Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Gust amar lasat de Service Return

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#19
Nordstorm

Nordstorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 22.07.2010
1) Incearca sa dai un mail la Lenovo si sa le explici situatia. Eu cred ca te vor ajuta.
2) Ar trebui sa li se faca un flagrant astora de la QM, sa-i inchida o data pentru totdeauna.
3) Iphone-urile se strica si ele. Aveam colegi cu 4s si 5s, si au schimbat ecrane patate, butoane stricate, baterii uzate prematur.
Telefoanele aveau sub 2 ani vechime, la momentul respectiv. La Iphone 6/7, n-am mai luat seama.

Edited by Nordstorm, 12 August 2017 - 10:12.


#20
johny2222

johny2222

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 26.08.2016
Ieri am spus ca nu am primit prin e-mail constatarea produsului si azi sa ma trezesc cu un e-mail de la Service Return cu poze prin care constata defectul sustinut de ei[ http://i64.tinypic.com/95oaia.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[IMG]http://i64.tinypic.com/95oaia.png[/img]

Attached Files



#21
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
NU merge linkul tinypic, apare pagina stabdard de upload.
Nu merg nici atasamentele:
Sorry, you don't have permission for that!
[#10171]
You do not have permission to view this attachment (no_permission_to_download)

#22
johny2222

johny2222

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 26.08.2016
Nu stiu din ce cauza nu le deschide normal dar uite altele,am pus pozele in acel pdf

Attached Files


Edited by johny2222, 12 August 2017 - 18:22.


#23
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Mai dai 299 lei sa fie țeapă intreaga 🤣😂🤣

#24
johny2222

johny2222

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 26.08.2016

View Postgykanes, on 12 august 2017 - 18:51, said:

Mai dai 299 lei sa fie țeapă intreaga ������
Ar vrea ei dar eu nu am cerut reverificarea produsului

#25
cezarmed2

cezarmed2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 11.12.2014
Telefoanele Zuk mai au îmbinări defectuoase. Defectul se observa greu și poate fi prezent din fabrică.

Fără poze care sa ateste starea inițială, nu poți sa ii contrazici.

#26
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Telefonul ala pare indoit de la buzunar. Au avut problema asta si case mai mari.
Acum, ca e indoit de la tine au ba, asta nimeni n-o poate demonstra fara poze. Asa ca din pacate tura asta ti-ai luat-o.
Tura viitoare cumpara ceva cu garantie reala in ro, sau asuma-ti din start eventuala pierdere...

#27
johny2222

johny2222

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 26.08.2016

View Postdan78rom, on 12 august 2017 - 22:39, said:

Telefonul ala pare indoit de la buzunar. Au avut problema asta si case mai mari.
Acum, ca e indoit de la tine au ba, asta nimeni n-o poate demonstra fara poze. Asa ca din pacate tura asta ti-ai luat-o.
Tura viitoare cumpara ceva cu garantie reala in ro, sau asuma-ti din start eventuala pierdere...
Dan telefonul poate iti pare tie indoit de la buzunar dar iti spun eu ti-e ca nu este si nici nu sa indoit in buzunarul meu,foarte probabil este sa fi deformat ei carcasa sa aibe un motiv de a anula garantia produsului doar se vede si in poze foarte clar ca produsul a fost foarte bine intretinut

#28
cezarmed2

cezarmed2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 11.12.2014
Poate exista vreo modalitate prin care sa dovedești ca problema e din fabrică. Poate exista și alte cazuri ca al tău de care te poți folosi ca argument când faci plângere la anpc.

#29
johny2222

johny2222

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 26.08.2016
Azi am vorbit cu cei de la Lenovo Romania si eu mi-au spus ca nu sunt parteneri oficiali cu cei de la QuickMobile

Attached Files



#30
johny2222

johny2222

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 26.08.2016
Salutare tuturor am revenit cu finalul povestii mele cu cei de la Service Return,pe scurt ca sa numai intind vorba cei de la ANPC mi-au dat dreptate si pana la urma cei de la Service Return mi-au inlocuit produsul cu unul nou sigilat

Attached Files

  • Attached File  bond.png   104.2K   96 downloads


#31
mancuso

mancuso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 20.09.2005
salut!
ma bucur sa citesc finalul povestii tale, patesc acelasi lucru cu ei, aceiasi poveste, aceleasi motive, identic

#32
cris2908

cris2908

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 31.05.2010
Salut!
Am aflat si eu ca... din acelasi motiv a iesit din garantie... Cum se poate asa ceva!!! Si am platit si garantia extinsa (+ 1 an).
Service Return e doar un service... care returneaza telefoane... nu le repara...
Sa vedem ce spune Protectia Consumatorului... si punem si pe net, si pe facebook si peste tot...
SA AFLE TOATA LUMEA CE FAC ASTIA !!!!

#33
mancuso

mancuso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 20.09.2005

View Postcris2908, on 18 iunie 2018 - 15:14, said:

Salut!
Am aflat si eu ca... din acelasi motiv a iesit din garantie... Cum se poate asa ceva!!! Si am platit si garantia extinsa (+ 1 an).
Service Return e doar un service... care returneaza telefoane... nu le repara...
Sa vedem ce spune Protectia Consumatorului... si punem si pe net, si pe facebook si peste tot...
SA AFLE TOATA LUMEA CE FAC ASTIA !!!!

VAD CA FAC O PRACTICA DIN ASTA, MERG LA TUPEU, UNII MAI FAC LA ANPC, UNII NU
DIN CEI CARE FAC, UNORA LI SE DA DREPTATE, ALTORA NU
SI UITE ASA...

#34
cris2908

cris2908

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 31.05.2010
Cred ca sunt pe duca. Nu mai au magazine decat la Baia Mare. Restul le-au inchis. De aceea isi bat joc!

#35
mancuso

mancuso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 20.09.2005
sa nu te lasi, fa-le la anpc

#36
adio09x

adio09x

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.11.2017
O intamplare asemanatoare am patit si eu cu cei de la service-return. Am trimis un kindle in garantie, luat de la orange, ce avea probleme cu displayul; au aparut niste linii orizontale (de tipul asta, doar ca nu asa multe https://pragmaticenv...05/img_2159.jpg). Long story short, mi-au anulat garantia pe motiv display deteriorat din cauza nefolosirii deviceului conform indicatiilor spuse de producator(WAT!?!?!), atasat o poza cu deviceul intreg si factura (si atat, nici o poza cu deviceul dezasamblat sau ceva de genul) fara nici o dovada concludenta. I-am intrebat cum au ajuns la concluzia asta dar nu mi-au raspuns. Devicul n-are absolut nicio zgarietura, busitura etc. Pare ca e in numele lor pana la urma, service return everything back. Am facut o plangere la ANPC dar astia mi-au rezolvat ganding cu picioarele plangerea (m-au pus sa ma adresez la orange, dar aparent vanzatorul e reponsabil de produs doar in primele 6 luni, lucru pe care ANPC nu cred ca l-au luat in calcul tinand cont de raspunsul primit). Niste inutili peste tot, si intr-o parte si in alta. Celor de la service return le urez un faliment cat mai rapid. Mai urmeaza o plangere la ANPC dar probabil ca imi irosesc timpul degeaba.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate