Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

penis foarte sensibil

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Ai nevoie de un concediu de relaxare (min. 4zile)
1 zi in De Wallen, Amsterdam
1 zi in Reeperbahn, Hamburg
1 zi in Pigalle, Paris
1 zi in Schipperskwartier, Antwerp

Te faci bine garantat ... prietenii stie de ce Posted Image

#20
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,835
  • Înscris: 01.11.2005

View Postdecembrie2016, on 10 august 2017 - 15:04, said:

greșit! era doar o curvă, nu o prostituată! era profesoară, măritată și cu copil acasă
Aici nu prea m-am prins. Care-i diferenta dintre curva si prostituata ?

#21
decembrie2016

decembrie2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 21.12.2016

View Posttehnics, on 10 august 2017 - 16:27, said:

Aici nu prea m-am prins. Care-i diferenta dintre curva si prostituata ?
sînt cuvinte diferite în lb română dar nu despre asta e vorba în topicul ăsta, vezi în dex

#22
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

View PostMemeito, on 10 august 2017 - 12:50, said:

Ia-ti un spray pentru ejaculare precoce - majoritatea contin lidocaina, e un anestezic, iti amorteste penisul si nu mai simti nimic, mai sunt si altele pe baza de plante, nu stiu cat de bune sunt acelea.

Da' spune-i baiatului ca-i "for ever " Posted Image .

#23
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Posttehnics, on 10 august 2017 - 16:27, said:

Aici nu prea m-am prins. Care-i diferenta dintre curva si prostituata ?
Curve sunt toate nevestele pentru că așa trebuie să fie pentru bărbații lor :
În societate doamnă,
În familie gospodină,
În pat curvă desăvârșită.
Bine, există și neveste prostituate, vai de capul ălora care își leagă cununiile cu prostituate.
Pfffff, ce întrebări puneți câte unii. Sigur știți ce e aia o femeie în afară de gonflabilă și filmele xxx de pe net?

Stai jos, nota 1 din oficiu. DEX nu poate explica și detalia toate detaliile importante.

#24
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postdecembrie2016, on 10 august 2017 - 14:02, said:

da, le-am făcut
eu am ieșit pozitiv la hpv low-risk dar nu am condiloame, toți oamenii au hpv in corp, am vorbit și cu directorul de la amethyst care mi-e prieten
E limpede. O să ți se usuce, o să-ți cadă și o să îți rămână doar un semn micuț dar totuși îl poți camufla cu un tatuaj ca să nu pară inestetic. Fii optimist, ți-au mai rămas totuși cele 10 degete și limba.

Nu te baza pe prieteni, ăia îs primii care vor să te vadă fără "jucărie".

#25
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

View Posttehnics, on 10 august 2017 - 16:27, said:

Aici nu prea m-am prins. Care-i diferenta dintre curva si prostituata ?
curva se culca cu multi barbati, prostituata face acelasi lucru, dar pentru bani.

In cazul de fata, nu vad ce relevanta are diferenta, pentru ca traficul prin vaginul lor e cam acelasi - de vreme ce initiatorul a facut-o curva, se intelege ca nu s-a culcat doar cu el, accidental, si in rest doar cu sotul, si se mai intelege ca nu o face protejat, deci si riscul de boli e cam acelasi -> MARE

vezi de HPV-ul ala, da-i cu Aldara si ce le-o mai da prin cap doctorilor. Lasa-l pe prietenul de la amethyst, du-te la doctoritele cele mai cautate de femei sa le trateze HPV-ul. Nu te jena, ai sa vezi ca-si tarasc si barbatii de o aripa iar doctoritele, chiar daca-s ginecoloage, ii trateaza si pe ei, mai mult sau mai putin oficial. E una la care nici nu poti face programare, te pune intai pe o lista de asteptare, ca apoi sa te sune pentru programare, care dureaza in medie 6 luni. Alea care chitzaie si se dau de ceasul mortii sunt bagate in fatza, dar altfel, daca nu sti sa te invarti, stai si-astepti. A, si cand ai sa vezi ce-i prin salile de asteptare, sa-i spui prietenului tau ca e normal, ca toata lumea are HPV in corp. Alea sunt acolo ca se plictisesc acasa, nu ca ar avea probleme majore de la HPV-ul asta asa de normal pe care vi-l tot dati unii altora.

PS. banuiesc ca i-ai spus si prietenei tale de HPV-ul pe care il impartiti. Nu de alta, dar mai ia si de la altii si uite asa face o colectie care e mult mai greu de strunit. Si nah, o sa aiba de tras cu rani pe col, conizatii, probleme la nastere, sa nu ia si ala micu' etc.

Edited by Michidoo, 11 August 2017 - 13:35.


#26
decembrie2016

decembrie2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 21.12.2016
@michidoo

ca să dau cu aldara, ar trebui să am condiloame, dar nu am
penisul arată normal, e curat
pe mine mă deranjează doar că am rămas cu o hiperestezie

#27
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
ok, daca nu vrei la medic, atunci mergi pe leacuri babesti: ia de la plafar ulei de catina - este un bun cicatrizant, si crema cu tee tree (arbore de ceai) - este un antifungic puternic (asta in caz ca ai ai ceva de la candidoza).

#28
decembrie2016

decembrie2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 21.12.2016
Ce sa fac cu cicatrizantul?
Nu mai am nicio ciuperca.
Diagnosticul meu este: hiperestezie sau neuropatie.
Adica am glandul extrem de sensibil.


#29
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

View Postdecembrie2016, on 13 august 2017 - 13:25, said:

Adica am glandul extrem de sensibil.
Adica pielea trebuie sa se vindece, ca a fost afectata in primul rand de o ciuperca, apoi de toate chimicalele cu care ai dat pe ea. Cand ai arsuri de la soare (sau de la foc), lasi asa pielea, nu o ajuti sa se vindece? La fel si cu sensibilitatea ta, trebuie sa ajuti pielea sa-si revina la echilibrul normal. Ca sa-ti dau un exemplu, uleiul de catina e foarte bun dupa epilare, cand pielea e traumatizata. Daca nu dai cu nimic, pielea isi revine dupa cateva zile, daca dai cu ulei de catina, a doua zi pielea e normala.

Quote

s-a constatat ca uleiul de catina are actiuni antiinflamatorii, antibacteriene si sedativa. Deasemenea, uleiul de catina contine o cantitate importanta de serotenina, substanta ce are rolul de a proteja organismul impotriva infectiilor si a grabi vindecarea ranilor sau a arsurilor.

Uleiul de catina poate fi utilizat atat ca uz intern petru infectiile generale, cat si ca topic local pe zonele inflamate ale pielii. Serotonina din uleiul de catina are rolul de a proteja impotriva infectiilor si de a sprijini organismul in vindecarea plagilor si ulceratiilor greu tratabile si a arsurilor.

Aplicat cu regularitate la nivelul tenului si pielii corpului, uleiul de catina mentine functiile celulelor cutanate, le stimuleaza regenerarea si asigura mentinerea echilibrului hidro-lipoproteic al pielii prin continutul de grasimi bune si a acizilor omega.

Antioxidantii din catina cum ar fi vitamina E si betacarotenul combat ridurile, uscaciunea si alte simptome specifice pielii imbatranite sau neglijate. Astfel, uleiul de catina alba aplicat extern ajuta la regenerarea,hidratarea si tonifierea pielii uscate.

A, si inca ceva. Esti tu convins ca ai scapat de candida (si sper sa fie asa), dar sper ca te-ai protejat si de o reinfectare. Lenjeria intima, prosoapele si asternuturile trebuie fierte sau schimbate de tot. La fel si prietena :) In fine, n-o fierbe, iar de schimbat e la latitudinea ta. Tot ce-ti pot spune e ca desi nu-i iese nimic la analize in momentul asta, recidive se fac uzual la femei, in special dupa menstruatie, cand sistemul imunitar e mai slabit. Daca adaugi si urmatorii factori care tin se stilul de viata: lenjerie intima din material sintetic si cu ata-n fund, consum de anticonceptionale, consum exagerat de zahar si paine, igiena intima si sexuala precara, atunci ai toate ingredientele necesare unei recidive. Cateodata poate sa n-aiba simptome, cateodata nici nu iese la analize, dar in timpul asta va dati unul la altul si ala care e mai sensibil e afectat. Se pare ca in cazul de fata esti tu.

Edited by Michidoo, 13 August 2017 - 18:47.


#30
_Freya_

_Freya_

    Gospodina SUPREMĂ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,961
  • Înscris: 26.07.2017

View Postmariancristea1982, on 10 august 2017 - 11:48, said:

La doctoru Ciomu ai incercat?

daca scriam eu asta imi dadea Lexu' un mare suspend + puncte, ++   dar unde merge, merge. In fine, scuze pentru offtopic.

Candida - iese greu la analize si trebuie recoltare atenta.
Sa nu mai vorbim de tratament care practic nu prea exista fiindca rezista foarte bine la cam toate antifungicele existente pe piata la momentul actual. Clasicul clotrimazol in diferite concentratii e fix frectie la picior de lemn.
In occident candida se trateaza prin intarirea imunitatii.
Aici am vrut sa ajung fiindca, parerea mea este ca ai cam exageriat cu tratamentul pana n'ai mai putut si pe langa candida te-ai pricopsit si cu o iritatie/sensibilitate.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate