Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP
 

Recomandare sistem audio buget 1500 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
TheWiseWeasel

TheWiseWeasel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.09.2016
Salutari!Doresc sa achizitionez un sistem audio in jurul la 1500 de lei. Momentan detin un logitech Z506 care nu imi place deloc cum suna.Ce doresc in mare e sa aiba bass-ul puternic si inaltele sa nu imi zgarie urechile(le voi folosi doar pentru muzica intr-o camera relativ mica).Nu ma pricep foarte bine si doresc parerile voastre .Ca optiuni pana acum am Logitech Z906 ,Edifer S760D (asta mi se pare best buy chiar daca imi depasesc bugetul,am citit numai lucruri bune despre el,insa din pacate nu il gasesc nicaieri la vanzare) , Magnat Supreme 802 (noi) legate la ceva aplificator sh.Astept parerile si sugestiile voastre.

* La laptop am doar o iesire audio ,cred ca asta ar fii o problema.Sistemul care il am acum il folosesc cu un spliter si folosesc doar 4 boxe de la el.

#2
duncan26

duncan26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 14.09.2012
Nu prea găsești la 1500 lei un sistem audio entry level decent. Ai nevoie de boxe de raft pe standuri, amplificator stereo cu dac incorporat sau dac separat, pentru ca cel din laptop nu este de calitate. Recomand ca sursa flacuri sau cd-uri audio.

#3
TheWiseWeasel

TheWiseWeasel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.09.2016
Salut si mersi de raspuns.Nu sunt audoifil,nu am pretentii chiar atat de mari.As vrea sa fiu mai comond nu sa ma incurc cu cd-uri,Gen muzica sa o pun direct dupa youtube.

*Habar nu am ce e ala un dac si flac - noob Posted Image Posted Image

#4
duncan26

duncan26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 14.09.2012
Pentru început te poți uita la boxe de raft, amplificator second hand, ulterior dacă te prinde febra, poți îmbunătăți sunetul  cu un dac.

#5
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
JBL lsr305, atentie pretul e per bucata. Sunt deja amplificate, nu ai nevoie de amplificator. Iti raman bani si de un DAC ceva daca iei 2.

Edited by _-AppleS-_, 10 August 2017 - 20:23.


#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,905
  • Înscris: 01.01.2010
Z506 se aude bine pentru pretul sau. iti recomand sa cauti o sursa de sunet mai buna, intrucat acel sistem audio poate suficient.
Daca vrei ceva peste, exista, dar costa...peste.

#7
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,219
  • Înscris: 19.03.2007
Microlab Solo 7C sau 9C .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate