Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Ceaiuri de slabit

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
AlynutzTigerAtlantic

AlynutzTigerAtlantic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 10.01.2013
Ce parere aveti despre ceaiurile naturale de slabit?
Aveti incredere de ele?
De ce ziceti ca nu sunt bune fiindca eu am slabit cu un astfel de ceai ( (pentru cine este curios am slabit cu ceaiul natural Canadian Tea,nu vreau a fac reclama ci doar sa va zic cu care am slabit eu,3 pe zi si e un amestec de mai multe plante care ajuta la metabolism) 3 kg in mai putin de o luna,cam 2 saptamani jumate(si fara sa fie cu efect laxativ)?

De ce toata lumea zice ca nu se poate slabit cu ceaiuri/pastile pe cand adevarul este ca se poate?

Bine,dar sa fie si naturale si fara reactii adverse cum a fost ceaiul asta la mine.

Acum o sa imi iau din nou, ca sa mai slabesc.

E ceva mai scump sa il iei timp de o luna dar merita.Slabesti pana la 2-3 kg pe saptamana.




Voi ati folosit astfel de ceaiuri?V-au ajutat?



Se poate slabi si cu ceaiuri deci,dupa parerea mea dar bineinteles ca si renuntand la dulciuri si prajeli,grasimi si paine.

Edited by AlynutzTigerAtlantic, 11 August 2017 - 17:45.


#2
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

 AlynutzTigerAtlantic, on 11 august 2017 - 17:30, said:

renuntand la dulciuri si prajeli,grasimi si paine.
ti-ai dat raspunsul singura de ce a functionat.

#3
sanatkumaracoding

sanatkumaracoding

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.08.2017
Atunci cand valoarea energetica a alimentelor ingerate este egala cu energia cheltuita in decursul activitatii organismului, greutatea corporala ramane constanta. Daca nu respecti aceasta regula simpla, o sa te ingrasi. Daca nu actionezi atunci cand ai 5 kg in plus, nu o sa mai actionezi niciodata.

Ceaiurile nu ajuta; o partea foarte mica din grasime este eliminiata sub forma de apa; cea mai mai parte este eliberata sub forma de dioxid de carbon - deci la sala cu voi.

In orice caz, se zvoneste ca pana in 2050, 80% din populatia globului va fi supraponderala - 40% obeza.

#4
AlynutzTigerAtlantic

AlynutzTigerAtlantic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 10.01.2013

 usrnm, on 11 august 2017 - 17:42, said:

ti-ai dat raspunsul singura de ce a functionat.


Pot sa spun  chiar daca ma contrazic acum ca au fost si zile cand am mancat o inghetata,crenvursti si am baut ceaiul.Cred ca ceaiul are efect.Pe net sunt multe pareri despre si multe de bine.Si nu numai despre ceaiul asta.
Nu inteleg de ce zic unii ca nu slabesti cu ceaiuri,fiindca slabesti,asta este adevarul..

Dar oricum nu ma refer la orice ceai de slabit la 3 lei ci la ceaiuri mult mai scumpe.Cum a fost asta al meu dar si altele.

#5
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Prin ce mecanism ajuta ceaiul ala la slabit, nu esti curios sa stii?

#6
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
slabesti ca te umfli de apa si nu mai mananci ca de obicei..sau iti schimba pofta si mananci ceva cu mai putine calorii.
te referi la ceai de parca ar fi un ariel...il inghiti si topeste grasimea.

#7
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003

 AlynutzTigerAtlantic, on 11 august 2017 - 17:30, said:

Ce parere aveti despre ceaiurile naturale de slabit?
Apa de ploaie.

#8
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Ar fi bine sa fie doar apa de ploaie dar sunt multe cazuri in care provoaca dezechilibre grave. Nu sunt medic dar am vazut personal cazuri de oameni cu probleme mari dupa "cure" din astea minune.
I mean, una e sa bei 1-2 ceaiuri verzi si zi (si chiar asta sa fie) si alta e sa bei "ceaiuri minune de slabit" :D Cred ca te poti rezuma la cel verde care are efecte din astea daca e consumat impreuna cu sport si un regim alimentar benefic. Slabirea cea mai eficienta e din...lingura/furculita Posted Image + miscare. Niciodata infometare niciodata pastile/ceaiuri daca nu sunt prescrise clar de medic.

#9
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Da cate kg ai de ai nevoie de ceaiuri ? Posted Image

#10
AlynutzTigerAtlantic

AlynutzTigerAtlantic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 10.01.2013
Ceaiul pe care l-am folosit eu e si protector hepatic si ajuta si la imunitate,da si energie
Uitati ingredientele:

Compozitie 100% naturala: bucati de Aloe Vera, bucati de Malus Domestica ( bucati de Mar), radacini de Echinaceea, frunze de Melissa Officinalis ( frunze de Roinita), radacini de Glycyrrhiza Glabra ( radacini de Lemn Dulce), Mentha Suaveolens, fructe de Rosa Canina ( fructe de Maces), pulbere din flori de Sambucus Nigra (pulbere din flori de Soc), frunze de Aspalathus Linearis ( frunze de Rooibos), granule de Ceai Rosu African, bucati de Ananas Comosus (bucati de Ananas).


Nu cred ca face rau un asemenea ceai natural.Si in plus,eu l-am folosit si multi l-au folosit si nu au patit nimic

Depinde ce contine ceaiul,daca e natural sau nu ,daca are diferite chimicale normal ca dauneaza,dar cel care l-am folosit eu Canadian Tea e 100% natural dupa cum se vede si e si sanatos.

Cunosc un medic care consuma ceaiul asta si recomanda si pacientilor:)

Nu fac reclama,nu am niciun castig de pe urma asta,dar spun doar pentru curiosi fiindca pe mina m-a ajutat sa slabesc.Si ma va mai ajuta.

Edited by AlynutzTigerAtlantic, 11 August 2017 - 18:18.


#11
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Fara suparare, dar un ceai in general e O planta, hai doua-trei la alea certificate medical etc. Ce bei tu se numeste prin unele locuri "carcalete" notiune oricum indepartata "subtil" de reteta originala Posted Image  Adica nici macar betivii care se respecta nu apreciaza combinatiile astea ciudate. Dar, e libertate, fiecare face cum crede mai bine. Eu unul, nu m-as atinge de bombe din astea "protectoare" nici platit, nu mai spun sa mai dau si banii mei pe ele... Oricum, numai cand citesti compozitia aia plangi de ras. A stat un chimist al naibii si a combinat in secret zeci de ani toate radacinile pana a ajuns la formula optima. Mai sa fie!

Repet: ceai verde curat, niste sport (fara sa mori ca nu trebuie sa spargi recorduri ci sa te misti, like plimbare de min o ora) si mancare curata light. Pui, somon, salate simple, brocoli, un ou si alte chestii "anoste". Dar stii si tu foarte bine ce ar trebui doar ca preferi versiunea "moderna". Posted Image

PS: vezi ca multi apreciaza Herbalife. Pana si CR7 parca Posted Image Posted Image  Probabil ca daca "o consuma" un fotbalist o fi buna tare.

 AlynutzTigerAtlantic, on 11 august 2017 - 18:17, said:

Cunosc un medic care consuma ceaiul asta si recomanda si pacientilor:)

Imi pare rau dar nu are cum sa fie medic. Poate are o diploma, dar medic sigur nu e Posted Image

#12
ApostolulAndrei

ApostolulAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 23.04.2017

 AlynutzTigerAtlantic, on 11 august 2017 - 17:30, said:

De ce toata lumea zice ca nu se poate slabit cu ceaiuri/pastile pe cand adevarul este ca se poate?

Pentru ca daca se putea asa simplu doar cu ceai, ar fi folosit toata planeta si cu asta basta. Dar nu o sa poti sa slabesti constant pana la greutatea dorita doar din ceai, e absurd.

Practic esti comod si vrei rezultate fara sa muncesti pentru ele. Nu e o mare filozofie sa iti schimbi dieta si aici nu ma refer la cure de slabit cretine, ci pur si simplu sa fii atent sa reduci grasimile si sa nu fii dezorganizat cand vine vorba de mancare. A, si sa faci miscare. Care e buna pentru mai multe chestii: slabit, inima, plamani, stare psihica mai buna.

Cea mai buna metoda de slabit - eat half, walk double.

#13
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

 AlynutzTigerAtlantic, on 11 august 2017 - 17:30, said:

3 kg in mai putin de o luna,cam 2 saptamani jumate(si fara sa fie cu efect laxativ)?
ce ai slabit tu acolo e apa si aer. Ti-o poate spune orice femeie la menstruatie. Sa vezi cum slabeste prin minune cam 1 kg dupa ce nu mai e balonata si nu mai retine apa. Pe tine ceaiul te-a ajutat la chestia asta. Ceea ce e bine. Dar de slabit in sine nu se poate vorbi decat dupa cele 3 kg, adica unde te-ai oprit tu. Asteptam cu interes rezultatele urmatoare.

Cat despre regimul tau alimentar, incearca sa-l simplifici. Vrei carne? Fa-ti o friptura la gratar. Lasa mizeriile de crenvursti, ca sunt plini de chimicale si alte chestii din animal (oase, pene, fulgi, numai carne nu) care-ti zac zile intregi prin colon.Cum vrei sa slabesti daca ii dai organismului numai chestii greu de digerat? Vrei un desert dulce si racoros? Lasa mizeria de inghetata, ca e plina de zahar si chimicale, numai lapte n-a vazut. Freaca un iaurt cu ceva fructe, eventual putina miere, nuci etc, baga la congelator si gata desertul racoros. Asta in timp ce astepti sa fiarba ceaiul.

Edited by Michidoo, 11 August 2017 - 18:50.


#14
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 06.03.2016

 AlynutzTigerAtlantic, on 11 august 2017 - 17:48, said:




Pot sa spun  chiar daca ma contrazic acum ca au fost si zile cand am mancat o inghetata,crenvursti si am baut ceaiul.Cred ca ceaiul are efect.Pe net sunt multe pareri despre si multe de bine.Si nu numai despre ceaiul asta.
Nu inteleg de ce zic unii ca nu slabesti cu ceaiuri,fiindca slabesti,asta este adevarul..

Dar oricum nu ma refer la orice ceai de slabit la 3 lei ci la ceaiuri mult mai scumpe.Cum a fost asta al meu dar si altele.
Nu tot ce zboară se mănâncă.
De unde ştii tu că datorită acelui ceai ai slăbit? Normal că slăbeşti dacă nu mai consumi ca porcul, iar crenvustiul şi înghețata aia mâncate odată la 2 săptămâni n-au cum să te îngraşe.

Ai descoperit cumva apa caldă? Pe când un ceai pentru făcut muşchi?

#15
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006

 AlynutzTigerAtlantic, on 11 august 2017 - 18:17, said:

...
Depinde ce contine ceaiul,daca e natural sau nu ,daca are diferite chimicale normal ca dauneaza,dar cel care l-am folosit eu Canadian Tea e 100% natural dupa cum se vede si e si sanatos.
...
Pentru ca este 100% natural, ceiutul tau este si 100% chimicale pentru tot ce se afla in acest Univers este chimic. Posted Image Fiecare dintre ingredientele enumerate contine zeci si sute de chimicale.
Attached File  we-love-chemicals-620.jpg   98.56K   16 downloads
Exista vreun studiu clinic care sa-i fi demonstrat efectul? Au existat 3 grupuri de oameni care au mancat si consumat acelasi numar de calorii, un grup a baut apa chioara, altul apa cu zahar si altul ceaiul minune si numai cei care au baut ceaiul au slabit? Nu? Ah, e doar impresia ta personala ca ceaiul te-a slabit si ai mai citit niste pareri pe net...

Edited by EXIT, 11 August 2017 - 22:33.


#16
Neuronul_ganditor

Neuronul_ganditor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 23.12.2009

 AlynutzTigerAtlantic, on 11 august 2017 - 17:30, said:

Ce parere aveti despre ceaiurile naturale de slabit?
Aveti incredere de ele?
De ce ziceti ca nu sunt bune fiindca eu am slabit cu un astfel de ceai ( (pentru cine este curios am slabit cu ceaiul natural Canadian Tea,nu vreau a fac reclama ci doar sa va zic cu care am slabit eu,3 pe zi si e un amestec de mai multe plante care ajuta la metabolism) 3 kg in mai putin de o luna,cam 2 saptamani jumate(si fara sa fie cu efect laxativ)?

De ce toata lumea zice ca nu se poate slabit cu ceaiuri/pastile pe cand adevarul este ca se poate?

Bine,dar sa fie si naturale si fara reactii adverse cum a fost ceaiul asta la mine.

Acum o sa imi iau din nou, ca sa mai slabesc.

E ceva mai scump sa il iei timp de o luna dar merita.Slabesti pana la 2-3 kg pe saptamana.




Voi ati folosit astfel de ceaiuri?V-au ajutat?



Se poate slabi si cu ceaiuri deci,dupa parerea mea dar bineinteles ca si renuntand la dulciuri si prajeli,grasimi si paine.

Adevarul e ca anumite plante ajuta la slabit dar doar intr-o anumita masura. In primul rand vei slabi apa. Din 3 kg cat ai dat jos probabil 2kg au fost apa si hai sa zicem ca e posibil ca ceaiul sa fi ajutat la obtinerea celuilalt kg in minus dar eu iti dau in scris ca acest tip de slabire nu functioneaza in permanenta. Degeaba iei din nou ca rezultatele nu vor mai fi la fel de bune. In primul rand ai deja un procentaj mai scazut de apa in organism decat la prima cura de slabire si in al doilea rand nu mai exista efectul de socare a organismului, corpul tau deja cunoaste substanta ce i-o administrezi si stie cum sa se protejeze si nu va ceda grasime atat de usor cum hai sa presupunem ca a facut-o prima data cand ai baut ceaiul.
Faptul ca ai slabit cu acel ceai e mai degraba efectul faptului ca ai redus prajelile si dulciurile. La fel de bine ai fi putut sa bei multa apa, cafea si ceai verde cu lamaie si sa mananci iute. Rezultatele ar fi fost asemanatoare, daca nu chiar mai bune...
Eu zic sa faci miscare zilnic si sa iti faci ordine in alimentatie, altfel ceea ce faci e degeaba....

#17
marcos11

marcos11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.06.2014
Am inceput sa beau Hello Slim de  saptamana. Ma cantaresc zilnic dar se pare ca  nu slabesc. Poate ca la mine isi face efectul  mai greu, cine stie.....

#18
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,653
  • Înscris: 29.03.2010

 marcos11, on 08 decembrie 2017 - 11:47, said:

Poate ca la mine isi face efectul  mai greu, cine stie.....

Nimeni nu slabeste din cauza unui ceai. Grasimea se pierde prin deficit caloric. Restul sunt povesti.

Trebuie repetata treaba asta pe fiecare topic, pentru ca mereu apare cineva care crede in dietele minune facute de cei care vor sa ii pacaleasca pe cei care vor sa piarda kg

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate