Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 

Recomandare telefon buget 450ron

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Xiaomi redmi 4A  .

#20
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 27.11.2007
Motorola Moto E3 - 470 lei la pcgarage.ro

#21
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,998
  • Înscris: 07.11.2006

View Postmarga32, on 08 august 2017 - 21:24, said:

De ce recomandati telefoane chinezesti ieftine si proaste?

Acel Xiaomi Redmi 4A recomandat este doar ieftin,nu si prost.

#22
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View Post159, on 08 august 2017 - 21:38, said:

N-are ce face cu wp, e praf!
A zis ca vrea facebook, pe wp facebook are o aplicatie extrem de slaba. In general toate aplicatiile sunt slabe pe wp. Altele nici nu exista...

View Postmarga32, on 08 august 2017 - 21:24, said:

De ce recomandati telefoane chinezesti ieftine si proaste?
Nu toate chinezariile sunt proaste. De exemplu huawei sunt bune.
Problema la Xiaomi e garantie care nu prea exista. Daca ar mai renunta si ei la pretentii si ar oferi o garantie serioasa ar fi de luat in seama. Pana atunci eu nu m-as risCA CU asa ceva.

#23
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007

View Postheinz, on 10 august 2017 - 13:16, said:

Problema la Xiaomi e garantie care nu prea exista. Daca ar mai renunta si ei la pretentii si ar oferi o garantie serioasa ar fi de luat in seama. Pana atunci eu nu m-as risCA CU asa ceva.


Stii care e diferenta dintre garantia de conformitate si garantia tehnica ? Iti spun eu :
-garanția tehnică – perioada în care, dacă produsul se defectează, acesta va fi reparat (sau înlocuit, dacă nu-i posibilă reparația) fără nici un cost din partea cumpărătorului. Garanția aceasta poate fi oricât, este decizia producătorului.
-garanția de conformitate – perioada în care produsul trebuie să respecte specificațiile sale inițiale, să aibă proprietățile pentru care l-ai cumpărat. Această garanție este, prin lege, de 2 ani.
În primele 6 luni de la cumpărare, consumatorul nu trebuie să dovedească neconformitatea, se consideră că aceasta a existat la data cumpărării. Pentru perioada de la 6 luni la 2 ani, lipsa conformităţii va trebui dovedită de consumator.
Toate prevederile privind garantia sunt specificate foarte clar in lege.

In concluziei, ce inseamna pentru tine "garantie serioasa" ??

#24
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Vorbeste si el sa se afle in treaba fie din cauza ca e invidios ca nu are  are bani de Xiaomi .

#25
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Dintre cei care ati recomandat Xiaomi, cati aveti asa ceva?

#26
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
Io am doua. Telefoane excelente. Suport software extraordinar.
Nevasta un mi4c luat cu mai putin de 400 lei, primul contact cu xiaomi, telefon care m-a convins sa-mi iau si telefonul meu de la ei, un mi max.

Edited by slai, 10 August 2017 - 20:05.


#27
Batranelul

Batranelul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,965
  • Înscris: 25.04.2007
cu riscul de a ma repeta, eu am 3 xiaomi

#28
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Is la al treilea tel Xiaomi si nu mi-as lua altceva nici mort . Ultimul tel e redmi note 2 de 32 Gb si il am de 2 ani , cred ca ma mai tine inca 2 lejer daca nu il scap sa se sparga etc .

#29
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View Postprimuministru, on 10 august 2017 - 13:41, said:




Stii care e diferenta dintre garantia de conformitate si garantia tehnica ? Iti spun eu :
-garanția tehnică – perioada Ă®n care, dacă produsul se defectează, acesta va fi reparat (sau Ă®nlocuit, dacă nu-i posibilă reparația) fără nici un cost din partea cumpărătorului. Garanția aceasta poate fi oricât, este decizia producătorului.
-garanția de conformitate – perioada Ă®n care produsul trebuie să respecte specificațiile sale inițiale, să aibă proprietățile pentru care l-ai cumpărat. Această garanție este, prin lege, de 2 ani.
ĂŽn primele 6 luni de la cumpărare, consumatorul nu trebuie să dovedească neconformitatea, se consideră că aceasta a existat la data cumpărării. Pentru perioada de la 6 luni la 2 ani, lipsa conformităţii va trebui dovedită de consumator.
Toate prevederile privind garantia sunt specificate foarte clar in lege.

In concluziei, ce inseamna pentru tine "garantie serioasa" ??
TOATE telefoanele din Romania, alea aduse de producator pe cale oficiala, au garantie 2 ani pentru orice defect aparut in perioada de garantie. Bineinteles nu includem aici displayul spart sau alte defecte aparute din vina ta. Are Xiaomi asa ceva? Nu cred! Garantie serioasa ai la Samsung, LG, Iphone, Lenovo, huawei si mai nou si Allview.



View PostBaxon, on 10 august 2017 - 13:46, said:

Vorbeste si el sa se afle in treaba fie din cauza ca e invidios ca nu are  are bani de Xiaomi .
Ca e si scump rau un Xiaomi...

Daca ziceai Iphone 7 sau galaxy s7 sau orice alt telefon peste 2000 de lei mai ziceam...

#30
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Dar eu nu am zis nimic de pret sau de garantie, ci strict de fiabilitate. De aceea am si intrebat sustinatorii acestei marci daca detin asa ceva si, mai ales, cat de multumiti sunt de ele.

#31
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Eu am doua Xiaomi, un Note 3 Pro si un 3S, amandoua functioneaza ireprosabil, de un an nu le-am mai schimbat softul si ruleaza super.
Recomand.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate