Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Dwayne Johnson vs Arnold Schwarzenegger

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003
Dpmdv la Hollywood, Dwayne Johnson este noul Arnold. Pentru un actor cu muschi interpreteaza cam aceleasi stil de filme. Insa lui Dwayne ii lipseste cel rol care cu care sa se identifice, cum e la Arnold, Terminator-ul.
Mie imi plac amandoi.

#2
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Dwayne este ...mai actor . Se vede ca are ceva scoala de actorie , abordeaza altfel rolurile. Arnold este eticheta unui pachet de muschi , pe vremea cand muschii mai impresonau pe cineva . Acum vremurile alea au trecut .

#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003
Asa e, Dwayne este mai actor. Totusi muschii inca mai impresioneaza, altfel Dwayne n-ar fi fost distribuit in atatea filme.

#4
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017
Arnold poate juca rolul lui Hamlet, Dwayne nu.
I-aș vedea pe amândoi in rolul lui DiCaprio din Titanic.

#5
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
Dacã stau bine și mã gândesc Terminatorul "Arnold  era inutil. Un robot nu are nevoie de mușchi umflați cu pompa. Mai fioroși erau ãia subțirei, de tipul ãluia cu metalul lichid sau ãla din nanoparticule.
[ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170807/0b4ccb1364e746789423b0128dcf0150.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,409
  • Înscris: 29.04.2008
The Rock all the way.

#7
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003
Vorbim de filme artistice. In timp, s-a vazut ca Arnold in rolul lui Termiantor a fost alegerea perfecta. Evident a fost nevoie si de un regizor pe masura. In Terimantor 3, nu i s-a mai pus in valoare calitatile. Insa filmul a avut destule probleme de productie.

#8
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Dwayne a "jucat" si rolul lui Maui din Moana (Disney). Si a fost al dracului de bun inclusiv la cantat Posted Image

Edited by dreaQ, 07 August 2017 - 10:32.


#9
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011
Dwayne joaca in filme cam copilaresti si stupide asa ca nu are cum sa-mi placa mai mult decat Arnold.

Edited by spinname, 07 August 2017 - 10:48.


#10
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
The Rock are parerea mea si un alt stil, in timp ce Arnold incerca sa faca pe duru' si in roluri precum in Kindergarten Cop se face de tot rahatul pentru ca nu ii sta bine, The Rock face fata unor roluri precum acestea. Parerea mea este ca actual joaca in mai multe filme unde il joaca pe salvatorul si cel bun, dar intr-un rol simpatic, nu intotdeauna dur.

The Rock este mai talentat cu siguranta.

#11
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003
A jucat si Arnold in comedii: Gemenii, Politist de gradinita, basca a mai fost si gravid :lol:

#12
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
Vorbim aici de generatii diferite. De ani diferiti, de alte metode de a obtine efectele speciale, de alti regizori. Comparam mere cu pere.

#13
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003
Ideea e ca acum avem un alt muschiulos de servici. Facem doar o comparatie intre ce a fost si ce este. Care e preferatul vostru? Nu cred ca se poate zice ca unu e mai bun ca celalalt. Fiecaruia i se poate potrivi ca o manusa un rol, iar celuilalt nu. Mie mi-a placut cum a jucat Arnold in True Lies de exemplu, insa si pe filmul asta tot Cameron si-a pus amprenta. Posted Image

Dwayne chiar poate sa joace comedie.

Mie imi palce la nebunie faza asta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9WRf6Q1o7PE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Bursul, 07 August 2017 - 10:47.


#14
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011

View PostBursul, on 07 august 2017 - 10:41, said:

A jucat si Arnold in comedii: Gemenii, Politist de gradinita, basca a mai fost si gravid Posted Image

da la asta ma refeream, parerea mea este ca nu ii statea bine, mai ales ca era la o varsta mai avansata fata de TheRock actual.

View PostBlueHazard, on 07 august 2017 - 10:42, said:

Vorbim aici de generatii diferite. De ani diferiti, de alte metode de a obtine efectele speciale, de alti regizori. Comparam mere cu pere.

nu are legatura, un actor bun este un actor bun indiferent de an, de timp, de technologie, de efecte speciale. Un Robert de Niro sau Al Pacino care au jucat in filme fara efecte speciale avansate etc, jucau roluri mai bune decat in prezent cu toate technologiile.

#15
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011

View PostBursul, on 07 august 2017 - 10:46, said:

Ideea e ca acum avem un alt muschiulos de servici. Facem doar o comparatie intre ce a fost si ce este. Care e preferatul vostru? Nu cred ca se poate zice ca unu e mai bun ca celalalt. Fiecaruia i se poate potrivi ca o manusa un rol, iar celuilalt nu. Mie mi-a placut cum a jucat Arnold in True Lies de exemplu, insa si pe filmul asta tot Cameron si-a pus amprenta. Posted Image

Dwayne chiar poate sa joace comedie.

Mie imi palce la nebunie faza asta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9WRf6Q1o7PE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Arnold se descurca decent si in filme serioase si in comedii. Pentru Dwayne filmele in care interpreteaza un personaj serios imi par a fi un chin pentru "talentul actoricesc" al lui, de fapt nu stiu daca are vreun film in care sa interpreteze un rol serios si care sa aiba nota buna pe site-urile de specialitate.

#16
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostBursul, on 07 august 2017 - 09:56, said:

Dpmdv la Hollywood, Dwayne Johnson este noul Arnold. Pentru un actor cu muschi interpreteaza cam aceleasi stil de filme. Insa lui Dwayne ii lipseste cel rol care cu care sa se identifice, cum e la Arnold, Terminator-ul.
Mie imi plac amandoi.
Alta "scoala de filme", alte pretentii de la cinematograf, alte posibilitati tehnice de realizare a filmelor, alta categorie de spectatori,(din punctul meu de vedere, mai limitati intelectual, nu mi se pare normal ca un om de 40 de ani, sa stea extaziat in fata povestilor cu terminatori, transformeri, super-meni-spider-capteni, s.a.m.d.). Filme in care predomina sangele, viteza excesiva, cefele de bivol si care frizeaza ridicolul cand vine vorba de "autoritati".

#17
jimmyboy9111

jimmyboy9111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 29.07.2017
the rock are un singur film bun (the rundown), in rest, toate filmele lui sunt destul de slabute...nu se compara cu Arnold...

#18
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,794
  • Înscris: 17.01.2012
In ultimul timp, Arnold a incercat si alt gen de roluri, vezi Maggie si Aftermath. N-a fost un dezastru total, dar si-a cam aratat limitele...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate