Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Unde confirm plata factura CEZ reconectare?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
MateiEvi

MateiEvi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 17.07.2017
Am fost taiat pentru neplata la CEZ, ma platit factura si acum vreau sa refaca legatura, la ce adresa de email trimit mesaj pentru confirmare plata?
Cum se procedeaza? Poza, print, poza scanata, cum procedez pentru confirmare plata?

#2
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
un pretin a plătit la banca agreată de ei caș și confirmarea a fost instantanee.
cu alte sisteme de plată nu știu.

#3
downanddirty95

downanddirty95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 22.07.2017
http://www.cez.ro/ro...acte-utile.html

Contacte utile
    telefonic, apeland Info Linia CEZ la numarul unic 0251 929 (numarul prin care se asigura furnizarea informatiilor comerciale zilnic in intervalul orar 08:00 - 20:00)
    prin servicii de corespondenta, la adresa: CEZ Romania SA, localitatea Targu-Jiu, Strada Depozitelor, numarul 2, judetul Gorj, cod postal 210238
    prin fax, la numarul 0248524834/ 0248524832
    prin email, la adresa [email protected]

#4
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Se suna la :

Info Linia CEZ
0251 929

http://www.cez.ro/ro...econectari.html

Quote

Reconectarea se va efectua numai dupa achitarea debitelor restante precum si a cheltuielilor ocazionate de efectuarea serviciului de deconectare / reconectare.
Valoarea tarifelor pentru serviciul de deconectare / reconectare este cuprinsa , in general, intre 174,05 si 500,91 lei (in functie de locul unde se realizeaza deconectarea).
lols

Edited by Jammalan-the-Prophet, 07 August 2017 - 17:23.


#5
MateiEvi

MateiEvi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 17.07.2017

 sarac.lipit, on 07 august 2017 - 17:19, said:

un pretin a plătit la banca agreată de ei caș și confirmarea a fost instantanee.
cu alte sisteme de plată nu știu.
Am platit la ING.

Prietenul tau la ce banca a platit?

 Jammalan-the-Prophet, on 07 august 2017 - 17:22, said:

Se suna la :

Info Linia CEZ
0251 929

http://www.cez.ro/ro...econectari.html

lols
Asa mi-au zis si mie, vreo 150 deconectarea si vreo 150 conectarea.
Asta este, ce dracu pot sa zic? Are rost sa zic ca nu am vreo vina? Nu are rost, le-am platit si gata.

Le-am trimis email.

#6
downanddirty95

downanddirty95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 22.07.2017
Cum adica, nu ai vina ?!
Contractul era pe numele tau, nu a fost platit contractul...... ?!?!?!
Ah, ma rog, ca nu stai tu acolo SAU altcineva trebuias a plateasca SAU alte motive...... cam subtire, nu crezi ?!

#7
m0rpheus

m0rpheus

    Ză uan!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,844
  • Înscris: 26.02.2008
Da, se poate intampla. Am platit eu o factura in ultima zi de plata, chiar i-am si sunat, le-am dat si chitanta cu care am platit, dar se pare ca nu mai aveau contract cu cei la care am platit, asa ca le intrau banii in 7 zile. M-au anuntat de la confirmare ca le vor intra mai tarziu, dar au zis ca nu-i nicio problema si ca s-a inregistrat plata, iar dupa 3 zile a venit un angajat si a taiat gazul :lol:

Le-am facut reclamatie, le-am zis sa asculte conversatia in care le-am confirmat plata si mi-au scos taxele de reconectare :)

#8
downanddirty95

downanddirty95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 22.07.2017
Ultima zi de plata inseamna ultima zi minus citeva zile, daca vrei sa fii sigur.

#9
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

 m0rpheus, on 07 august 2017 - 17:38, said:

Da, se poate intampla. Am platit eu o factura in ultima zi de plata, chiar i-am si sunat, le-am dat si chitanta cu care am platit, dar se pare ca nu mai aveau contract cu cei la care am platit, asa ca le intrau banii in 7 zile. M-au anuntat de la confirmare ca le vor intra mai tarziu, dar au zis ca nu-i nicio problema si ca s-a inregistrat plata, iar dupa 3 zile a venit un angajat si a taiat gazul Posted Image

Le-am facut reclamatie, le-am zis sa asculte conversatia in care le-am confirmat plata si mi-au scos taxele de reconectare Posted Image

Tu vrei sa zici ca ti-au taiat gazul la 10 zile dupa data limita de plata a facturii?
Fara sa ai o restanta anterioara

Edited by Jammalan-the-Prophet, 07 August 2017 - 17:52.


#10
m0rpheus

m0rpheus

    Ză uan!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,844
  • Înscris: 26.02.2008
M-am exprimat eu gresit, termenul era pana pe 11.04, eu am platit pe 28.04, cu o zi inainte sa fie dat ordin de deconectare. Am verificat acum facturile.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate