Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 

Despre regizori

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,461
  • Înscris: 30.10.2003
Sunt unul caruia ii plac in principal filmele de actiune: pac, pac, vrummm, vrumm, bum, bum. Daca ar fi sa-mi aleg regizorii preferati pe primul loc ar fi James Cameron. A regizat putine filme, dar si cand le-a facut, filmele lui nu au avut comparatie.
In topul meu ar urma Spielberg care a regizat Saving privat Ryan sau Indiana Jones. Are o lista lunga de filme, mai toate de o calitate exceptionala.
Pe locul trei ar fi George Lucas. Asta a regizat maxim 4-5 filme, dar a creat universul Star Wars. Cam asta zice totul.

Clar ca sunt si alti regizori care au regizat filme excelente, insa daca a fost sa fie un top i-am pus pe astia trei.

#2
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Bun topul.

I-as mai adauga pe: Scorsese, Coppola, Zemeckis, Oliver Stone.

ar mai fi si altii ...

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,997
  • Înscris: 07.11.2006
Nu pot sa fac un top trei,cinefil fiind.Este imposbil.Sunt mult prea multi regizorii care exceleaza.Poate un top 10 ar fi mai aproape,dar cred ca top 25 ar fi ideal.
Se cuvin amintiti si fratii Scott si Tarantino.Sau Terence Malik.Si nu numai ei.
Intr-o alta ordine de idei,eu nu agreez seria Razboiul Stelelor.N-am vazut nici un film din franciza.Poate singurul film sci-fi care m-a fascinat a fost Avatar,asta apropo de Cameron.

ps.
Din cei vechi,consacrati este musai sa-i amintesc pe John Ford,Sam Peckinpah sau John Hoston.
Ma opresc aici.

#4
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,920
  • Înscris: 18.12.2007
Tarantino, fratii Coen, ex fratii/actuale surori Wachowski.
L.E: Hitchcock

Edited by AlexEn, 08 August 2017 - 13:36.


#5
Nea_Voicu

Nea_Voicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 29.01.2014
Pai, unde l-ati bagat fratilor pe marele Sergiu Nicolaescu ?

#6
petrenjel

petrenjel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 31.05.2017
Top: Francis Ford Coppola, Sergiu Nicolaescu, Cristian Mungiu, Cristi Puiu si cativa enumerati mai sus.

#7
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004
o sa radeti, dar mie mi-au placut mult filmele regizate de ben affleck. nu sunt chiar pac-pac, bum-bum, dar sunt thrillere de actiune.

#8
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,461
  • Înscris: 30.10.2003
Si mie mi-au placut, mai mult Gone Baby gone.

#9
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Quentin Tarantino, David Lynch, Tim Burton, Steven Spielberg, Martin Scorsese, Francis Ford Coppola, Peter Jackson. Nu doar cei mai cunoscuti dar si printre cei mai buni.

#10
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Frank Darabont

#11
Florin9

Florin9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 13.07.2017
Si la mine era setat pe avansat 9 Digi Sport teatru si o zi ne mai bine e asa decat Sport teatru sio thriller western colectii pachete seriale urzeala  decat Sport teatru si TVR hitchcock în loc de Pro de la un canal TV si radio târgu jiu și teatrul dramatic elvira 5v de la un canal TV si radio târgu jiu și teatrul dramatic elvira 5v de la un canal TV si radio târgu jiu și teatrul dramatic elvira 5v si o zi ne mai bine e asa decat Sport teatru si o zi ne

#12
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009
Mel Gibson, Kevin Costner si Clint Eastwood au regizat filme memorabile ! Posted Image

#13
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,224
  • Înscris: 13.03.2017
John Woo - Hard Target, Face/Off, Mission: Impossible 2, Windtalkers, Paycheck
Mel Gibson - Mad Max, Air America, Braveheart, The Patriot, Apocalypto

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate