Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Recomandare deplasare Bucuresti - statiunea Jupiter

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015
sal

in curand, am o deplasare in statiunea Jupiter.
insa masina mea e defecta si nu va fi reparata la timp

cu ce pot ajunge mai repede/ usor, din Bucuresti in statiunea Jupiter? (si retur)

Microbuz? Tren (ce ruta la tren? vad date conflictuale pe unele mersuri ale trenurilor + povesti horror cu trenuri fara aer conditionat si viteze de 30 km/h devenind adevarate cutii incinse)

Multumesc

#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postpinguinul666, on 06 august 2017 - 16:51, said:

sal

in curand, am o deplasare in statiunea Jupiter.
insa masina mea e defecta si nu va fi reparata la timp
cu ce pot ajunge mai repede/ usor, din Bucuresti in statiunea Jupiter? (si retur)
Microbuz? Tren (ce ruta la tren? vad date conflictuale pe unele mersuri ale trenurilor + povesti horror cu trenuri fara aer conditionat si viteze de 30 km/h devenind adevarate cutii incinse)
Multumesc

Povestile horror de canicula in tren sunt adevarate !!!   Mai ai si solutia unui microbuz luat de pe langa Gara de Nord (zona piata Matache) care te poate duce la Constanta, iar de acolo, de la gara, un alt microbuz spre statiuni.

#3
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007
Tocmai ce am citit acum cateva zile de o companie privata, care au vagoane noi-noute, cu aer conditionat, wireless, canapele de piele si pret undeva chiar o idee mai mic decat la CFR. Din pacate nu reusesc sa-mi amintesc cum se numeste.
L.E. am gasit articolul...
https://mariuscucu.ro/trenul-softronic-hyperion-constanta-bucuresti/

Edited by mulder_372000, 06 August 2017 - 18:49.


#4
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.10.2005
masina inchiriata

#5
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Nu mai circulă "Săgeata" până la Constanța?

#6
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013
Trenul Softronic este recomandat daca vrei aer conditionat,,,,,,Posted Image
Plecare: Bucuresti Nord(09:13-10:00) - Sosire: Constanta(12:24)

Attached Files


Edited by xmanyacs77, 06 August 2017 - 19:59.


#7
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Calatorii astia se cred in secolul XXI: http://www.hotnews.ro/stiri-esential-21941103-calatorie-cosmar-intr-tren-cfr-zeci-pasageri-prinsi-intr-vagon-fara-lumina-aer-conditionat-sau-geamuri-care-deschida.htm

#8
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Aia e călătorie de coșmar?
Mai caută,că există și mai rău!
Nu pe ruta asta(sau alta prinacipală),dar există.

#9
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Eu nu am zis ca e de cosmar.
Am spus doar ca unii calatori in Romania au pretentie la aer condtionat si lumina in trenurile CFR. Unde se cred ? In Vietnam ?

Edited by pasilla, 06 August 2017 - 21:55.


#10
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001

View Postrosix, on 06 august 2017 - 18:08, said:


Povestile horror de canicula in tren sunt adevarate !!!   Mai ai si solutia unui microbuz luat de pe langa Gara de Nord (zona piata Matache) care te poate duce la Constanta, iar de acolo, de la gara, un alt microbuz spre statiuni.

Mai bine cu trenul decat cu microbuzul, doar vezi ca sunt pline trenurile din cauza gratuitatii studentilor. Bilete anticipate dus-intors si ai rezolvat, dimineata il poti lua pe cel de la 7:30, iar seara sa te feresti la intoarcere de IR 1922, in trecut era trenul studentilor (cand nu aveau gratuit) si are vagoane (etajate) si conditii de personal.

View PostASCENDED, on 06 august 2017 - 19:32, said:

Nu mai circulă "Săgeata" până la Constanța?

"Sageata" e un "jeg" de tren automotor folosit ca suburban in tarile civilizate (printre altele vit maxima 120 Km/h), dar prezentat ca TGV la noi atunci cand s-a introdus, de aceea toata lumea crede ca e vreo mare fiță. "

#11
Tarom

Tarom

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.12.2017
Salut,
Pentru a ajunge ,pe litoralul romanesc recomand tren particular (circula vara) pana in Constanta si de acolo alt tren spre statiuni, din pacate din Constanta spre statiuni nu e decat CFR. Pentru Jupiter se coboara din tren in Neptun si de acolo este minicar in timpul verii, de sublinat ca mie mi se pare mai placut cu minicarul decat cu microbuzele.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate