Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Windows 10 se misca foarte greu dupa reinstalare

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
sandokan965

sandokan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 04.07.2010
S-a mai intamplat la unii, si ai putea sa verifici urmatoarea chestiune: Control Panel -> Hardware and Sound ->Power Options sau scrii cand apesi butonul Windows scrii Choose a power plan. Verifica daca e setat pe modul High Performance.

[ https://i.imgur.com/g2SvxFv.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by sandokan965, 11 August 2017 - 15:30.


#20
Andreea0712

Andreea0712

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.08.2017
Ms frumos

#21
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,058
  • Înscris: 19.07.2005
N-are treaba si nu se recomanda sa-l setezi pe High Performance.

Cand se inchidea monitorul aparea si eroare de genu: Display driver stopped working and has recovered. ?
Placa video e noua sau SH?
In CS ai fps scazut, adica ai delay cand misti de mouse sau se agata din cand in cand?

Incearca sa instalezi ultimul driver pentru placa video de pe: https://www.geforce.co.uk/drivers

Edited by vj_Heaven, 11 August 2017 - 16:35.


#22
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017
Depinde de build. Eu am instalat pe un pc mai veci

#23
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
ia baga hd tune, da la system health fa o poza si bag-o aici sa vedem daca nu cumva a crapat hardu.
Desi, tind sa cred ca este un conflict software sau win nu a fost instalat cum trebe, ia varianta originala de la microsoft nu mai instala toate kiturile de pe net modificate.

View Postvj_Heaven, on 11 august 2017 - 16:34, said:

N-are treaba si nu se recomanda sa-l setezi pe High Performance.

Cand se inchidea monitorul aparea si eroare de genu: Display driver stopped working and has recovered. ?
Placa video e noua sau SH?
In CS ai fps scazut, adica ai delay cand misti de mouse sau se agata din cand in cand?

Incearca sa instalezi ultimul driver pentru placa video de pe: https://www.geforce.co.uk/drivers

gogule setarile alea sunt pentru laptop, in special ''ballanced'' e pt economisirea energiei cand nu stai cu el in priza, pentru desktop acele setari nu au nici un efect.

Edited by Kevlar111, 11 August 2017 - 19:03.


#24
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,058
  • Înscris: 19.07.2005
Pe Balanced ai consum redus >> temperaturi mai scazute >> PC mai silentios. In 90% din situatii nu observi diferenta dintre Balanced si Performance. Doar Ryzen a avut ceva probleme cu Windows Power Plan de-a scos AMD propriul lor power plan optimizat.  

Windowsul ar trebui sa mearga OK asa default, daca nu merge trebuie vazuta care e problema, nu facute setari de-aiurea sau recomandat SSD-uri..

Edited by vj_Heaven, 11 August 2017 - 20:20.


#25
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017
Scuze. Nu terminasem mesajul. Vroiam sa spun ca depinde de versiunea pe care ai instalat-o. Caci daca e aia de pe site-ul lor, asta e si scopul ei, sa-ti scoată peri albi pana cumperi licenta. Ala va merge doar pe ce configuratie vrea el.

#26
Andreea0712

Andreea0712

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.08.2017

View Postvj_Heaven, on 11 august 2017 - 16:34, said:

N-are treaba si nu se recomanda sa-l setezi pe High Performance.

Cand se inchidea monitorul aparea si eroare de genu: Display driver stopped working and has recovered. ?
Placa video e noua sau SH?
In CS ai fps scazut, adica ai delay cand misti de mouse sau se agata din cand in cand?

Incearca sa instalezi ultimul driver pentru placa video de pe: https://www.geforce.co.uk/drivers
Nu scria nimic pe monitor,pe cs go am 280-290 cu toate setarile date pe high, am instalat ultimul driver, am rezolvat si problema. Multumesc mult tuturor. Era de la driver-ul de la placa video, domnul care a instalat windowsul l-a facut pe 64 bit, si placa video era instalata pe 32(Lol). In fine, am rezolvat multumesc mult!

#27
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,548
  • Înscris: 07.02.2003

View PostAndreea0712, on 11 august 2017 - 15:18, said:

nu am instalat eu nici un driver, pt ca nu ma pricep.
Atunci nu trebuia sa umbli... trebuie sa pui drivere serioase nu ce vine default in win.

#28
Andreea0712

Andreea0712

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.08.2017

View Postandreic, on 11 august 2017 - 23:56, said:


Atunci nu trebuia sa umbli... trebuie sa pui drivere serioase nu ce vine default in win.
Nu a umblat nimeni stai calm, ca nu ma bag unde nu-mi fierbe oala. Toate driverele au fost instalate de cel care a instalat si windowsul! ;)

#29
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014

View PostAndreea0712, on 12 august 2017 - 00:03, said:

Nu a umblat nimeni stai calm, ca nu ma bag unde nu-mi fierbe oala. Toate driverele au fost instalate de cel care a instalat si windowsul! Posted Image

Cu raspunsurile astea evazive o sa ne fie greu, chiar imposibil sa te ajutam, mai sus ti-am scris sa urmezi niste pasi ca sa vedem daca e hardul, nu ai facut asta, vrei sa-ti ghicim problema in globul de cristal?!

#30
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
^ Colegu Kevlar  ia citeste mai bine topicu asta,problema a fost de la driver-ul placii video,fiind instalata versiunea x86 in loc de x64,si de aia avea ea probleme,deci problema e rezolvata.

#31
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View PostPheno, on 10 septembrie 2017 - 02:46, said:


Topicul de fata este pe o tema diferita. Am mutat aici postul tau: https://forum.softpe...up-lent-pe-ssd/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate