Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

iPhone X hands on

- - - - -
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#19
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Daca ce se vede in videoul de mai sus se confirma e clar ca schita aia din imaginea atasata e fake. Nu o sa faca ecran care sa inconjoare prostiile de sus.
Sa nu mai spun ca in schita arata una, in randare alta :D

#20
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View Postsamebo, on 10 august 2017 - 17:25, said:

Nu o sa faca ecran care sa inconjoare prostiile de sus.

Well, ba da. Chiar asa este.

Attached Files



#21
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
1. Clipurile de pe YouTube sunt doar pentru a face vizualizari. Deci sunt fake. Dar ei profita de entuziasmul si naivitatea fanilor Apple.
2. Si pe mine ma deranjeaza daca iPhone 8 nu va avea senzor de amprenta. Oricum deja e aiurea ca nu va fi pe fata oricum.

#22
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Inseamna ca videoul e fake, in clip se vede destul de clar ca sus are bezel, nu ecran.

View PostMonitoxus, on 10 august 2017 - 17:51, said:

Well, ba da. Chiar asa este.


#23
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Eu vreau touchID in fata, nu in spate/ lateral.

Sa pot debloca telefonul când sta pe jos, sub pat, in rucsac, etc. Fără sa fie nevoie sa ma hiorasc la el sau să-l întorc (dacă îl pun pe spate)

Bine. Eu nu-mi iau 8 acum dar ca utilizator asta as vrea :P

#24
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014

View PostLex404, on 11 august 2017 - 10:34, said:

Eu vreau touchID in fata, nu in spate/ lateral.

Sa pot debloca telefonul când sta pe jos, sub pat, in rucsac, etc. Fără sa fie nevoie sa ma hiorasc la el sau să-l întorc (dacă îl pun pe spate)

Bine. Eu nu-mi iau 8 acum dar ca utilizator asta as vrea :P
Asta as vrea si eu si bănuiesc ca majoritatea persoanelor care folosesc un telefon...sper ca cei de Apple sa-si dea seama de asta.

#25
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Cand, vreodata, Apple a facut ce au vrut clientii? :)

#26
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Hahaha true :) Apple face ce clienții nici nu știu încă ca vor (cacofonie intended)

#27
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View PostExtinct, on 11 august 2017 - 16:53, said:

Cand, vreodata, Apple a facut ce au vrut clientii? Posted Image

Posted Image Posted Image

#28
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Legat de chestia cu "vor clientii", tin minte ca acum 10 ani, cand s-a lansat primul iPhone, toata lumea ii canta prohodul pentru ca nu avea tastatura fizica, nu avea Flash si nici transfer prin Bluetooth. Eh, intre timp telefoanele cu tastatura qwerty le nnumeri pe degetele de la o mana, Flash-ul e in moarte clinica iar transfer prin Bluetooth nu mai face nimeni, ca e prea lent. Parca vad ca peste 10 ani ne aducem aminte cu nostalgie despre touch ID si de "barbarismul" numit buton :D

#29
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Nu uita de mufa jack :))

#30
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Mufa jack este absolut inutila, oricine prefera ceva prin bluetooth. Castile din cutie ce le-am primit la 7 Plus sunt practic inca sigilate, adica neatinse 😐

#31
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

View PostExtinct, on 11 august 2017 - 17:06, said:

iar transfer prin Bluetooth nu mai face nimeni, ca e prea lent.
Dar prin ce faci transferul?
Eu deseori fac transferuri prin Bluetooth de pe telefoane/tablete pe notebook/PC si invers.

#32
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postsamebo, on 11 august 2017 - 19:00, said:

Dar prin ce faci transferul?
Eu deseori fac transferuri prin Bluetooth de pe telefoane/tablete pe notebook/PC si invers.

Eh, unii avem cloud, wi-fi direct, internet nelimitat, pushbullet si alte chestii mai avansate care transfera de sute de ori mai rapid.

Edited by Extinct, 11 August 2017 - 20:57.


#33
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Care necesita logari peste logari, configurari peste configurari... la BT totul e simplu: Share - BT - Select device.
Sau click dreapta - send to - BT - select device.
Simplu si rapid, mai ales cand fisierele se transfera catre deviceuri diverse (a se citi: nu sunt deviceuri personale pe care sa le poti tine logate si configurate pe un anumit cont).

Edited by samebo, 11 August 2017 - 21:07.


#34
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Pana transferi tu 20-30MB, am urcat sute pe drive si le-am si descarcat. In afara de audio si conectarea cu ceasul, n-am mai folosit BT de 10 ani, probabil.

Edited by Extinct, 11 August 2017 - 21:17.


#35
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,769
  • Înscris: 06.09.2004

View Postboy4ever, on 10 august 2017 - 18:35, said:

1. Clipurile de pe YouTube sunt doar pentru a face vizualizari. Deci sunt fake. Dar ei profita de entuziasmul si naivitatea fanilor Apple.

desi sunt de acord ca randarile de pe iutub sau oriunde sunt false, toate se bazeaza pe predictiile unor analisti cu greutate, care au mai 'prezis' si anii trecuti chestii care s-au indeplinit. oricat ar vrea apple sa pastreze secretul, sunt prea multi oameni implicati si unul sau altul mai da din casa.

View PostExtinct, on 11 august 2017 - 17:06, said:

Legat de chestia cu "vor clientii", tin minte ca acum 10 ani, cand s-a lansat primul iPhone, toata lumea ii canta prohodul pentru ca nu avea tastatura fizica, nu avea Flash si nici transfer prin Bluetooth.

astea-s maruntisuri, eu aveam acum 5-6 ani amici care jurau ca n-o sa-si cumpere in viata lor telefoane fara slot de card sau fara baterie detasabila. toti au acum asa ceva, mereu fac misto de ei cand isi mai schimba telefonul    :)

eu unul cred ca se apropie de realitate randarile astea, dar apple a ramas totusi in urma la design. ecran fara bezel nu mai e ceva nou si sincer sunt dezamagit ca le-au luat altii fata, s8-ul arata superb in opinia mea. eu sincer ma asteptam sa apara anul trecut un iphone fara bezel - sau cu bezel foarte mic - dar n-a fost cazul     :(

#36
intel_inside

intel_inside

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 25.06.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/r7ygnDKpFRE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Deci ce urât poate să arate varianta silver, conturul ecranului alb, iar display-ul negru. :puke: Chiar sper să fie full black pe față.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate