Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Kirkland minoxidil 5%

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
printf

printf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.01.2014
Salut, a fost cineva Kirkland minoxidil 5% pentru cresterea parului facial? Stiu, multi nu stiu cum sa scape de ras si etc, altii vor par in cap, eu nu.
Stim cu toti ca e legat de genetic in general si de nivelul de testosteron, dar ceva sfaturi? Sau alte produse, tips?
Am aproape 19 ani, am inceput de cateva zile sa dau in raspar pe toata fata si deja vad cateva fire in plus pe obraji, oricum abia vizibile.

#2
cezarmed2

cezarmed2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 11.12.2014
Minoxidilul e vasodilatator. Te ajuta sa recuperezi podoaba capilara pierdută prin revascularizarea foliculilor existenți.
Nu poate genera foliculi noi de par.


#3
zoom0mooz

zoom0mooz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 09.03.2016
Kirkland e brandul de no-name generic folosit de Costco...

#4
ion-al-glanetasului

ion-al-glanetasului

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 13.06.2013
Functioneaza, orice Minoxidil 5% e ok, nu neaparat Kirkland pe care il gasesti doar importat neoficial la noi. Rezultate vei avea pe termen lung, trebuie sa il folosesti cel putin 6 luni de zile, 1 an. E important sa il aplici si dupa ce firele de par au crescut, pana firul devine terminal. Daca te opresti probabil vei pierde firele noi de par.

In caz ca n-ai incredere, gasesti destule dovezi pe internet pentru a te motiva. Repet, e foarte important sa il aplici constant zilnic (de preferat de doua ori pe zi) daca vrei sa aiba intr-adevar efect.

Edited by ion-al-glanetasului, 07 August 2017 - 00:33.


#5
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Pilozitatea la varsta ta este legata de secretia de testosteron. Du-te si da la buci pana faci bataturi pe scula si o sa ai si par pe fata . Daca te doare asa tare ..pune-ti barba falsa.

#6
Isaak

Isaak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 08.06.2011
Majoritatea care au folosit minoxidil si-au creat probleme cu inima pentru totdeauna. Am incercat odata, dar cind am vazut ca inima a inceput sa bata complet neregulat am renuntat. Trebuie sa fugi de minoxidil ca de naiba.

#7
ion-al-glanetasului

ion-al-glanetasului

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 13.06.2013
Documenteaza-ti raspunsurile. Arata o singura dovada ca Minoxidil creeaza probleme pentru totdeauna. E comun efectul secundar descris de tine pentru primele zile de utilizare, dar n-o sa iti strice imima o solutie topica pe care o aplici pe fata pentru ca nu ajunge in sange decat in cantitati neglijabile, daca nu chiar zero.

View PostJurasikMan, on 07 august 2017 - 07:37, said:

Pilozitatea la varsta ta este legata de secretia de testosteron. Du-te si da la buci pana faci bataturi pe scula si o sa ai si par pe fata . Daca te doare asa tare ..pune-ti barba falsa.

Esti penibil.

#8
printf

printf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.01.2014
Am luat in considerare fiecare raspuns, multumesc!

#9
romeo2

romeo2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 15.06.2007
Sincer,eu n-am observat nici un efect,dimpotriva,parul a continuat sa cada la fel ca inainte.Poate altii au mai mult noroc.

#10
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

View Postion-al-glanetasului, on 07 august 2017 - 11:34, said:

Esti penibil.

...mai penibil decat cheii care se agata de ultimele fire de par ( aka utilizatorii de Minoxidil )? Nu cred .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate