Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Ce model este placa asta video?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
TradeMarkXP

TradeMarkXP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 27.03.2015
Salut, am gasit o placa video si nu stiu ce model este, scrie ca este un GTX 950m, dar daca era un M atunci trebuia sa fie placa video de laptop, si nici nu arata a un GTX 950, arata ca o placa video de 200 lei

Attached Files



#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003
E o placa full size cu chipset de mobila, slaba oricum, se vede dupa racirea varza pe care o are. Atat ca probabil consuma foarte putin.
Probabil e de la vreun PC brand desktop.

Edited by andreic, 08 August 2017 - 21:34.


#3
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 28.12.2008
După ceva săpături pare a proveni dintr-un sistem desktop de la Asus: https://www.asus.com...specifications/

Quote

NVIDIA® GeForce GTX950M 2GB

Edited by driftking91, 08 August 2017 - 21:34.


#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View Postandreic, on 08 august 2017 - 21:33, said:

Probabil e de la vreun PC brand desktop.

View Postdriftking91, on 08 august 2017 - 21:33, said:

După ceva săpături pare a proveni dintr-un sistem desktop de la Asus: https://www.asus.com...specifications/
Asa-i. Daca era un model comercial atunci arata altfel racirea (plus nu era chipset mobil, folosit in notebook-uri).

Edited by Hider141, 08 August 2017 - 21:37.


#5
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Seamana cu PALIT GT 730.

Attached Files



#6
The Stressmaker

The Stressmaker

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 25.10.2005
S-ar putea sa fie varianta desktop cu acelasi chipset de laptop si de aceea atatea referinte la laptop. Daca e la fel cu cea de laptop atunci cred ca se aplica specificatiile de acolo.
Singura referinta la placa, de pe net, cu poza, este aici (Fr): http://forum.hardwar...t_1018650_1.htm
Daca am inteles bine, chipset-ul e de laptop asa ca trebuie sa cautati driverul video de la laptopul echivalent. Fiind gpu de laptop poate ca are gtx950 in denumire dar probabil este varianta entry level din serie, buna doar pentru aplicatii desktop sau jocuri jucate pe "low" sau "medium" la setari din cauza acelui ddr3.
Cautati pe YT ceva comparatii cu acel "M" in coada.

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

View PostTradeMarkXP, on 08 august 2017 - 21:22, said:

Salut, am gasit o placa video si nu stiu ce model este, scrie ca este un GTX 950m, dar daca era un M atunci trebuia sa fie placa video de laptop, si nici nu arata a un GTX 950, arata ca o placa video de 200 lei

Infige placa in orice computer cu slot adecvat si poti afla in acest fel toate informatiile pe care le doresti.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate