Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Loc de munca in Germania pe Internet

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Thanateros

Thanateros

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.08.2017
Buna ziua, sunt nou pe forum. Doresc sa stiu parerea voastra in privinta unui loc de munca. Daca este teapa? Cum vedeti voi acel Job? etc. Am inteles ca sunt multe persoane care si-au luat teapa incercand gasirea unui loc de munca pe internet sau nu au luat teapa, dar nu a fost asa cum s-a promis la bun inceput. As dori sa stiu totodata cum vedeti voi joburile din strainatate pentru necalificati, conditiile care se ofera si experiente de-ale voastre. Multumesc anticipat.



https://lajumate.ro/...ia-6012016.html

#2
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016
Tu cam ce crezi??

Edited by andreiMembruAnonimut, 10 August 2017 - 17:14.


#3
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006
teapa 100% man, ce naiba puneti botu' la d-astea...banii prin moneygram, si scrisul plin de greseli, nici macar firma n-are :D. Trimite-mi mie 100 de euro prin moneygram ca iti gasesc eu de munca, sigur, garantat.

#4
ddaannii

ddaannii

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 26.04.2011
Puneți o 100 și va anunța mai târziu ca a trecut sa va ia dar nu erați la adresă, pa suta....

#5
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016
Alt anunt.

https://lajumate.ro/...ia-5827894.html



In primul anunt scrie ca si el lucreaza la fabrica de cablaje. In anuntul 2 "vita de vie" specifica acelasi lucru, ca el lucreaza de 2 ani la vita de vie :)))

#6
Thanateros

Thanateros

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.08.2017
Da, am observat si eu. Era de asteptat sa fie un anunt neserios in care omul doreste sa te exploateze.

#7
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
chiar nu le este rusine sa puna astefel de anunturi? 12 euro la ora? pentru munca de necalificat? fara diplome fara experienta fra nimic
sunt curios : ce nivel de inteligenta au cei care pun botul la asa ceva

#8
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017
cea mai buna metoda: intereseaza-te la politie sau la registrul firmelor (sau cum naiba ii zice) si vezi daca exista firma respectiva si isi plateste taxele si etc. sau daca stii pe cineva care cunoaste limba germana (sau cauta un traducator) scrie un mail politiei din germania (ca aia sunt seriosi si chiar raspund) si intereseaza-te de existenta firmei.

#9
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nu vezi ce fata de bisnitar are ala care o pus anuntul ?

#10
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

View Postwiseguy76, on 10 august 2017 - 17:17, said:

teapa 100% man, ce naiba puneti botu' la d-astea...banii prin moneygram, si scrisul plin de greseli, nici macar firma n-are Posted Image. Trimite-mi mie 100 de euro prin moneygram ca iti gasesc eu de munca, sigur, garantat.

Mone...ce?

Monegram

Quote

Se lucreaza in fabrica in diverse proiecte diverse pozitii posibiliate de avansare intr-un timp foarte scurt !

Proiecte, diverse pozitii. Fabrica de dldouri?

#11
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Radem, glumim, da nenorocitul ala cu anunturile ar trebui reclamat la Politie. Este escrocherie pe fata.

Edited by balauru69, 10 August 2017 - 19:24.


#12
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009
Un sfat : 99,9% din anunturile care-ti cer bani inainte sunt tepe !

#13
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,012
  • Înscris: 09.12.2015

View PostThanateros, on 10 august 2017 - 17:02, said:

Chiar ieri sau alaltăieri un user relativ nou Posted Image a deschis un topic legat de metode de făcut bani prin ''țepuire'' Posted Image în special, metode legate de fraude cu produse primite pentru probă și plată ulterioară și de asemenea ceva legat cu înșelăciuni privind ''locuri de muncă Posted Image  în Germania'', așadar anunțul respectiv este o înșelătorie absolut evidentă, e o ''țigănărie-oltenească''. O să fi ''jepcuit'' de bani și o să rămâi în ''bătătura'' ta (adică la tine acasă) Posted Image cu buza umflată, cu banii pierduți și visele spulberate! Posted Image

Edited by TheStarkestTruthMatters, 10 August 2017 - 21:56.


#14
Thanateros

Thanateros

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.08.2017
Da, 99% din anuntuti sunt escrocherii. Problema este alta, ca ala ti-ar putea spune o firma falsa si sa o verifici la politie; sa zicem ca acea firma este in regula, dar problema fundamentala este ca ala te poate minti si duce in alt loc decat cel propus sau sa te duca la locul de munca propus si sa nu fie asa cum ti-a prezentat el locul de munca respectiv. Alta problema ar fi ca oamenii pot pune botul la asa ceva si ajung sa fie maltratati datorita lipsei  de scpeticism. Acum sa adresez alta intrebare, cum putem/cum s-ar putea opri aceasta tepuire/frauda?

Edited by Thanateros, 10 August 2017 - 23:18.


#15
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
Omule, nu stiu de ce te complici si-ti pierzi timpul (si probabil banii) cu toti tzeparii. Exista reteaua EURES, gasesti de munca si necalificat, este absolut sigura, fara intermediari. Cauti job-urile direct pe retea aici, sau te ajuta consilierii de la ANOFM. Ai aici lista cu job-urile disponibile in momentul de fata.

PS. Pentru Malta aveau 300 posturi de soferi de autobuz. Dupa cateva luni, mai aveau 225. Se plateste bine, asa ca nu stiu de ce nu au gasit sa angajeze. Poate pentru ca toti stau in fata calculatorului si pun botul la toate tzepele "agentiilor" astea de mare incredere si de job-urile prin ANOFM nu aude nimeni, chit ca e tare usor sa intri pe o pagina de net, sa nu mai spun ca s-a dat anunt si la radio.

Edited by Michidoo, 11 August 2017 - 13:09.


#16
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
moneygram, western union => haiducie.
pana-i baluba o fabrica ce plateste 12/ora nu da 30 de zile de concediu la necalificati, cand 24 e minimul legal. Iar saptamana de 60 de ore pe perioada nedeterminata e ilegal.

#17
Promi

Promi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.10.2014
TZEAPA!Posted Image
Posted Image
Posted Image

Anunțul a fost dezactivat!
Posted Image

#18
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003

Quote

Programul de lucru este de 10 ore pe zi si 60 de ore saptamanal
ilegal

Quote

Se lucreaza in fabrica in diverse proiecte diverse pozitii posibiliate de avansare intr-un timp foarte scurt !
fara limba germana. seriously.

Quote

plata taxelor si impozitelor
adica angajatorul iti opreste din salar cat ai de platit impozite si le paseasa la fisc. e obligatia lui. si asta-ti vinde ca feature?

Quote

dreptul la concediu platit 30 de zile lucratoare pe an
ca necalificat? o laie. aici or sa-ti vinda zilele de sarbatoare legala ca zile de concediu.

Quote

dreptul la concediu platit 30 de zile lucratoare pe an
plus curve pe gratis in fiecare sambata seara. cine draq pune botu?

Quote

Fiecare persoana va depune o garantie in valoare de 100 de euro
pe care nu-i mai vezi cat traiesti.

Quote

Nu am firma pentru asa ceva , sunt persoana fizica care munceste la angajatorul despre care scrie mai sus
ahahaha, Nebentätigkeit de intermediere de personal fara licenta. trololol

valar dohaeris!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate