflăm în treabă!

Edited by cleopatra00, 12 August 2017 - 09:39.


#49
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pana la urma discutam persoana sau subiectul? Posted Image

#50
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009

 Monitoxus, on 12 august 2017 - 08:41, said:

Inceteaza cu porcarille cu asumarea. Softpedia Forum si-a asumat ca lumea poate discuta pe acest forum. Asta e singura "asumare". Parerile personale ale celor din administratia acestui forum nu conteaza aici si nu fac obiectul discutiei. (ca sa nu mai spun ca difera, asa cum e dealtfel normal)

E vorba de un principiu pe care, aparent, tu nu il poti intelege.
E vorba fix de același principiu, unde inițiatoarea are o teamă și o repulsie față de homosexuali, și are tot dreptul, dacă așa simte, să și-o exprime, dar și Yseult are tot dreptul să considere dăunătoare acea atitudine de blamare fățișă a unei categorii sociale, și să o exprime la rândul său. Cu toate astea, nu e nimic sănătos în a propaga teama, ura sau alte sentimente negative și discriminatorii, cu atât mai mult pe aria respectivă, unde a fost deschis topicul și care vizează copiii și educația lor.

O zi plăcută tuturor!

#51
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

 cleopatra00, on 12 august 2017 - 09:51, said:

E vorba fix de același principiu, unde inițiatoarea are o teamă și o repulsie față de homosexuali

Nu s-a demonstrat ca acestea ar fi totusi patologice asa cum au unii tupeul ori lipsa de inspiratie sa sustina, ci ca e totusi in baza unor argumente rationale chiar.

Edited by Endgegner, 12 August 2017 - 10:01.


#52
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 cleopatra00, on 12 august 2017 - 09:51, said:

dar și Yseult are tot dreptul să considere dăunătoare acea atitudine de blamare fățișă a unei categorii sociale, și să o exprime la rândul său.
Nu i s-a incalcat acest drept, din contra!

Daca tot o aperi pe Yseult, ai intrat ieri dupa-amiaza pe subiect sa vezi refularea Yseultei si a Enigelei la adresa initiatoarei si modul in care au incercat sa inchida subiectul? Probabil ca nu.

Ti se par normale expresii de adresare gen: retardata, habotnica, nebuna,  bolnava psihic samd?

Edited by MembruAnonim, 12 August 2017 - 10:10.


#53
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009

 Endgegner, on 12 august 2017 - 09:59, said:

Nu s-a demonstrat ca acestea ar fi totusi patologice asa cum au unii tupeul ori lipsa de inspiratie sa sustina, ci ca e totusi in baza unor argumente rationale chiar.
Posibil, dar dacă topicul a degenerat și părea a nu se mai opri din căderea liberă, cea mai bună soluție a fost totuși închiderea lui. Altfel, ar fi fost oricum un bun subiect de abordat, dar cu discenământ și moderație, și nu așa cum s-a întâmplat.

#54
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 cleopatra00, on 12 august 2017 - 09:51, said:

O zi plăcută tuturor!
Multumim! O zi frumoasa si tie!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate