Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Posibil fals făcut de un angajat Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010

 samebo, on 11 august 2017 - 18:40, said:

Nu o lua ca pe o jignire. Am presupus ca e de o varsta inaintata, si am vazut suficiente cazuri in viata de oameni trecuti de 55 ani care se jurau ca nu e asa, dar pusi in fata dovezilor incepeau sa spuna ca parca isi aduc aminte Posted Image
Deaceea am spus sa te asiguri ca nu a fost ea inainte de a purcede pe partea de justitie, sa nu te faci de ras degeaba Posted Image
Posted Image  O sa-i dau linkul cu topicul si lu mama si posibil sa te porcaie un pic!
Contractul s-a semnat intr-un magazin - dealer oranje de la capitala si maica-mea locuieste in jud Giurgiu......

#20
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,248
  • Înscris: 06.07.2007
vezi data de pe contract, nu mai stiu sigur daca e trecuta ora. cei de la orange au camere si se poate usor vedea daca mama ta a fost in acea zi in magazin.

#21
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Au fost si niste cazuri celebre ce s-au dat si prin media, cu niste buticari parteneri care erau fabrici de contracte false, faceau abonamente oamenilor fara sa stie si vindeau telefoanele.
Deaceea e bine sa eviti partenerii astia mici, buticari. Doar sa iei coduri de reincarcare de la ei si sa reincarci tu singur, nimic mai mult.

#22
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
Oricum va multumesc frumos , momentan vreau sa continui concediul lnistit (ieri am vazut Madame Tussauds si de maine incolo mai am de vazut multe )  
Nu ma dau mare dar nu o sa mai fiu activ pe forum Posted Image

#23
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008
Pe soacra-mea au imbrobodit-o cu un abonament pe 2 ani la care i-au dat o tableta. S-a dus singura fara sa ne intrebe.

#24
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010

 dan1980_25, on 11 august 2017 - 18:45, said:

vezi data de pe contract, nu mai stiu sigur daca e trecuta ora. cei de la orange au camere si se poate usor vedea daca mama ta a fost in acea zi in magazin.
NU A FOST MAMA ACOLO !
MAI MULTE SANSE SUNT SA FI CALCAT EU PE MARTE

#25
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

 mihaiduban, on 11 august 2017 - 18:44, said:

Posted Image  O sa-i dau linkul cu topicul si lu mama si posibil sa te porcaie un pic!
Contractul s-a semnat intr-un magazin - dealer oranje de la capitala si maica-mea locuieste in jud Giurgiu......
Nu e nimic, sunt obisnuit, rezist la critici :D
Eu spun sa te grabesti, ca dupa aia se mai sterg din probe, respectiv filmarile din locatia partenerului, unde se va vedea ca nu a intrat nimeni in magazine cand a inregistrat el contractul... asta daca mai exista si hotul nu si-a sters urmele deja ;)

Sa inceapa mama ta prin a face o sesizare catre orange. Sau o poti face chiar tu de pe contul ei online sau de pe mailul ei daca ai acces la ele, si apoi va fi apelata de cineva de la Orange si sa ii povesteasca acestuia ca e caz de frauda si ca ea nu a fost niciodata anul acesta in Bucuresti si prin urmare e imposibil sa fi semnat in magazine acolo in contract.

Dupa ce te intorci tu va trebui sa te plimbi cu mama ta pe la "organe" sa depui plangeri sa fie gasiti si infractorii.

#26
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015
Pari cam cacacios pe tine, mori cu dreptatea in mana, ma, fix de faptu' ca maica-ta o sa fie considerata rau platnica ar trebui sa-ti pese, nu de magaria care s-a facut, si ce-o sa se intample, o sa afle judetu' Giurgiu ca n-a platit abonamentu' fals?

Termina concediul si vino acasa si ia haturile in mana, n-a fost maica-ta fizic acolo, n-a acceptat nimic telefonic, ce e cu teama asta de a intra puternic in ei. Daca are si numele angajatului, cu atat mai bine, suni la Orange si comunici ce s-a intamplat, le spui si ca ala va infunda puscaria, de-astea.

Edited by Steetch, 11 August 2017 - 19:01.


#27
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Nu stiu de ce am impresia ca el era taximetrist si ii imprumutase cuiva taxiul si nu s-a mai intors cu el.
Nu stiu daca nu cumva il confund dar parca aici am citit ceva de genul.
Deci se cam tin tepele de el Posted Image

Edited by samebo, 11 August 2017 - 19:13.


#28
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,519
  • Înscris: 07.02.2003

 mihaiduban, on 11 august 2017 - 18:25, said:

Adica un angajat de la o companie  care are acces la toate datele mele personale poate oricand sa semneze in locul meu si eu nu am ce sa fac ????
Fals in inscrisuri, acte etc...

#29
A-d-r-i-a-n

A-d-r-i-a-n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.09.2014
Vezi ce zice si helperul: https://forum.softpe...-orange-helper/

Eu as recomanda sa anunti politia sau autoritatile competente, fapta e foarte grava.

Edited by A-d-r-i-a-n, 11 August 2017 - 19:14.


#30
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 mihaiduban, on 11 august 2017 - 18:44, said:

Contractul s-a semnat intr-un magazin - dealer oranje de la capitala si maica-mea locuieste in jud Giurgiu......
Ce nu este evident aici, @mihaiduban ?
Clar e fals in acte plus semnatura falsa [uz de fals] !

Solutia ?
Denunt la Politie + anunt la departamentul Orange.
Si chiar daca Orange rezilieaza contractul [fals] pe numele mamei tale, cred ca e bine sa continui demersurile legale impotriva infractorului.

M-am saturat de oameni "descurcareti" care fac bani  Posted Image

#31
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,204
  • Înscris: 23.08.2014

 mihaiduban, on 11 august 2017 - 18:49, said:

NU A FOST MAMA ACOLO !
MAI MULTE SANSE SUNT SA FI CALCAT EU PE MARTE
Daca esti sigur ca nu a pacalit-o cineva sa semneze, cum am patit eu cu ai mei, mergi la un avocat si cere o parere, eventual si la politie.In functie de ce ti se spune, decizi ce e de facut.Intre timp platesti factura.

#32
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010

 super8, on 11 august 2017 - 19:53, said:

Ce nu este evident aici, @mihaiduban ?
Clar e fals in acte plus semnatura falsa [uz de fals] !

Solutia ?
Denunt la Politie + anunt la departamentul Orange.
Si chiar daca Orange rezilieaza contractul [fals] pe numele mamei tale, cred ca e bine sa continui demersurile legale impotriva infractorului.

M-am saturat de oameni "descurcareti" care fac bani  Posted Image
Si eu m-am saturat de specimene din astea !

 samebo, on 11 august 2017 - 19:06, said:

Nu stiu de ce am impresia ca el era taximetrist si ii imprumutase cuiva taxiul si nu s-a mai intors cu el.
Nu stiu daca nu cumva il confund dar parca aici am citit ceva de genul.
Deci se cam tin tepele de el Posted Image
  
Io'  sunt ala :)

 A-d-r-i-a-n, on 11 august 2017 - 19:14, said:

Vezi ce zice si helperul: https://forum.softpe...-orange-helper/

Eu as recomanda sa anunti politia sau autoritatile competente, fapta e foarte grava.
Nu stiam ca avem asa ceva!

#33
pepsi80

pepsi80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 22.02.2015

 mihaiduban, on 11 august 2017 - 18:17, said:

...Maica-mea a aflat intamplator ca i s-a reinoit abonamentul Orange (care expira in Octombrie ) din   luna Mai fara ca ea sa stie !
Cica ar fi fost intr-un magazin din Bucuresti si ca ar fi inoit abonamentul si ar fi luat si telefon , si ca are si contractul semnat !...

Eu nu am inteles, cum a aflat mama ta despre asta si toate detaliile astea? Si cine are contractul semnat, mama ta?

#34
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010

 pepsi80, on 11 august 2017 - 20:08, said:

Eu nu am inteles, cum a aflat mama ta despre asta si toate detaliile astea? Si cine are contractul semnat, mama ta?
A aflat intamplator acum cateva zile cand a sunat la ei (nu mai stiu pentru ce a zis ca a sunat) ,   Ea nu are nici un contract , tot telefonic a aflat ca ar fi un contract semnat de ea la un orangeshop din Bucuresti ....
Si ca ar fi luat un telefon gratis la prelungirea abonamentului !

#35
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Sunt curios, ce abonament are, de cand il are si ce telefon se presupune ca a luat la prelungire?

#36
pepsi80

pepsi80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 22.02.2015

 mihaiduban, on 11 august 2017 - 20:14, said:

A aflat intamplator acum cateva zile cand a sunat la ei (nu mai stiu pentru ce a zis ca a sunat) ,   Ea nu are nici un contract , tot telefonic a aflat ca ar fi un contract semnat de ea la un orangeshop din Bucuresti ....
Si ca ar fi luat un telefon gratis la prelungirea abonamentului !

Daca nu ai deja, poti face un cont pe site-ul lor si acolo poti sa vezi cand s-a reinnoit ultima data contractul, daca e sub perioada contractuala, cand expira contractul etc...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate