Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Folie pe ecran iPhone SE?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014
Folosește careva telefonul fără folie de protecție,si dacă da,cât de bine rezista la uzura?Multumesc!

#2
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,200
  • Înscris: 03.08.2010

View Postusername_notfound, on 08 august 2017 - 19:51, said:

Folosește careva telefonul fără folie de protecție,si dacă da,cât de bine rezista la uzura?Multumesc!

Eu nu am, si nici nu cred ca i pun. Pare sa reziste bine, dar il am de doar o saptamana.

#3
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Mai bine ii puneti folie de sticla subtire pentru ca urmatoare intrebare pe forum va fi legata de locul unde puteti schimba display-ul.
Eu am tinut telefonul vreo doi ani cu folie. L-am trantit, am schimbat folia de 5-6 or, toate bune. La un moment dat, am scos folia pentru ca se sparsese si ma deranja la mana insa am amanat cateva zile sa pun alta. A fost suficient, Acum telefonul zace printr-un sertar pentru ca nu merita sa-i mai schimb display-ul. Bine, vorbim de un Samsung cu display AMOLED care, chiar si after market, e ingrozitor de scump.

#4
cruiser71

cruiser71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 11.07.2010

View PostExtinct, on 09 august 2017 - 07:50, said:

Mai bine ii puneti folie de sticla subtire pentru ca urmatoare intrebare pe forum va fi legata de locul unde puteti schimba display-ul.
Eu am tinut telefonul vreo doi ani cu folie. L-am trantit, am schimbat folia de 5-6 or, toate bune. La un moment dat, am scos folia pentru ca se sparsese si ma deranja la mana insa am amanat cateva zile sa pun alta. A fost suficient, Acum telefonul zace printr-un sertar pentru ca nu merita sa-i mai schimb display-ul. Bine, vorbim de un Samsung cu display AMOLED care, chiar si after market, e ingrozitor de scump.
Mai ales ca folia de sticla pe SE se aseaza perfect,pana la marginile ecranului,iar ecranul original e destul de scump...



#5
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010
Toate foliile la producătorii serioși se așează perfect pe orice telefon, nu numai la iPhone e așa. Depinde cine face folia

#6
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostR10, on 09 august 2017 - 09:57, said:

Toate foliile la producătorii serioși se așează perfect pe orice telefon, nu numai la iPhone e așa. Depinde cine face folia


Ai incercat telefoanele cu margini curbate? Ai sa vezi ca sunt folii care, desi se aseaza perfect, nu acopera marginile. Le gasesti destul de greu pe cele care acopera integral si nu sunt tocmai ieftine. Pentru SE gasesti pe toate drumurile pentru ca nu are margini curbate.

#7
cruiser71

cruiser71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 11.07.2010
La forma ecranului ma refeream si eu nu la calitatea foliei.
La cele curbate de obicei marginea este vopsita  pt a nu se vedea daca sa lipit sau nu.

Edited by cruiser71, 09 August 2017 - 12:31.


#8
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View Postusername_notfound, on 08 august 2017 - 19:51, said:

Folosește careva telefonul fără folie de protecție,si dacă da,cât de bine rezista la uzura?Multumesc!
Am avut folie de sticla pe 5S, ma enerva ca era groasa iar butonul "home" era afundat. Am dat-o jos si am tinut telefonul fara folie cateva luni fara sa sufere vreo zgarietura. Dar nici nu l-am purtat in buzunar alaturi de chei sau monezi, nici nu l-am scapat vreodata pe jos. Vezi filmulete pe youtube cu teste la zgariere cu diamante, cu diferite grade de taiere... E foarte bun display-ul, rezista mai mult decat cei cu #  

View PostExtinct, on 09 august 2017 - 07:50, said:

L-am trantit, am schimbat folia de 5-6 or, toate bune. La un moment dat, am scos folia pentru ca se sparsese si ma deranja la mana insa am amanat cateva zile sa pun alta ... Bine, vorbim de un Samsung cu display AMOLED
Era vorba strict de un anumit model de la o anumita firma. Dar daca stii ca esti neindemanatic, e bun sfatul cu folia, cu husa...
Cum ai reusit sa il trantesti de atatea ori si sa strici 6 folii?

#9
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postcristi712, on 10 august 2017 - 17:42, said:

Era vorba strict de un anumit model de la o anumita firma. Dar daca stii ca esti neindemanatic, e bun sfatul cu folia, cu husa...
Cum ai reusit sa il trantesti de atatea ori si sa strici 6 folii?

Stiindu-l protejat, nici nu am avut grija de el in mod deosebit. Obisnuiesc sa mai alerg pe munte si nah, mai scapa pe jos si se loveste de pietre. Cand l-am spart, mi-a cazut de la maxim 50 de cm. Indiferent daca esti neindemanatic sau nu, accidente se pot intampla, asa ca mai bine "better safe than sorry", vorba americanilor.

Legat de model, e irelevant. Am precizat modelul pentru ca la aia display-urile sunt mai scumpe decat cele de la Apple.

Edited by Extinct, 10 August 2017 - 21:48.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate