Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Apollo Residence Faza 3

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#1
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
Peste drum de cele două Apollo faza 1 și 2 compuse din 9+9 blocuri pe strada Biruinței au început lucrările și la faza 3.
Am deschis topicul ca să discutăm și despre acest "new kid in town".
Să fie într-un ceas bun!

#2
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Deci tu chiar vrei sa faci reclama. Tot tu l-ai deschis si pe celalalt din Aparatori. Banuiesc ca pagina de fb este creata tot de tine.

#3
pink-beetle

pink-beetle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 13.07.2015
Unde au inceput, ca eu ma uit acum peste drum si nu vad nimic?
Sa fie intr-un ceas bun, sa fie la fel de frumoase ca celelalte!

#4
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Au sapat pt fundatia primului bloc.

#5
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017

 Lac78, on 11 august 2017 - 20:07, said:

Deci tu chiar vrei sa faci reclama.
Asa a fost cu fiecare topic deschis imediat a venit cineva si a acuzat ca initiatorul topicului are scopuri ascunse si cine stie ce interese daca a deschis un nou topic pe forum.

 Lac78, on 11 august 2017 - 20:07, said:

Tot tu l-ai deschis si pe celalalt din Aparatori.
Pai daca lucrarile avansau si nimeni nu s-a sinchisit sa deschida un topic l-am deschis eu.

 Lac78, on 11 august 2017 - 20:07, said:

Banuiesc ca pagina de fb este creata tot de tine.
Nu eu nu deschid pagini de fb.
Din contra nu imi place deloc ca locatarii dupa ce se converseaza pe forum cateva pagini se muta pe fb.
Pe fb fiind grupuri inchise numai poate afla nimeni amanunte despre tot ce se petrece de la fundatie pana la mutarea locatarilor in casele lor.
Asa cum eu am citit forumul si am aflat un milion de informatii direct de la cei care au platit o casa sau un apartament tot asa as vrea ca si altii sa gaseasca informatiile aici.
Insa moda s-a schimbat si feisbuciukul ne-a acaparat.
Eu datorita informatiilor gasite pe forum am facut cea mai buna alegere cand mi-am cumparat casa visurilor mele.
Inca o data sa fie intr-un ceas bun!

#6
RV1923

RV1923

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 25.10.2007
Dacă nu ești agent, tot nu pot să cred că n-ai nicio legătură cu cei de la Apollo.
Pentru viitorii proprietari, vă rog să vă informați de magia Popeștiului și de modul în care petre iacob conduce comuna orașul. Mă amuză foarte tare expresia colegului ''casa visurilor mele'', casă care se află în Popești Leordeni.

#7
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Casa visurilor poate fi si in fundul celei mai amarate comune din Romania,daca el,cumparatorul se simte acasa in acel loc.

#8
pink-beetle

pink-beetle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 13.07.2015
Suprafetele sunt ceva mai mari ca in Apollo 2. http://bit.ly/2wSJJBZ
Iar preturile mi se par chiar bune in raport cu suprafetele.

Edited by pink-beetle, 12 August 2017 - 20:16.


#9
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017

 RV1923, on 12 august 2017 - 15:41, said:

Pentru viitorii proprietari, vă rog să vă informați de magia Popeștiului și de modul Ă®n care petre iacob conduce comuna orașul.
Să sperăm că metroul va lua notă de noile blocuri care se construiesc și că va face noi căi de acces și pe partea cu cartierul la ultimele două stații.
Căt îl privește pe primar aprob pozitiv faptul că i-ai scris numele cu litere mici așa ca el.

 RV1923, on 12 august 2017 - 15:41, said:

Dacă nu ești agent, tot nu pot să cred că n-ai nicio legătură cu cei de la Apollo.
Nu sunt agent mă jur!
Sunt chiar neam cu dezvoltatorii tot așa cum sunt și cu tine pentru că nu-i așa ne tragem toți din Traian și Decebal.


 RV1923, on 12 august 2017 - 15:41, said:

Mă amuză foarte tare expresia colegului ''casa visurilor mele'', casă care se află Ă®n Popești Leordeni.
Având în vedere că și eu am venit de undeva în Apollo căsuța pe care mi-am cumpărat-o este de vis față de ce am avut înainte.
Nu am reușit să scap în Apollo de vecinii neamuri proaste care sunt la fel peste tot în lume.
E o vorbă: prietenii ți-i alegi rudele și vecinii îi ai pe ăia pe care ți-i dă Dumnezeu.
Amin!

#10
jimbo

jimbo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 11.03.2015
problema principala ramane dezvoltatorul, nu se tine de cuvint....lifturi nimica, locuri de parcare inca teren in proprietate dezvoltatorului, parculet pentru copii nimica, mai adaugam?

#11
jimbo

jimbo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 11.03.2015

 constanta2, on 17 august 2017 - 13:34, said:

buna ziua, as vrea sa imi spun parerea despre experienta mea cu dezvoltatorul de la complexul Apollo berceni
1. notarul agreat de dezvoltator nu este impartial
2. in contractul de vanzare - cumparare ne este adaugata mentiunea ca utilitatile, respectiv apa, sa fie furnizate la paramentrii corespunzatori....astfel incat ulterior proprietarii trebuie sa achizitioneze o pompa pentru ridicarea debitului de apa...
3. contractul de furnizare a apei este pe numele dezvoltatorului iar proprietarii platesc contravaloarea consumului dezvoltatorului care achita ulterior  furnizorului....situatia nefiind in regula deoarece daca dezvoltatorul nu achita furnizorului acest serviciu  proprietarii sunt in situatia de a platii a doua oara ...au fost cazuri...
4. blocul este dat in folosinta fara lift si partial finisat astfel incat tot praful si mizeria este suportata de proprietari...si fara balustrada....
5. la montarea liftului dezvoltatorul impune ca taxa de 900 lei de punere in functiune al acestuia (iscir) sa fie achitata de proprietari...acest lucru  nu este specificat la prezentarea imobilului si nici nu este in regula...normal,  blocul trebuia dat in primire cu lift in functiune...
6. finisajele apartamentelor lasa de dorit, astfel incat pentru o calitate mai buna a acestora trebuie sa dai spaga muncitorilor si nici in acest caz lucrurile nu sunt ok....
7. carcasa tabloului electric pare din carton atat de prost este...cel mai ieftin....<
8. in promisiunea de vanzare- cumparare se specifica ca daca, din vina dezvoltatorului nu se face vanzarea, cumparatorului I se returneaza avansul, iar in situatia in care din vina cumparatorului nu se face vanzarea acesta pierde avansul dat dezvoltatorului....cumparatorul pierde avansul iar dezvoltatorul nimic....
9. la predarea apartamentului dezvoltatorul te trateaza ca pe ultimul om...nu ca un client de la care insasezi bani si care ti-a inghitit toate marlaniile.....te rogi sa rezolve  neregulile din apartament... groaznic si aceasta experienta au avut-o si alti vecini.....
10. balustrada balconului vopsita parca cu var nu cu vopsea...ruginita dupa cateva luni

Confirm tot si dau copy paste oriunde
dezvoltator neserios,doar promisiuni....o sa aveti mari surprize......zboara bani, zboara

#12
pink-beetle

pink-beetle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 13.07.2015
Tu esti chiar suparat de scrii pe toate forumurile.

#13
IMightBeARobot

IMightBeARobot

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.08.2017
buna ziua, as vrea sa imi spun parerea despre experienta mea cu dezvoltatorul de la complexul Apollo berceni
1. notarul agreat de dezvoltator nu este impartial
2. in contractul de vanzare - cumparare ne este adaugata mentiunea ca utilitatile, respectiv apa, sa fie furnizate la paramentrii corespunzatori....astfel incat ulterior proprietarii trebuie sa achizitioneze o pompa pentru ridicarea debitului de apa...
3. contractul de furnizare a apei este pe numele dezvoltatorului iar proprietarii platesc contravaloarea consumului dezvoltatorului care achita ulterior  furnizorului....situatia nefiind in regula deoarece daca dezvoltatorul nu achita furnizorului acest serviciu  proprietarii sunt in situatia de a platii a doua oara ...au fost cazuri...
4. blocul este dat in folosinta fara lift si partial finisat astfel incat tot praful si mizeria este suportata de proprietari...si fara balustrada....
5. la montarea liftului dezvoltatorul impune ca taxa de 900 lei de punere in functiune al acestuia (iscir) sa fie achitata de proprietari...acest lucru  nu este specificat la prezentarea imobilului si nici nu este in regula...normal,  blocul trebuia dat in primire cu lift in functiune...
6. finisajele apartamentelor lasa de dorit, astfel incat pentru o calitate mai buna a acestora trebuie sa dai spaga muncitorilor si nici in acest caz lucrurile nu sunt ok....
7. carcasa tabloului electric pare din carton atat de prost este...cel mai ieftin....<
8. in promisiunea de vanzare- cumparare se specifica ca daca, din vina dezvoltatorului nu se face vanzarea, cumparatorului I se returneaza avansul, iar in situatia in care din vina cumparatorului nu se face vanzarea acesta pierde avansul dat dezvoltatorului....cumparatorul pierde avansul iar dezvoltatorul nimic....
9. la predarea apartamentului dezvoltatorul te trateaza ca pe ultimul om...nu ca un client de la care insasezi bani si care ti-a inghitit toate marlaniile.....te rogi sa rezolve  neregulile din apartament... groaznic si aceasta experienta au avut-o si alti vecini.....
10. balustrada balconului vopsita parca cu var nu cu vopsea...ruginita dupa cateva luni

Confirm

Edited by IMightBeARobot, 31 August 2017 - 16:12.


#14
jimbo

jimbo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 11.03.2015

 pink-beetle, on 31 august 2017 - 16:00, said:

Tu esti chiar suparat de scrii pe toate forumurile.


da normal ca sunt, ti se pare corect comportamentul. Si oameni din frica nu merg la autoritati competente, are proprietate terenuri unde sunt parcarile, are contracte genul apa pe numele firma, practic mafioti

#15
cosvad

cosvad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.08.2009
Incredibil, au mai ramas cateva apartamente nevandute la parter

#16
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
Nu știu cât de repede s-a vândut primul Apollo dar următoarele s-au vândut ca pâinea caldă de fiecare dată.

#17
LivingInRomania

LivingInRomania

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.08.2017

Quote

1. notarul agreat de dezvoltator nu este impartial
2. in contractul de vanzare - cumparare ne este adaugata mentiunea ca utilitatile, respectiv apa, sa fie furnizate la paramentrii corespunzatori....astfel incat ulterior proprietarii trebuie sa achizitioneze o pompa pentru ridicarea debitului de apa...
3. contractul de furnizare a apei este pe numele dezvoltatorului iar proprietarii platesc contravaloarea consumului dezvoltatorului care achita ulterior  furnizorului....situatia nefiind in regula deoarece daca dezvoltatorul nu achita furnizorului acest serviciu  proprietarii sunt in situatia de a platii a doua oara ...au fost cazuri...
4. blocul este dat in folosinta fara lift si partial finisat astfel incat tot praful si mizeria este suportata de proprietari...si fara balustrada....
5. la montarea liftului dezvoltatorul impune ca taxa de 900 lei de punere in functiune al acestuia (iscir) sa fie achitata de proprietari...acest lucru  nu este specificat la prezentarea imobilului si nici nu este in regula...normal,  blocul trebuia dat in primire cu lift in functiune...
6. finisajele apartamentelor lasa de dorit, astfel incat pentru o calitate mai buna a acestora trebuie sa dai spaga muncitorilor si nici in acest caz lucrurile nu sunt ok....
7. carcasa tabloului electric pare din carton atat de prost este...cel mai ieftin....<
8. in promisiunea de vanzare- cumparare se specifica ca daca, din vina dezvoltatorului nu se face vanzarea, cumparatorului I se returneaza avansul, iar in situatia in care din vina cumparatorului nu se face vanzarea acesta pierde avansul dat dezvoltatorului....cumparatorul pierde avansul iar dezvoltatorul nimic....
9. la predarea apartamentului dezvoltatorul te trateaza ca pe ultimul om...nu ca un client de la care insasezi bani si care ti-a inghitit toate marlaniile.....te rogi sa rezolve  neregulile din apartament... groaznic si aceasta experienta au avut-o si alti vecini.....
10. balustrada balconului vopsita parca cu var nu cu vopsea...ruginita dupa cateva luni

Daca cele de mai sus sunt adevarate (lucru confirmate de cel putin 3-4 cumparatori aici), este tragic si trist in ce lume traim. Sa fii injosit pe banii tai, de parca sunt bani facuti peste noapte si nu credite la care platesti zeci de ani.

#18
gabi86

gabi86

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.09.2017
Buna! Mai sunt apartamente disponibile? As dori si eu un nr de telefon al dezvoltatorului. Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate