Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Iisus opreste transmiterea bolilor #impartasanie

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
164 replies to this topic

#1
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
Am gasit astazi un clip in care o femeie ii cere preotului sa-i impartaseasca copilul cu lingurita adusa de acasa. Acesta refuza, iar raspunsul sau  e pretabil oricarui nebun proaspat venit de la Socola.

Cum poti spune ca folosind aceeasi lingurita pe zeci de oameni este fara risc? In baza a ce? A unei povesti legate de Iisus? Eu l-as intreba altceva. Daca e cum zice el, de ce mai exista boala pe pamant? Sau nu. De ce mai exista boala intre crestini? Asta ca sa nu bagam si alte religii pagane in aceeasi oala cu povestile crestiniste.

PS: Raman la parerea ca oamenii care pun botul la spusele preotului respectiv sunt la fel ca si el
PS2: La cat  de destept e ar trebui sa-si ia oala de vin si sa mearga prin spitale. Poate mai vindeca un HIV, un cancer, o ebola, un TBC, un diabet.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PeFWAaVluGE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Serafim606, 06 August 2017 - 12:54.


#2
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Nici eu nu sunt de acord.
De ce să gust toate sculele de pe o lingură?

#3
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006
Vinul are sulfiti/dioxid de sulf/SO2 de pe vremea romanilor, si acesta este un biocid puternic.
De asta de ce nu se tem mamele, pt. ca omoara viata in general, nu doar virusi si bacterii, si este si cancerigen pe deasupra.

#4
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
Ca tot ai zis de scule. Are strabunul o vorba. "La ce sa ma duc la biserica sa le vad pe astea de au fost curve o viata si acum ling icoane?"
Ce nu stie el e ca unele sunt si acum.

 loock, on 06 august 2017 - 12:56, said:

Vinul are sulfiti/dioxid de sulf/SO2 de pe vremea romanilor, si acesta este un biocid puternic.
De asta de ce nu se tem mamele, pt. ca omoara viata in general, nu doar virusi si bacterii, si este si cancerigen pe deasupra.

O fi el biocid puternic. Dar ia in calcul un lucru. Bacteriile evolueaza pe zi ce trece. Devin tot mai rezistente la medicamente. De ce credeti ca medicina se chinuie mereu sa creeze alte medicamente noi sau sa le imbunatateasca pe cele vechi si sa le faca mai puternice? Nu cred in rezistenta vinului la transmiterea bolile actuale.

#5
DeCeCe

DeCeCe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2017
Lingurita de argint...

#6
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
Spune-i asta TBC-ului :lol:

#7
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Parerea mea e ca popa ar trebui sa puie un hardau cu vin in biserica si cine vrea sa se impartaseasca , sa vina de acasa cu '' scula '' lui . Asa nu v-or mai fi probleme . Betivanilor sa le fie masurata '' scula '' . :D

#8
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

 Serafim606, on 06 august 2017 - 12:46, said:

Am gasit astazi un clip in care o femeie ii cere preotului sa-i impartaseasca copilul cu lingurita adusa de acasa. Acesta refuza, iar raspunsul sau  e pretabil
[media youtube  media]
Chiar trebuie sa-i rapund unei persoane care nu crede in Dumnezeu si care posteaza filme cu sigla ASUR  ?  nu cumva Asur sunt cei potejeaza pe  aia  care si-o dau la... (rima Asur), aia nu se mai imbolnavesc ? se imbolnavesc doar astia care cred in Dumnezeu si care se impartasesc cu o lingurita de argint plina cu alcool ? Astia de la Asur si adeptii lor nu se mai uita in ograda lor !
Daca tot ai deschis subiectul asta pune si niste date statistice cu cei care s-au imbolnavit dupa ce s-au impartasit sau au pupat icoane ! daca nu ai date statistice afla ca subiectul tau nu are nici o valoare !

Edited by stlk, 06 August 2017 - 13:22.


#9
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
Isus nu stiu ce, cum si cat opreste insa pocalul + ligurita din argint si vinul sunt o combinatie letala pentru germeni, bacterii  si virusi. Amin.

Edited by alexpet, 06 August 2017 - 13:30.


#10
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,934
  • Înscris: 26.01.2007

 Serafim606, on 06 august 2017 - 12:46, said:

Cum poti spune ca folosind aceeasi lingurita pe zeci de oameni este fara risc? In baza a ce?
Bah, in ce hal de grijulie morbida au ajuns ateii vizavi de ce se-ntampla prin bisericile crestine :lol:
Mai e putin si devine grijanie...

Evadatule, ai putea da trei exemple de imbolnaviri de la vinul euharistiei, in ultimii doua mii de ani?

#11
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014

 stlk, on 06 august 2017 - 13:21, said:

Chiar trebuie sa-i rapund unei persoane care nu crede in Dumnezeu si care posteaza filme cu sigla ASUR  ?  nu cumva Asur sunt cei potejeaza pe  aia  care si-o dau la... (rima Asur), aia nu se mai imbolnavesc ? se imbolnavesc doar astia care cred in Dumnezeu si care se impartasesc cu o lingurita de argint plina cu alcool ? Astia de la Asur si adeptii lor nu se mai uita in ograda lor !
Daca tot ai deschis subiectul asta pune si niste date statistice cu cei care s-au imbolnavit dupa ce s-au impartasit sau au pupat icoane ! daca nu ai date statistice afla ca subiectul tau nu are nici o valoare !

De unde date? Toti lingaii care ling icoane ajung la bunul Dumnezeu inainte de analize :lol:. Ii curata de tot Domnu' :)).

 Sfantul Jakob, on 06 august 2017 - 13:26, said:

Bah, in ce hal de grijulie morbida au ajuns ateii vizavi de ce se-ntampla prin bisericile crestine Posted Image
Mai e putin si devine grijanie...

Evadatule, ai putea da trei exemple de imbolnaviri de la vinul euharistiei, in ultimii doua mii de ani?

Ai sange-n pipota sa te impartasesti dupa unul cu TBC? Eu ti-l aduc. Iei dupa el. Consideram ca sunteti amandoi credinciosi. Juma de an va impartasiti amandoi unul dupa altul. Te tine? Sa-ti dovedesti singur.

#12
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Ultima dată când am fost la o biserică m-am umplut de coșuri la gură mi s-au umflat buzele.

#13
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
Multi nu sunteti pe bune. V-au prostit ca pe copii. Credeti in continuare in povesti. Un singur lucru va pot recomanda cand da boala in voi. Nu mergeti la doctor. Fiti niste crestini adevarati si muriti intr-o grota pe munte. In post si rugaciune pentru vindecare si curatirea sufletului.

#14
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 Serafim606, on 06 august 2017 - 13:33, said:

Multi nu sunteti pe bune. V-au prostit ca pe copii. Credeti in continuare in povesti. Un singur lucru va pot recomanda cand da boala in voi. Nu mergeti la doctor. Fiti niste crestini adevarati si muriti intr-o grota pe munte. In post si rugaciune pentru vindecare si curatirea sufletului.
De unde stii tu ca oamenii nu merg intai la doctor ? Eu stiu de  persoane care in faze terminale  medicii le-au spus ca nu mai au cum sa-i ajute au apelat la credinta si s-au vindecat.
Daca doctorul spune ca nu mai poate sa te ajute atunci sigura sansa care iti mai ramane e postul si rugaciunea.

#15
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,934
  • Înscris: 26.01.2007

 Serafim606, on 06 august 2017 - 13:31, said:

Ai sange-n pipota sa te impartasesti dupa unul cu TBC?
Ai sange-n pipota sa raspunzi la ce te-am intrebat? :)

Edited by Sfantul Jakob, 06 August 2017 - 13:39.


#16
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

 KyKyKyKy, on 06 august 2017 - 13:31, said:

Ultima dată când am fost la o biserică m-am umplut de coșuri la gură mi s-au umflat buzele.
Hopa ! pai tu nici nu te-ai impartasit,nici nu ai pupat icoane...ai intrat doar in biserica si ti s-au umflat buzele ! pai atunci ai doar alergie la biserici ! ...sau ai pupat vreo crestina !

Edited by stlk, 06 August 2017 - 13:44.


#17
DeCeCe

DeCeCe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2017
Pai de ce se mai duc la doctor intai?

#18
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,934
  • Înscris: 26.01.2007

 Serafim606, on 06 august 2017 - 13:33, said:

Multi nu sunteti pe bune. V-au prostit ca pe copii. Credeti in continuare in povesti.
Pentru ca indoctrinarea ateista face minuni.
Ajunge omu' normal la cap sa creada a a evoluat dintr-o... Broasca Posted Image
Adios luciditate la ateutii care au primit spalarea, nu mai pot diferentia intre Stiinta, Realitate si Basm.

 KyKyKyKy, on 06 august 2017 - 13:31, said:

Ultima dată când am fost la o biserică m-am umplut de coșuri la gură mi s-au umflat buzele.
Era o Biserica Ateista.
Poate nici nu ti-ai dat seama dar p'acolo se fac oaresce... :lol:
Nu-i de mirare, parol.

 DeCeCe, on 06 august 2017 - 13:39, said:

Pai de ce se mai duc la doctor intai?
Pentru ca Dumnezeu a creat in noi si in lumea noastra tot felul de antidoturi pentru boli.
Iar doctorului i-a dat intelepciune sa ni le prescrie.

Edited by Sfantul Jakob, 06 August 2017 - 13:44.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate